Sualtı Havuz Kapağı Roll-Up Sistemleri

  Sor / bana ulaş

Su Geçirmez Ve Korozyona Dayanıklı

Hareket ve Güç Aktarımı

Sualtı Havuz Kapağı Roll-Up Sistemleri
Sualtı Havuz Kapağı Roll-Up Sistemleri

Sualtı havuz kapağı roll-up sistemleri elektrik sürücüler için zor bir meydan okumadır Onlar yıllarca kesinlikle su geçirmez kalmalıdır - AQUASEAL teknolojisi ile Framo Morat tarafından üretilen yeni çift muhafazalı PoolCoverDrive' nin yaptığı gibi. Bir sualtı roll-up sistemi herhangi bir şüphe olmaksızın yüzme havuzu kapağı sistemi için en şık çözümdür. Yüzeyde bir yer kaplamaz ve katlandığında kaybolduğu gibi suyun altında da neredeyse görünmezdir. Yine, bu çözüm ile gelen teknik zorluk, elektrikli sürücü ile sarma milinin su altında sürekli kalmasıdır. Bu nedenle, pahalı bakım ve onarım çalışmaları önlemek için uzun süreli su geçirmez ve bakım gerektirmeyen sürücüler zorunluluktur.

Bu kulağa apaçık gelse de, ama pek öyle değil: Eisenbach da yer alan Framo Morat da sürücü uzmanı, PoolCoverDrive Ürün Müdürü Stefan Schmid, " Piyasada bugün birçok sürücü mevcut fakat bunlar istek ve talepleri karşılamıyor ve bir süre sonra sızıntı kaynaklı hatalar göstermeye başlıyorlar" diyor. "Bunlar genellikle kablo veya kablo girişi alanında meydana gelmektedir." "Bu sebeple Black Forest üreticileri güvenilir bir çözüm üreterek çift muhafazalı silindir motor ile geldiler. Müşterimizie AQUASEAL teknolojisi sayesinde tamamen su geçirmez ve korozyona dayanıklı bir sistem sunabiliyoruz" diyor.

Çifte muhafaza, çifte sızdırmazlık

Bu yüksek sızdırmazlık gereksinimleri ne oranda karşılanmaktadır ? Motor- dişli ünitesi bir su geçirmez metal gövde içinde yer alır, bu gövde de aynı zamanda su geçirmez ve korozyona dayanıklı paslanmaz çelikten başka bir muhafaznın içinde yer alır. Klorlu ve tuzlu suya dayanıklı mil mührü hiçbir suyun sürücü şaseine girmemesini garantiler. Muhafaza sızdırmazlık gibi, şaft sızdırmazlık ayrıntılı bir tasarıma sahiptir ve ek yağ bariyeri iki sızdırmazlık dudaklarının arasına yerleştirilmiştir.

IP68 koruma seviyesini karşılamak adına paslanmaz çelik bağlayıcılar kullanan elektrik bağlantısı aynı zamanda su geçirmezdir. Bağlantı telleri özel bir iç kapsülleme yöntemiyle yalıtılması içeriye su girmesini engellerler buna bağlantının kopmasında ya da kabloların hasar görmesi durumları da dahildir. Avantajı: geleneksel sürücüler aksine, kablosu hasar gördüğünde PoolCoverDrive'ın değiştirilmesi gerekmez.Elektrik bağlantısı klorlu ve tuzlu suya dayanıklı PVC bir kaplama ile yalıtılmış bir bağlantı kablosu ve korumalı sinyal hatları ile güvenceye alınmıştır.

Yoğuşma suyun muhafaza içinde gelişmesi sonucu oluşabilecek korozyon sürücülerin tam anlamıyla kapsüllenmelerinde çıkabilecek bir diğer risk faktörüdür. Bu sorun hem basit hem de yeterli bir önlem ile çözülmüştür. Fakat bu rekabet sebeplerince açıklanmayacaktır. "Kullanıcıların bilmesi gereken, sürücü kullanımızda hiç bir korozyon riskinin olmayışıdır." ve bu garanti çok uzun bir süre için geçerlidir.

Bu yeni sürücü çözümünün pilot kullanıcısı İsviçreli şirket Bieri Alpha AG,düşünce tasarımından oldukça etkilenmiştir: Bieri Alpha Covers müdürü Torsten Blaser " ürün bütün fonksiyon ve sızdırmazlık tesetlerimizden başarı ile geçti. Bu yüzden Framo Morat'ın silindir motorunu kendi roll-up sistemlerimizde kullanıyoruz" dedi. Malzeme kusurlarını ya da montaj hatalarını tespit etmek ve gerekli sitesinde bunları düzeltmek amacıyla, Framo Morat özellikle PoolCoverDrive için geliştirilmiş bir sızdırmazlık test istasyonu yatırımı yapmıştır.

Temassızlık freni tutukluğu engeller

Mutlak su geçirmezlik ve korozyon direnci yanı sıra, yüzme havuzu uygulaması başka sorun teşkil etmektedir: Havuz kapakları bir kaç ay boyunca kapalı kaldığı için - en azından bizim bölgemizde- tutma freni bu uzun sabit durma sürecinde tutukluk yapabilir. Framo Morat bu sorunu temazsız, kalıcı bir manyetik frenle çözdü. Bu fren motor kapalı haldeyken de 350 NM lik bir torq üretiyor. Stefan Schmid "Bu havuz kapağının suya batma durumuna karşı çözülmesini engelliyor ayrıca temassız işlem fren hatlarının uzun süreli hareketsiz kalmasından sonra bile tutulma yapmasını da engelliyor. Motor bir kaç ay hiç hareket etmeden dursa da çalıştığında kurulumdaki gibi kalitede anından çalışıyor" diyor.

3 RPM sarma mili hızında 300 Nm tork puan ile PoolCoverDrive 12 metreye kadar havuz genişlikleri için tasarlanmıştır. Ürün her zamanki kontrolörleri ile kullanılabilir, besleme gerilimi 24 VDC'dir. Motorda devir başına 2 puls ile kodlayıcı çözünürlük verileri olabildiğince düşük tutularak kontrolöre giden aşırı veri akışı engellenmiş olur. Iki sinyal - 90 ° faz kayması ile - yolculuk bilgisine ek olarak, sürücünün rotasyon yönünün işlenmesine olasılık sağlar. Dönme yönü gerekli değilse, ikinci sinyal fazlalık için kullanılabilir: bir hata durumunda - son derece olasılıksız - sürücü sudan çıkarılmak zorunda değildir, sinyal kablolarının kontrolöre basitçe yeniden bağlanması yeterli olur.

Tork sarma miline klora dayanıklı, POM üzerinen, sürücü şaftına sabitlenmiş bir plastik disk aracılığında aktarılır. Bir paslanmaz çelik pim çıkış milinden plastik diske sadece pozitif torkun aktarılmasını sağlar. Motorun karşı ucunda, bir POM plastik halka sarma mili için bir mil yatağı yatak olarak görev yapar. Bir kare flanş havuzda sürücü kurulumu için ve bir yedek tork desteği olarak kullanılır. Sürücü diski ve yatak halkası çapı, müşteriye özel sarma mili şaftı ölçüsüne göre uyarlanmıştır.

Tarihinde yayınlanan Eylül 26, 2016 - (425 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Framo Morat Harekretli Sistemler San. Ve Tic. Ltd. Sti.
Çobançesme Mah. Sanayi Cad. No:44/C Nish Istanbul Residence K:6/70
Bahçelievler - Turkey
+90-212 945 38 45
+90-212 945 38 45
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Depreme karşı Vidalı Millerin kullanılması
dsPIC33 Motor Kontrolü
Murata Avrupa Başkanı Toshio Nakamoto ile Yapılan Röportaj
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
Motorlu Lineer Aktüatör
NSK durum izleme uzmanı bir firmayı bünyesine kattı
Connection Days'e Bosch Rexroth katılıyor
Bosch Rexroth’un 225 yılı
NSK Seramik Kaplamalı Rulmanları
Murata Electronics Ülke Satış ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Sazlı ile yapılan Röportaj
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Neugart; Redüktör Çözümümüz: AGV'niz Gibi Kişiye Özel
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
Baumüller; Modüler Servo Sürücü Çözümleri
Maxon Motor; Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
Everything FPGA.
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Neugart; Redüktör çözümümüz: AGV'niz gibi Kişiye Özel.
Size özel motor, redüktör ve enkoder çözümleri.
NSK; Daha Fazla Hassasiyet için 164 960 İyi Neden
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Nord Drivesystems; Çimento Sektörünü Kim Tahrik Ediyor?
Sınırsız Çözümler; Neugart
Uygulamanız için en iyi çözüm
Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği
Hız Kontrol Üniteleri,Soft Starter,
Asco Numatics oransal kontrol valfleriyle, tüm değişkenleri kontrol altında tutun.
Sağlam ve kompakt:PC tabanlı kontrol Intel Atom işlemcili gömülü PC
Ağır Hizmet Tipi Kodlayıcılar
Akıllı Sürücü
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
Enerji Maliyetlerinizi %80'e varan oranlarda düşürün; Rexroth
Kompakt ölçülü yüksek hassasiyet Festo Elektriksel kızak serisi EGSL
5 servo eksen için 60mm'de Hareket Kontrolü
Dal Elektrik; CFW-11 Motor Hız Kontrol Sürücüleri
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Orta ve Yüksek Gerilim Üç Fazlı İndüksiyon Motorları
ACS355, ACS850 makine sürücüleri; Zorlu uygulamalarda sorunsuz çalışma
Artan verim, Artan enerji tasarrufu; Değişken Hızlı Pompa Kontrol Sistemleri
Daha Çok Çalışıyoruz, Femsan Elektrik Motorları