Mobil ve Cloud Historian yazılımı RBS Report Cloud

Toplanılan ve analiz edilen verileri Power BI, Grafana, Qlick view gibi iş zekası yazılımlara aktarabilme ve canlı takip imkanı

  • Mobil ve Cloud Historian yazılımı RBS Report Cloud
    Mobil ve Cloud Historian yazılımı RBS Report Cloud

Endüstri 4.0 dünyasında endüstriden toplanan her veri artık lokal sistemlerde depolanmaktan çok bütünleşik yapılara veri aktarması gerekmektedir. Bu sistemler AWS, Azure, Mongo DB, restfull api, json gibi IT terimleriyle bütünleşik olması olmazsa olmazdır. Böylece verilerinizle iş zekası yazılımlarıyla sistemlerinizin takibi kolaylaşmakta ve yine bu veriyle machine learning uygulamaları geliştirmeniz sağlanmaktadır.

Robosoft’un RBS Report uygulaması bu bütünleşik sisteme tümüyle adapte olabilmektedir. Örnek olarak bir enerji santralinizin tüm performans verilerini arşivleyip bu verileri azure sisteme entegre edebilmesi yanında lokal sistemlerde excel raporlarınızı ve dashboardlarınızı yaratmanız mümkündür. Ayrıca otomatik mail opsiyonu ile bu raporları csv, excel olarak belirli saatlerde mail atabildiği gibi bu raporları cloud arayüzünden çekebilme opsiyonu size dünyanın her yerinden izleme imkanı sunmaktadır. Ayrıca bu raporlara ios, android mobil uygulamalarımız ile de ulaşmanız mümkündür.

Bunun yanında RBS Report 3.parti yazılım sistemlerine restfull api sayesinde json veri transferi yapabilme özelliğine sahiptir. RBS Report veriyi sadece elektronik cihazlardan değil başka sistemlerden de json olarak transfer edebilme özelliğine sahiptir. Sistemlerinizde PLC’ler, DCS’ler, Oracle, Mongo DB, excel dosyalarının hücreleri, bir access doysası veya protokolünü bildiğiniz her hangi bir cihazın verilerini ve veritabanı tablolarını okuyup AWS, Azure veya Merkezi bir SQL dosyasına kaydedip, bu verilerinizi raporlamanızı sağlamaktadır. Ayrıca bu raporlara ios, android arayüzlerimizden ulaşıp ve apiler ilede 3.parti sistemlere aktarım yapmanız mümkün kılınmaktadır. Yani RBS Report bir fabrikanın veya işletmenin uçtan uca veri merkezileştirilmesi ve verimliliğinin artırılması için bir platform sağlamaktadır.

Bu platform ile topladığınız ve analiz ettiğiniz verileri Power BI, Grafana, Qlick view gibi iş zekası yazılımlarına aktarabileceğiniz gibi ayrıca canlı takip için de kullanabilirsiniz.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim