SCADA Yazılım Platformu

  Sor / bana ulaş

Sanayi 4.0 ve IIoT Uygulamaları İçin

Endüstri 4.0

SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu
SCADA Yazılım Platformu

Mitsubishi Electric’in yeni SCADA çözümü MAPS 4 proje geliştirme ve entegrasyon için harcanan süreyi kısaltıyor.Elektrik, elektronik ve otomasyon alanında dünyanın önde gelen oyuncularından Mitsubishi Electric, Sanayi 4.0 ve IIoT uygulamaları için yeni bir SCADA çözümü olan MAPS 4’ü geliştirdi. Markanın yeni inovatif çözümünün teknik özelliklerini anlatan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, ürünün bağlantı opsiyonlarının genişletilmesini, kullanıcı araçlarının çeşitlendirilmesini ve dahili fonksiyonların kapsamının arttırılmasını sağladığına dikkat çekti. MAPS 4’ün üretimden altyapıya kadar her türlü uygulama için kullanım döngüsünün tamamında kullanılabilecek bir planlama, yönetim ve entegrasyon platformu sunduğunu belirten Bizel, yeni yazılımın proje geliştirme ve entegrasyon için harcanan süreyi kısalttığını da vurguladı. 

Sanayi 4.0 evresinin akıllı fabrikalarına hızlı entegrasyon, üretkenlik, esneklik ve verimlilik kazandıran Mitsubishi Electric, güçlü bir servis odaklı mimari üzerinde geliştirdiği en yeni SCADA çözümü olan MAPS 4 proses süit ile yönetim, otomasyon, kontrol, doğrulama ve denetim süreçlerinde esneklik sağlıyor. Ürünün üretimden altyapıya kadar her türlü uygulama için kullanım döngüsünün tamamında kullanılabilecek bir planlama, yönetim ve entegrasyon platformu sunduğunu vurgulayan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, MAPS 4’ün teknik özelliklerini anlattı.

Sezgisel ve kullanımı kolay bir ortamda yapılandırma
MAPS 4 ile yerelleştirilmiş kontrol ve görselleştirme çalışmalarında kullanılabilecek daha hafif bir SCADA çözümüne ihtiyaç duyan makine üreticileri ve müşteriler için özel bir HMI versiyonu sunulduğuna dikkat çeken Tolga Bizel; “Yeni SCADA yazılım süitimiz, MS Excel toplu konfigürasyon aracı gibi günlük faaliyetlere katma değer sağlayan özelliklere sahip. Örneğin, bu araç Excel kullanıcılarının etiket veritabanları, oturum açma ve alarm tanımları dahil olmak üzere SCADA projesinin önemli bir kısmını sezgisel ve kullanımı kolay bir ortamda yapılandırmalarına imkan tanıyor. Ayrıca, kullanıcı Excel’de bulunan çok sayıda kopyala/yapıştır ve toplu konfigürasyon özelliklerinden yararlanabiliyor” dedi.

Hızlı ve optimum entegrasyon süreci
Mitsubishi Electric fabrika otomasyonu donanımı için kapsamlı kütüphanelerle birlikte rutin konfigürasyon işlemlerinin çok daha hızlı ve etkin hale getirilmesini sağlayan 100’den fazla PLC ve RTU sürücüsünün de çözüme entegre edildiğinin altını çizen Bizel; “Ön konfigürasyonlu nesne şablonu modellerinin kullanılmasının yanı sıra yeni münferit modellerin oluşturulması da hızlı ve optimum entegrasyon sürecini destekliyor. Maliyetleri azaltırken kullanım oranını artıran tek bir mühendislik noktası sunan çözüm sayesinde proje değişiklikleri merkezi olarak gerçekleştirilebiliyor” şeklinde konuştu.

Lokal olarak bulutta veya özel ortamda saklanabiliyor
Güvenli veri paylaşımının ve çapraz platform bağlantısının birçok proses yönetimi uygulaması için yüksek öncelikli özellikler arasında yer aldığını söyleyen Bizel; “Lokal olarak bulutta veya özel ortamda saklanabilen SCADA çözümümüz aynı zamanda diğer üçüncü taraf bulut ortamlarına sorunsuz bir şekilde bağlanabiliyor. OPC DA ile UA, MQTT ve BACNet gibi yaygın endüstri standartları dikkate alınarak geliştirilen yazılım süiti, Sanayi 4.0 ve IIoT uygulamalarında kolaylıkla kullanılabiliyor. Dahili OPC UA ve DA desteğinin sağladığı uygunluk avantajlarını HTML5 web istemcisinin özellikleriyle birleştiriyor. Güvenli web bağlantıları, PC’ler ve mobil cihazlar için tarayıcı tabanlı izleme ve operasyon kabiliyeti sunuyor” diye konuştu. 

Proje mühendisliği ve geliştirme maliyetlerinde büyük düşüş
Ürünün kapsamı ve ölçeklenebilirliği sayesinde hem büyük hem de küçük uygulamalarda proje mühendisliği ve geliştirme maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılabildiğinin altını çizen Bizel, uygulamanın karmaşık olduğu durumlarda bile fiziksel programlama ihtiyacının düşük tutulmasının sağlandığına dikkat çekti. Bu özelliğin, hem son kullanıcıların hem de sistem entegrasyon uzmanlarının rekabet düzeyinin arttırılması açısından önemli bir avantaj sağladığını söyleyen Bizel, güncellemeler ve yeni projeler konusunda son derece esnek olan yeni çözümün yatırım güvenliğinin arttırılmasını desteklediğini belirtti.

Tarihinde yayınlanan Mart 25, 2019 - (1250 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Mitsubishi Electric Turkey Elektrik Ürünleri A.S.
Serifali Mah. Nutuk Sok.No:5
34775 Ümraniye - Turkey
+90-216 526 39 90
+90-216 526 39 95
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Mitsubishi Electric; Yeni Nesil Panolu Çözümler ile Dijital Dönüşüm
MELFA Endüstriyel Robot; Sağ Kolunuz.
Mitsubishi Electric, Robotlarımız elmayı nasıl görüyor
Yeni nesil kontrole sahip MV R Connect tel kesme makineleri
Robotikte yeni kestirimsel bakım yaklaşımı
Üretimde dijital dönüsüm için çözümler
Mitsubishi Electric; Yüksek hassaslık, üstün kalite!
Mitsubishi Electric; Yüksek hassaslık, üstün kalite!
Mitsubishi Electric; Yüksek hassaslık, üstün kalite!
Başarımızın sırrı; Çocukluk hayallerimiz
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
Sipariş Üzerine veya Stoka Üretimde 1C:Drive ERP çözümü
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
WIN EURASIA Hybrid, 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecek
Türkiye Endüstride 5G Kullanımıyla Dünyadaki Dönüşüme Liderlik Edecek
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Bosch Rexroth; Akıllı Telefon Otomasyonu
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
EMPA Electronics; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Ölçeklenedirilebilir ve Akıllı Otomasyon Portföyü
Logosoft; Bugünün Dijital Dünyasını İnşa Edin
Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü  Renova ile Gerçekleştirdi
Canias; ERP Çözümlerimiz ile Firmanızı Geleceğe Taşıyın. Endüstri 4.0