Termal Kameralar

Her Ölçüm İçin İlk Tercih

  • Termal Kameralar
    Termal Kameralar

Ölçüm teknolojisi uzmanı Testo, dört yeni model termal kamerayı pazara sundu. Etkili fiyat-performans oranı ile testo 865, testo 868, testo 871 ve testo 872 modelleri cazip fiyatlarına rağmen net bir şekilde "Alman" kalitesini gösteriyor. Yeni Testo inovasyonları pazara damgasını vuracak: Termal kameralar 320 x 240 piksele kadar dedektör çözünürlüğüne sahip. Standart olarak sunulan testo SuperResolution teknolojisi ile 640 x 480 piksele kadar çıkıyor. Yani hiçbir benzer termal kamerada olmayan görüntü kalitesi sunuyorlar.

Akıllı ve ağ bağlantılı çalış

Giriş modeli testo 865 dışındaki tüm termal kameralar testo Termografi Uygulamasına bağlanabilir. iOS ve Android için mevcut olan uygulama, kullanıcıların akıllı telefonunu ikinci bir ekrana ve termal kamera için uzaktan kumandaya dönüştürür, sahada kompakt raporlar oluşturmanızı, online olarak kaydetmenizi ve e-posta ile göndermenizi sağlar. Ayrıca testo 871 ve testo 872 modelleri, testo 605i termohigrometre ve testo 770-3 pens ampermetre ile kablosuz bağlantı sağlayabiliyor. Böylece bir binadaki nemli noktaların yerini ya da çalışan bir şalt dolabında ne kadar yük olduğunu hızlı ve net bir şekilde belirleyebileceksiniz.

Objektif karşılaştırılabilir görüntüler

Sıcaklık ölçeği ve termal görüntülerin renklendirmesi özel olarak uyarlanabilir. Bu durumda da, örneğin bir binanın ısı yalıtımı davranışı yanlış yorumlanabilir. Yeni geliştirilen testo ÖlçekYardım fonksiyonu, ölçüm yüzeyinin iç-dış sıcaklığını ve ikisi arasındaki farkı ölçeğe renk dağılımını otomatik olarak ayarlayarak bu problemi çözer. Bir binanın ısı yalıtımı davranışını objektif bir şekilde karşılaştırılabilir ve hatasız termal görüntüler alınmasına olanak sağlar.

Otomatik emisivite ayarı

Emisivite ve yansıyan sıcaklık ayarı, ikisi de hassas termal görüntüler için vazgeçilmez, şimdiye kadar zaman alıcı ve yansıyan sıcaklık açısından daha az doğruydu. testo ε-Yardım ile hepsi değişti. Bu fonksiyonu kullanmak için, ölçüm nesnesine özel bir çıkartma (ε-işaretleyici) eklenir. Entegre dijital kameralarıyla, testo 868, testo 871 ve testo 872 termal kameralar etiketi fark eder, emisivite ve yansıyan sıcaklığı otomatik olarak belirler ve her iki değeri de otomatik olarak ayarlar.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim