Turck Seminerleri 2019 Yılında da Devam Ediyor!

Sanayide dijital dönüşümde 2017 yılından bu yana anahtar teknolojilere odaklanan Turck bu sene IO-Link teknolojisini ele alıyor

  • Aralık 18, 2018
  • 1817 Görüntüleme
  • Turck Seminerleri 2019 Yılında da Devam Ediyor!
    Turck Seminerleri 2019 Yılında da Devam Ediyor!

Sanayide dijital dönüşüm konusunda doğası gereği pazara uzunca bir süredir katkı vermekte olan Turck, özellikle düşük adetlerde dahi verimli üretim, daha yüksek tesis müsaitliği ve son kullanıcı seviyesine kadar daha iyi kalite güvencesi sağlanması için veri ve haberleşme çözümleri ile üreticilere faydalar sağlamaktadır. Bu üç temel faydaya ulaşım için çeşitli teknolojiler geliştiren Turck, geçtiğimiz yıl RFID teknolojisini ele almıştı. Bu sene de bir diğer anahtar teknoloji olarak IO-Link, akıllı ve üstün diagnostik özellikli sensörler ile nasıl esnek üretim sistemleri ve kestirimci bakım yaklaşımlarının mümkün olduğunu anlatıyor olacak.

IO-Link sensör/aktüatör ile bir giriş modülünün arasında noktadan noktaya bağlantıyı temel alır. Şimdiye kadar bu tür bağlantı sadece anahtarlama sinyalleri için kullanılmıştı ama artık IO-Link, 2 byte verinin 2 ms’lik bir çevrimde standart anahtar çıkışı ile beraber transfer edilmesine izin vermektedir. Bu proses değerinin yanında parametreler ve diagnostik mesajlar gibi diğer bilgilerin değişimi de mümkün olmaktadır. Bu sensör ve aktüatörler ile son noktaya kadar üniversal bir haberleşmeyi sağlamaktadır. IO-Link kullanıcıları bir çok artıdan faydalanır, kısa ve özetle düşürülmüş makine maliyetleri, verimli prosesler ve artırılmış makina müsaitliği sıralanabilir.

Bu seneki seminer serisi kapsamında; Tekirdağ, İzmir, Bursa, İstanbul, Ankara, Adana ve Konya olmak üzere 7 farklı ilde IO-Link Teknolojisi ile Endüstri 4.0 konulu etkinlikler aşağıdaki takvimde gerçekleştirilecek. Seminerlere kayıt için www.turckseminer.com sitesini kullanabilirsiniz.


19 Şubat 2019    Tekirdağ/Çorlu    Silverside Otel
19 Mart 2019    İzmir    Sheraton Otel
16 Nisan 2019    Bursa    Sheraton Otel
11 Haziran 2019    İstanbul    Green Park
17 Eylül 2019    Ankara    Crowne Plaza
22 Ekim 2019    Adana    Sheraton Otel
19 Kasım 2019    Konya    Ramada Plaza Otel
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim