Sinyal Lambaları

Standart ışık kaynağını LED teknolojisiyle birleştiriyor

  • Sinyal Lambaları
    Sinyal Lambaları
  • Sinyal Lambaları
    Sinyal Lambaları
  • Sinyal Lambaları
    Sinyal Lambaları

Osram ve Koito iş birliğiyle geliştirilen yeni XLS ürün ailesi standartlaştırılmış LED tabanlı sinyal lambalarını sektöre sunuyor. Yeni XLS, üç farklı ışık versiyonuna sahip tek tip bir platform olma özelliğiyle sektörde bir ilki gerçekleştiriyor. 
Yüksek teknoloji şirketi Osram’ın Koito ile ürettiği LED sinyal lambaları yeni Toyota Corolla Sport’nın tasarım yüzü oluyor. Yeni XLS ürünleri, araçlardaki tüm önemli sinyal uygulamalarını kapsayabilecek durumda olması ve kolayca değiştirilme özelliğiyle ön plana çıkıyor. Otomobil üreticilerinin yaşadığı karmaşıklığı ortadan kaldıran ve genel maliyetleri en aza indiren Osram'ın XLS lambaları LY5 ve LW5, 2018'den itibaren yeni Toyota Corolla modellerini aydınlatıyor.
LED teknolojisi, araç ve otomotiv aydınlatma tasarımcılarına ve üreticilerine büyük bir esneklik sağlıyor. Geçtiğimiz birkaç yılda, günümüz tedarik zincirini son derece karmaşık hale getiren çok sayıda özelleştirilmiş LED aydınlatma çözümü oluşturuldu.  Bu karmaşıklığı azaltmak için Osram, otomotiv endüstrisindeki sinyal ışık uygulamaları için yenilikçi bir LED ışık kaynağı geliştirdi. Osram Türkiye’nin CEO’su Can Dikmen, “Osram olarak XLS ürün ailesi ile LED teknolojisinin tüm yenilikçi avantajlarını barındıran ürün gamını sektöre sunuyoruz. Bu yeni seri ile müşteri ihtiyaçlarına doğru cevap vererek karmaşıklığı önemli ölçüde azaltıyoruz. Ürünlerimizin başarılarını tercih edildiğimiz markalar ile kanıtlamış oluyoruz.” dedi.

LED sinyal ışık kaynakları tek bir platformda

Osram’ın sunduğu ürünlerin sağlam tasarımı uzun ve güvenilir bir çalışma ömrü sağlıyor.  LED'lerin az yer kaplaması, elektronik, optik ve mekanik bileşenlerin minyatürleşmesini mümkün kılıyor. XLS ürünleri, küçük bir alanda elektrostatik deşarj, geçici ve aşırı gerilimlere karşı koruma sunuyor.

Değiştirilebilir lambalarda yeni standartlar belirledi

XLS ürün ailesi,  far, otomobil üreticileri ve tüketiciler için çok çeşitli avantajlar sağlıyor. Sinyal lambaları için tek tip haline getirilmiş standartlaştırılmış bir platform, otomobillerdeki farklı aydınlatma çözümlerinin sayısını azaltıyor. Bu durum, tedarik zinciri, geliştirme ve kalite kontrolü dahil olmak üzere birçok alanda otomobil üreticileri için genel maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor. Tasarım modüllerinin ve aynı platformların yeniden kullanılması, zaman kaybını önlüyor. Standartlaştırılmış bir platform ile ışık kaynaklarının kolay değiştirilmesini sağlıyor ve onarım işlem gereksinimini azaltıyor bu da maliyetleri düşürüyor.
2018 yazından itibaren yeni XLS ürün ailesi, yeni Toyota Corolla Sport modeli ile birlikte Japonya'nın caddelerine çıkmaya başladı. Osram XLS ürün portföyünü genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim