Trilinear Renkli Tarama Makinesi

Altı ayrı 7.5-mikron piksel, her biri kırmızı, yeşil ve mavi piksellerin iki satırı bulunur

  • Tedarikçi JAI A/S
  • Mayıs 16, 2018
  • 262 Görüntüleme
  • Trilinear Renkli Tarama Makinesi
    Trilinear Renkli Tarama Makinesi

JAI, bugün Sweep Serisi fotoğraf makinesi ailesine yeni yüksek hızda trilinear renkli tarama makinesi eklediğini açıkladı. Yeni SW-4000TL-PMCL, 4-K'lık (4096 piksel) çözünürlük ve 24-bitlik interpolasyonsuz RGB çıkışı için 66 kHz'lik maksimum tam hat oranı ile özel bir CMOS trilinear görüntüleyiciye sahiptir.   

Yeni SW-4000TL-PMCL trilinear kamera, daha önce JAI'nin Sweep+ Serisi prizma tabanlı RGB ve RGB + NIR hat tarama kameralarına dayanan renkli çizgi tarama tabanlı sistemlerin tasarımcılarının seçeneklerini genişleterek en yüksek renk imaj doğruluğunu, hassasiyet ve konfigürasyon esnekliğini iletir. SW-4000TL-PMCL'deki yüksek performanslı trilinear teknolojisi, tasarımcılara prizma kameralarının sağladığı mükemmel hassaslık gerektirmeyen uygulamalar için cazip bir alternatif sunmak için, çoğu yüksek hızlı trilinear kamera arasında benzersiz olan geniş bir dizi gelişmiş özellik ile birleştirildi . 

Örneğin, özel CMOS görüntüleyicide, sadece üç değil, altı ayrı 7.5-mikron piksel, her biri kırmızı, yeşil ve mavi piksellerin iki satırı bulunmaktadır. Bu düzenleme, SW-4000TL-PMCL'nin diğer yüksek hızlı trilinear kameralarda bulunmayan bir özellik olan yatay çizgi ya da  dikey çizgi oluşturma, veya her ikisini de sağlamasına olanak tanır. Ayrıca, sensörün okuma mimarisi, gürültüyü arttırmadan sinyali ikiye katlamak için iki pikselin okunmasını tek bir difüzyon düğümü aracılığıyla birleştirerek binning işleminin hassasiyeti önemli ölçüde artırmasına olanak tanır.  

Başka bir benzersiz özellik, standart RGB'den sRGB'ye veya Adobe RGB renk alanlarına veya hatta bir kullanıcıya dönüşüm sunmanın yanı sıra, SW-4000TL-PMCL'nin doğal HSI veya CIEXYZ renk çıkışı sağlamasına izin veren yerleşik renk dönüşüm özelliğidir.

SW-4000TL-PMCL, R, G ve B kanallarının düzgün senkronizasyonunu ve hizalanmasını sağlamak için mekansal telafi ve eğik görüntü düzeltme işlevlerine sahiptir. Buna ek olarak, kamera dört ayrı giriş hattı ve iki harici kodlayıcıdan doğrudan bağlantıyı destekleyen yerleşik algoritmalara sahiptir. Bu, kodlayıcıyı görüntü aktarıcı yoluyla bağlama ihtiyacını ortadan kaldırır, kabloları sadeleştirir ve görüntü aktarıcı ve kamera arasındaki sorunlardan dolayı çizgilerin düşme olasılığını azaltır.

Doğrudan kodlayıcı bağlantı özelliği, birden çok kamera kurulumunda birden çok SW-4000TL-PMCL halka-zincirleme kameralar için kullanılabilir ve tarama yönünün değişikliğini otomatik olarak algılamak için kullanılabilir. Yön değiştirme algılanırsa, doğru tel dizisi için mekansal telafi ayarlanabilir. Bu özellik, taşıma yöntemi olarak karşılıklı hareketli bir tablo kullanılmasında olduğu gibi senaryolar için son derece yararlıdır.

Ek standart özellikler kazanç ve siyah seviye ayarı, manuel veya otomatik beyazlık dengeleme, gölgeleme düzeltme, PRNU ve DSNU düzeltme ve çizgi verilerinin zaman damgasını içerir.       

SW-4000TL-PMCL, hat verilerini çıkartmak için Mini CL konektörlerine sahip bir GenICam ve Gen-CP uyumlu Camera Link arayüzü kullanır. Gerekli bit derinliği ve satır oranına bağlı olarak Temel, Orta, Tam veya Deca yapılandırmaları desteklenir. 3 x 8 bit ve 3 x 10 bit çıktı seçilebilir.

Güç Camera Link arayüzü üzerinden veya kameranın 12 pinli Hirose konektörüne bağlı ayrı bir güç kaynağı ile sağlanabilir.
 
İki farklı lens montaj seçeneği mevcuttur - Nikon F-montajı veya 16 mm'lik flanşlı geri mesafeli bir M42x1 montajı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim