Otomotiv Ethernet Test Cihazı

TC8 Anahtarlama ve AVB / TSN Standartları için

  • Otomotiv Ethernet Test Cihazı
    Otomotiv Ethernet Test Cihazı
  • Otomotiv Ethernet Test Cihazı
    Otomotiv Ethernet Test Cihazı
  • Otomotiv Ethernet Test Cihazı
    Otomotiv Ethernet Test Cihazı

RUETZ SİSTEMİ ÇÖZÜMLERİ - otomotiv veri iletişimi uzmanları - bileşen düzeyinde OPEN ALLIANCE TC8 anahtarlama ve AVB / TSN testleri için yüksek otomasyonlu bir test sistemi olan yeni Otomotiv Ethernet Test Cihazını (AET) sunar. RUETZ SYSTEM SOLUTIONS Genel Müdürü ve Kurucu Ortağı Wolfgang Malek, "Otomotiv Ethernet Test Cihazı, araç üreticilerini ve tedarikçilerini mümkün olan en iyi test kurulumuyla donatmak için kendi test platformumuzun sürekli geliştirilmesidir." "Kanıtlanmış Ethernet Canlı Monitörümüz sadece Ethernet veri trafiğinin akıllı ve verimli hata analizine hizmet ederken Otomotiv Ethernet Test Cihazı farklı trafik ve hız dereceleri üretir ve bunları uygun yakalama cihazı da dahil olmak üzere kaydeder." Test takımları, ilgili test kapsamlarının temeli olarak farklı test senaryoları içerir. Şu anda OPEN ALLIANCE TC8 anahtarlama, Automotive gPTP, 1722 ve QAV için test paketleri mevcuttur. QBV ve diğer TSN fonksiyonları için test paketleri geliştirilme aşamasındadır.

Evrensel, Yüksek Otomasyonlu, Kapsamlı

Test senaryoları komut dosyası tabanlıdır ve bir test çalıştırmasından önce test edilen cihazın (DUT) tüm ilgili özelliklerini içeren tek bir yapılandırma dosyası aracılığıyla parametrelendirilir. DUT ve test senaryoları, anlaşılması kolay uygulama arayüzleri aracılığıyla kolayca yapılandırılabilir. Kullanıcılar, sürekli büyüyen bir veritabanından ayrı ayrı test senaryolarını kolayca seçebilir ve sürükle ve bırak yöntemiyle bunları yeni bir test çalıştırmasında birleştirebilir. AET kaydedilen verileri otomatik olarak önceden tanımlanmış bir klasör yapısına kaydeder. Buna ek olarak, test sistemi gönderilen ve alınan verilerin eksiksiz kaydı için bir altyapı içerir. RUETZ SİSTEM ÇÖZÜMLERİ analiz için ek bir AET analiz aracı sağlar. Dosya yapısına erişir ve kaydedilen verilerden bir sonuç günlüğü oluşturur. Test ve analiz sistemlerini ayırarak her iki sistem de paralel olarak verimli ve verimli bir şekilde kullanılabilir. 

Otomotiv Ethernet Test Cihazı, kontrol ve analiz yazılımına sahip 19 inçlik bir test rafından oluşur. Bir PC kontrol ünitesi test sistemini düzenler. Uygulamaya bağlı olarak, test platformu, her biri belirli test senaryolarını simüle edebilen ve değerlendirebilen 15'e kadar Ethernet bağlantı noktası (100BASE-T1, 1000BASE-T1) içerebilir. Test platformu, gPTP senkronizasyonunun tam olarak değerlendirilmesi için bir ekran ve PPS çıkışı ve ayrıca port durumu için bir ekran sağlar. Ayrıca DUT için güç kaynağını da kontrol eder.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim