Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri

  Sor / bana ulaş

Mükemmel Tedarik Zinciri Yönetimi İle Tek Bir Tedarikçiden

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri
Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri
Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri
Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri
Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri
Metal Enjeksyion Kalıplama (MIM) teknolojileri

Indo-MIM, MIM teknolojileri alanında dünyada ileri gelen üreticiler arasındadır ve Amerika, Avrupa ve Asya'daki kırkı aşkın ülkede bulunan müşterileri için yüksek hassasiyetli mühendislik ürünleri geliştirir ve üretirir. Mevcut küresel stratejisi ile müşterilerin geleneksel üretim teknolojilerden MIM'e geçmesine yardımcı olacak planları değer mühendisliğinden yararlanarak sunar ve ekonomik kazanımlar elde etmelerine yardımcı oluyor.

Indo-MIM'in Türkiye'deki iş planları

Indo-MIM, MIM teknolojisi alanında 2011 yılından bu yana bir dünyada önde gelir. Amerika, Avrupa ve Asya'da kırktan fazla ülkedeki müşterilerine çelik, seramik ve titanyumdan kompleks şekilli hassas mühendislik ürünleri geliştirip üretiyor. Bugün sadece Metal Enjeksiyon Kalıplama ürünlerinin küresel tedarikçisi değil aynı zamanda müşterilerinin geleceğe yönelik projelerinde yeni malzemelerle verimliliklerini ve kabiliyetlerini artırıcı çözüm ortağıdır. Medikal, tüketici, otomotiv, havacılık ve endüstriyel ürünlerin de içinde bulunduğu ana endüstri alanlarında yüksek adetli hassas parça üretiminde uzman konumundadır.

Indo-MIM, toplam teknolojik çözümler sağlayabilmek için tamamen entegre bir MIM çözüm ortağıdır. Şirket bünyesinde MIM'i tamamlamak üzere; hassas döküm, plastik enjeksiyon kalıplama, metal üzeri plastik kalıplama, hassas işleme ve yüzey kaplama prosesleri de bulunmaktadır. Üretim tesisleri ISO 9001, TS 16949, ISO 14001, AS 9100 ve NADCAP sertifikalarına sahiptir.

Türkiye'deki faaliyetlerine dokuz yıl önce başladı ve bunun gelişerek devam etmesinden memnuniyet duyuyor. Özellikle Türkiye ve Hindistan'nın kültürü ve dokusunda birçok ortak özellik benzerlik göstermektedir. MIM teknolojisi Türkiye'de de kabul görmektedir. Düzenli olarak Türkiye'de bulunan müşterilerini ziyaret ederek onların geleneksel üretim teknolojilerinden MIM'e geçişlerinde yardımcı oluyor. Rutin müşteri ziyaretlerine ilave olarak çeşitli müşteri lokasyonlarında seminerler veriyor tecrübelerini ve MIM teknolojisi ile ilgili bilgileri aktarıyor.

MIM teknolojisi kullanılarak üretilen parçalar ile geleneksel teknolojiler kullanılarak üretilmiş parçalar yapısal olarak aynı özelliklere sahip midir?

MIM prosesi, çok kompleks parça geometrilerine sahip parçalar için, plastik enjeksiyon kalıplama tekniğinin tasarım esnekliğini, metal mukavemet ve sağlamlığıyla birleştirerek maliyet avantajlı çözümler sunuyor. MIM teknolojisi, alaşımlı çelik, paslanmaz çelik ve egzotik metal alaşımlarından yapılmış kompleks metal parçaların üretiminde tercih edilen bir yöntem olarak kendisini kanıtlamıştır. MIM teknolojisi, otomotiv parçalarında, medikal araç ve gereçte, el aletlerinde, cep telefonlarında ve benzeri uygulamalarda kullanım alanına sahiptir ve geleneksel üretim teknolojileri ile karşılaştırıldığında bu kullanımlarda mukavemetten kesinlikle ödün vermez.

Indo-MIM'in kapasitesi, yetenekleri ve küresel iş stratejisi;

Indo-MIM, Hindistan'ın Bangalore kentinde, iki ayrı yerde kurulu bulunan 50.000 m2'den büyük teknolojik üretim tesislerine sahiptir. Bunlara ek olarak, ABD'nin Texas eyaletinde bulunan San Antonio kentinde şu anda yeni bir tesis kurmaktadır.Portfolyosunda, Indo-MIM'e endüstride liderlik ve güç kazandıran 3500 tane benzersiz MIM parçası tasarımı bulunmaktadır. Bir yalın altı sigma şirketi olan Indo-MIM, 2500'den fazla yetenekli mühendis, bilim adamı, teknisyen ve mavi yakalı personel ile üretim dünyasına yenilikçi bir yaklaşım getirmiştir. Indo-MIM'in kendi tesislerinde kalıp tasarım ve imalat imkanlarına sahip olması onu diğer üreticilerden ayrıştırmaktadır. Böylece Indo-MIM daha kısa sürede teslimat yapabilmekte ve müşterilerinin maliyet hedeflerine ulaşabilmesine yardımcı olmaktadır.

Küresel stratejisinin temel bir unsuru olarak müşterilerinin geleneksek teknolojilerden MIM'e geçiş yapmasına yardımcı oluyor - bunu "değer mühendisliği" süreci olarak isimlendiriyor. Bu konuda müşterilerini destekleyecek uzman bir ekibe sahip. Indo-MIM, müşterilerine MIM'in yanı sıra maliyet avantajı sağlamak için alt montaj gruplarının mekanik entegrasyonu kabiliyetine de sahiptir. MIM parça üretiminin yanı sıra MIM parça üzeri plastik kaplama, diğer parçalarla alt montaj gruplarının oluşturulması da tesislerinde yapılmaktadır. Indo-MIM, alt montaj ya da tamamen bitmiş ürün için gerekli olan ultrasonik temizleme ve paketlemeyi de içeren ISO Class 8 düzeyinde temiz oda alt yapısına da sahiptir.

Küresel tedarikçiler için rekabetçi maliyet nasıl bir engel teşkil etmektedir?

Küresel dünyada, üretim sürekli olarak artış göstermektedir. Günümüz koşullarında kaliteden ödün vermeden maliyeti düşürmek rekabetçi üretim alanlarında faaliyet gösteren birçok şirket için büyük önem taşımaktadır. Indo-MIM, karmaşık metal parçalar ve montajı tamamlanmış gruplar için, rekabetçi fiyatlarıyla tek kaynakta ekonomik çözümler sunarak bu sahadaki boşluğu doldurmaktadır.

MIM prosesi üretim endüstrisine, geleneksel metal işleme tekniklerindeki maliyet kısıtlaması olmadan, benzersiz ürün tasarımı yapabilme yeteneği sağlıyor. Tasarım mühendislerine sınırların ötesinde düşünme özgürlüğü sağlamanın yanı sıra, tasarımlarında yaratıcı ve yenilikçi olabilmelerine imkan vermektedir. Doğrusal boyutlarda MIM prosesi ile nominal boyutun +/- %0.3 - %0.5'i tolerans aralığına ulaşılabilmektedir. Bazı ürünler için gerekli olan daha hassas toleranslara uğraşabilmek için Indo-MIM kendi bünyesinde talaşlı imalat atölyesi bulunduruyor. CNC torna, freze ve taşlamanın yanı sıra lebleme, honlama, titreşimle yüzey işleme, ve parlatma yeteneklerine sahip. Bunlara ek olarak, ısıl işlem, kaplama, CVD/PVD kaplama, elektropolisaj ve pasivasyon yeteneklerini de sayabiliriz.

Indo-MIM, tüm müşterilerine destek olabilmek için uygun maliyetli çözümleri mükemmel tedarik zinciri yönetimi ile tek bir tedarikçiden alabilme imkanı sunuyor. Çin, Kore ve Japonya da dahil olmak üzere dünya çapında birçok ülkede mühendislik ve satış ofisleri mevcuttur.

MIM parça üretiminde kullanılabilen malzemeler

Çelik ve paslanmaz çeliğin dahil olduğu tipik malzemeler Indo-MIM tarafından işlenebilmektedir. Bunlardan bazıları: Bunlara ek olarak, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni yetkinlikler elde edebilmek için yüksek çalışma sıcaklığına sahip bir malzeme olan Inconel gibi yeni malzemelerle de çalışıyor.

Tarihinde yayınlanan Kasım 29, 2016 - (433 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Indo-US MIM Tec Pvt. Ltd.
No 45, (P) KIADB Industrial Area Hoskote
562 114 Bangalore - India
+91-080 2204 8800
+91-080 2797 1624
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
Covid19’a karşı İnovatif Mücadele
Güvenlik kişisel bir meseledir
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler