u-link Uzaktan Erişim Servisi

Makine ve sistemlerin bakım ve onarım süreçleri için

  • u-link Uzaktan Erişim Servisi
    u-link Uzaktan Erişim Servisi
  • u-link Uzaktan Erişim Servisi
    u-link Uzaktan Erişim Servisi

Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi konularında sektörün lider global markaları arasında yer alan Weidmüller, makine ve sistemlerin bakım ve onarım süreçlerinde u-link uzaktan erişim servisi ile kolay, güvenli ve fonksiyonel çözüm sunuyor. Weidmüller u-link uzaktan erişim servisi, firmaların üretim aşamalarında yazılım bileşenleri ve otomasyon süreçlerinde maddi kayıplara yol açabilecek sorunlara karşı uzaktan erişimden saha düzeyine kadar iletişim kurma olanağı sağlayan esnek bir uzaktan bakım çözümü sağlıyor. 

Günümüzde üretim yapan firmaların değişen müşteri taleplerine daha hızlı cevap verebilmesi ve gelişmelere adapte olabilmesi için ihtiyaç duyulan esneklik, yazılım bileşenleri ve artan otomasyon seviyesine sahip olmakla elde edilebiliyor. Ancak bu durum giderek daha karmaşık sistemlere yol açıyor. Planlı bakımlar da dahil olmak üzere sistemde yaşanabilecek aksamalar, üretim sürecini zorluyor ve maddi kayıplara yol açabiliyor. Elektrik bağlantı elemanları sektörünün öncü global firmalarından Weidmüller, bu noktada firmalara u-link uzaktan erişim servisi ile uzaktan erişimden saha düzeyine kadar iletişim kurma olanağı sağlayan esnek bir uzaktan bakım çözümü sunuyor. 

Weidmüller’in yeni nesil teknolojisi u-link, web tabanlı uzaktan erişim hizmeti, güvenlik routerları ve ethernet switchler gibi ağ bileşenleri, entegre web sunucusuna sahip u-remote I/O sistemi ve ek haberleşme sağlayan otomasyon bileşenleri özelikleri ile dikkat çekiyor. 

Makine ve ekipmanlara hızlı ve güvenilir erişim
Weidmüller u-link çözümüyle, makine ve ekipmanlara hızlı ve güvenilir erişim sunarken üretim tesisleri, kullanıcı, erişim hakları veya firmware versiyonlarının etkili bir şekilde yönetilmesini sağlıyor. Sezgisel bir şekilde kullanım imkânı sunan u-link ara yüzleri, uzmanlık bilgisi gerektirmeden kolay ve hızlı bir şekilde yapılandırılıyor ve ilgili proseslere uyumlu hale getiriliyor. Sunucu bakımlarının yapılacağı süreçte de kullanıcı tarafında herhangi bir bağlantı kopması yaşanmıyor. Avrupa'daki güvenli sunucular, uzaktan bakım sırasında farklı IT sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Kolay işlem, güvenli hizmet ve kapsamlı fonksiyonellik 
 u-link’ in kolay işlem avantajı sayesinde VPN sertifikaları veya VPN sunucu ve istemcilerini yapılandırmaya gerek kalmadan sadece bir tık ile makinelere bağlanılabiliyor. Bu yeni nesil teknoloji, Federal Almanya Bilgi Güvenliği Bürosu'nun tavsiyelerine uygun güvenli uzaktan erişim sunuyor. Açık cihaz topolojisi, bilgi aktarımı için çok sayıda kapsamlı fonksiyon sunuyor. Güvenli uzaktan bakım ve uzaktan teşhis çözümünün yanı sıra daha az yapılandırma çabası, özelleştirilmiş sistem yönetimi, durum izleme ve durum raporlama, tesis erişimi özellikleri ile birçok avantaj sağlıyor. Makine imalat şirketleri ve tesis operatörleri için en doğru uzaktan bakım çözümünü sunan u-link sayesinde, derinlemesine bir IT uzmanlığına sahip olmaksızın sistemlerin üretkenliği hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde artırılabiliyor. 
 
Birden fazla tesis ve kullanıcı için kolay yönetim
Weidmüller tarafından geliştirilen u-link’ in sade ve basit yapısı, birden fazla tesis ve kullanıcı için kolay bir yönetim sağlıyor. u-link; sezgisel işletim ve bağımsız hesap yönetimi, hesaba özel sunucu ve veri tabanı oturumu sayesinde tutarlılığı, sorun giderme için anlaşılır panel, servis bilgisayarından VPN tünelinin uzaktan başlatılması, sürekli bağlantı kaydı sayesinde tam şeffaflık sağlaması ve Federal Almanya Bilgi Güvenliği Bürosu’nun tavsiyelerine uygun güvenlik imkanı avantajları ile öne çıkıyor. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim