Solenoid Kilidi

10,000 N'lik bir tutma kuvvetine sahip

  • Solenoid Kilidi
    Solenoid Kilidi

AZM400, Schmersal güvenlikli kilitleme cihazları ailesinin motor ile yönetilen milli kilitlemeli olan yeni üyesidir . Bu, sensör teknolojili bir kilitleme biriminden ve motorlu bir kilitleme milinden ve kodlanmış bir RFID etiketine sahip bir aktüatör ile birlikte kilitleme mili içine girdiği iki daimi mıknatısa sahip bir kilitleme deliğinden oluşur. Güvenlik kapısı sadece doğru konumda olduğunda kilitleme mili çıkartılabilir. Kilitleme mili aktüatörün kilitleme deliğinde yeterli bir derinliğe ulaştığında, sistem tarafından etkinleştirilir ve koruma tertibatı güvenli kabul edilir.
AZM400 solenoidi kilidi, iki durumlu bir sistemdir. Başka bir deyişle, bir elektrik kesintisi durumunda kilitleme cihazı son kilitli durumda kalır. Makinenin herhangi bir çalışma durumunda güvenli çalışma garanti edilir, çünkü sistem aşağıya doğru hareket halinde ve tehlike arz ederse bile, güvenlik kapağının kesilmesi durumunda güvenlik kapağı güvenli bir şekilde kapalı kalır.

Uygulama alanları:
■ Ağır kapılara sahip takım tezgahları
■ Makine ve tesis inşaatında güvenlik kapıları
■ Aktüatörlü ve motorlu emniyet kapıları
■ Yüksek manuel kuvvetlere sahip ağır güvenlik kapıları
■ Emniyet kapıları, çalışma ve tehlikeli hareketlerin önünde

10,000 N'lik bir tutma kuvvetine sahip olan AZM400 solenoid kilit, özellikle ağır kapılar için çok uygundur. Dudakların sızdırmazlığı veya emniyet kapısının yanlış hizalanması nedeniyle kapılardaki gerilimlerin oluşması nadir değildir. Bu sorunu çözmek için AZM400, 300 N'ye kadar olan yanal kuvvetlere karşı açılma sağlar.
Aktüatör, her iki tarafta da X ve Y yönlerinden hareket ettirilebilir. Bu şekilde, kayar muhafazalı veya döner koruyucu ekipmanlı uygulamalarda basit kurulum mümkündür. İzin verilen aktüatör ofsetinden dolayı, emniyet kapılarında büyük montaj toleranslarının olduğu yerlerde de kullanılabilir.

■ X ve Y yönünde aktüatör toleransı: ± 4 mm
■ Akçuatör ile solenoid kilitleme arasındaki mesafe 1… 7 mm maks. 2 ° açı ofseti

İki kanallı giriş sinyali ile AZM400, ISO 14119 tarafından öngörülen en yüksek güvenlik taleplerini karşılar. Bu sayede kilitleme fonksiyonu ve koruma kilitleme fonksiyonu PL e / kategori 4 / SIL 3'ü yerine getirir. özellikle tehlikeli bir durumun, örneğin, bir tehlike oluşturan aşağıya doğru hareket gibi, izolasyonlu bekçi sisteminin istenmeyen açılışıyla meydana gelebileceği uygulamalar için önemlidir. Koruma kilitleme işlevinin etkinleştirilmesi için yeni giriş devresi türü, AZM400'ün tüm ortak güvenlik kontrol sistemlerine bağlanmasını mümkün kılar. Bu güvenlik kontrol sistemleri hem P / P hem de P / N çıkışları ile donatılabilir. Bunu yapmak için AZM400'ün farklı sürümleri gerekli değildir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim