Schneider Electric Go Green in the City Yarışması ile Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor

Daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir şehir fikirleri için Go Green in the City yarışmasını 9. kez gerçekleştiriliyor

  • Ocak 30, 2019
  • 60 Görüntüleme
  • Schneider Electric Go Green in the City Yarışması ile Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor
    Schneider Electric Go Green in the City Yarışması ile Gençleri Geleceği Tasarlamaya Davet Ediyor

Schneider Electric, daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir şehir fikirleri için Go Green in the City yarışmasını 9. kez gerçekleştiriyor.
Yarışma kapsamında her yıl binlerce üniversite öğrencisi sürdürülebilir bir gelecek için fikirler üretiyor ve bunları Schneider Electric uzmanları ile geliştirme fırsatı yakalıyor.
Son başvuru tarihi 25 Mayıs 2019 olan yarışmanın finali, 2-3 Ekim 2019'da Barselona'da gerçekleştirilecek.
Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric’in üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek üzere düzenlediği Go Green in the City yarışmasınin finali bu yıl 2-3 Ekim tarihlerinde, Barselona'da gerçekleştirilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi ise 25 Mayıs 2019.

Schneider Electric uzmanları ile dünyanın önde gelen sektör liderlerinin rehberliğinde bu sene dokuzuncusu düzenlenen Go Green in the City 2019’da, Dijital Ekonominin Güçlendirilmesi alanındaki zorluklar ve fırsatlara dair cesur fikirler yarışacak. Her sene olduğu gibi bu sene de katılımcı öğrenciler bir iletişim ağı kurma ve sektör uzmanlarından mentorluk alma şansı yakalayacaklar. Yarışmanın kazananları ise Schneider Electric'te çalışma fırsatı elde edecekler.
Yarışmanın, Schneider Electric’in sürdürülebilirlik BM Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri (SDG) ile ilgili taahhütleri doğrultusunda hazırlanan kategorileri ise şu şekilde; “Geleceğin Binaları”, “Geleceğin Tesisleri”, “Geleceğin Şebekeleri” ve “Sürdürülebilirlik ve Enerjiye Erişim”. 

Ayrıca katılımcı takımların akredite işletme, mühendislik, fizik, bilgisayar, matematik ve diğer bölümlerde eğitimini sürdüren iki öğrenciden oluşması gerekiyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin yarışma boyunca aynı ülkede veya bölgede olmaları da ön koşul olarak sunuluyor. Schneider Electric’in önem verdiği konulardan biri de cinsiyet eşitliği. Bu doğrultuda ise her takım Çeşitlilik ve Katılımı teşvik ilkelerine uygun olarak en az bir kadın üye barındırmak zorunda.

Schneider Electric İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Olivier Blum, Go Green in the City 2019 hakkında şunları ifade etti; “Bugünün gençleri, kendileri için daha parlak bir gelecek inşa etme anlamında çeşitli zorluklarla karşı karşıyalar. Sürdürülebilir bir gelecek yalnızca gençlere fırsat verilmesi ve inovasyonun arkasındaki itici güç olmalarına yardım edilmesiyle mümkündür. Go Green in the City'nin daha iyi bir gelecek için fikirler geliştiren öğrencilere yönelik bir platform haline gelmesinden gurur duyuyorum.” 

Go Green in the City’e ilgi giderek büyüyor
Go Green in the City 2018’e 163 ülke ve 3.000 üniversiteden yaklaşık 24.000 yenilikçi öğrenci katıldı ve katılımcıların %58’i kadınlardan oluştu. Bu sene de benzer bir şekilde yarışmaya güçlü bir katılım bekleniyor.

Go Green in the City 2018 global finalistleri olan Cezayir, Pan African Üniversitesi, Su ve Enerji Bilimleri Enstitüsü'nden Zvirevo Chisadza ve Tariro Cynthia Mutsindikwa geçen bir yıl içindeki deneyimlerinin onlar için yeni fırsatlar yarattığını vurguladılar. Cynthia; “Benim Go Green in the City 2018 yarışması maceram harika bir deneyimdi. Her şey küçük bir fikir olarak başladı ancak Schneider Electric'ten mentorlarımın yardımıyla büyüdü ve dünya çapında açlık ile mücadele açısından önem kazandı,” şeklinde deneyimini paylaşırken, Zvirevo ise şunları ifade etti; “Yarışma sayesinde Schneider Electric uzmanları ile güçlü iletişim kurduk ve sürdürülebilirlik ile ilgili zorluklar hakkında deneyim kazandık.”
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim