KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi

Seri üretilen damgalı parçaların kalite kontrolü için kompakt çözüm

  • KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi
    KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi
  • KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi
    KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi
  • KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi
    KVC 621 SE Optik Kalite Kontrol Sistemi

Kistler, Blechexpo'da dakikada 4.000 parçaya kadar optik kalite kontrol sistemini tanıtıyor.
Güvenilir hassas denetim, yeni bir muhafazada yenilikçi test teknolojisiyle buluşuyor: Yalnızca 600 milimetrelik genişliği ve hızlı üretim süresiyle KVC 621 SE kalite kontrol sistemi, damgalı parçaların seri üretimi için idealdir. Sistem, her dakika işlenen 4.000'e kadar parçanın her birinin güvenilir kalite testini sağlar. Büyük ölçüde standartlaştırılmış tasarımı sayesinde müşteriler, güvendikleri hizmet ve kalitenin yanı sıra daha iyi teslimat sürelerini cazip bir fiyata bekleyebilirler. Kistler'in denetim sistemi ve diğer çözümleri bu yılki Blechexpo'da (Stuttgart, 7-10 Kasım, Salon 6 / Stand 6317) görülebilir.

Pek çok üretim ortamında her inç kare önemlidir ve bu, aynı zamanda üretim süreçleri için mevcut alanı mümkün olduğu kadar verimli bir şekilde kullanmak zorunda olan damgalı parça üreticileri için de aynı derecede geçerlidir. Kistler, özellikle seri üretimde kalite kontrol için kompakt KVC 621 SE optik inceleme sistemini geliştirdi.

Yalnızca 600 milimetre genişliğinde ve 900 milimetre derinliğindeki muhafazası içerisinde kurulumu kolay test sistemi, tüm denetim görevlerini yüksek hızda gerçekleştirir. Tamamen elektromekanik tahriki sayesinde KVC 621 SE, pnömatik çözümler gibi basınçlı havaya ihtiyaç duymaz. Ek bir dijital gevşek döngü kontrolü, kullanıcıların değerli alandan daha fazla tasarruf etmesine ve denetim adımlarının sayısını azaltmasına olanak tanır. Kistler, üç entegre kamera istasyonu ve hassas bir dokunmatik ekrana sahip standart bir optik inceleme sistemi olan KVC 621 SE'nin dört ila altı hafta içinde hızlı teslimatını ve devreye alınmasını sunuyor.

Damgalı parçaların hızlı ve doğru denetimi
Kalite kontrol sisteminde damgalanmış parçalar kapsamlı bir optik incelemeye tabi tutulur. Kameralar iş parçalarını çeşitli açılardan yakalar; Kistler tarafından geliştirilen KiVision görüntü işleme yazılımı, görüntüleri analiz ederek boyut ve konturlardaki sapmaların yanı sıra ilgili yüzey kusurlarını tespit ediyor. KiVision 5.3 ile kullanıcılar, karmaşık denetim görevlerini daha kolay gerçekleştirmek için kendi komut makrolarını oluşturabilirler. Denetlenen parçaların niteliğine ve kullanıcı gereksinimlerine bağlı olarak yazılım, özellikle önceden bilinmeyen veya sıklıkla değişen yüzey kusurlarını içeren uygulamalarda yardımcı olan yapay zeka tabanlı anormallik tespiti de sağlayabilir.
Çalışma sırasında sistem dakikada 4.000'e kadar damgalanmış parçayı inceleyebilir. Entegre güvenlik konsepti sayesinde, denetim sürecinin güvenilirliği bu yüksek çevrim sürelerinde bile garanti edilir: Bireysel süreç adımlarının yakından PLC izlemesini kullanan test sistemi, her bir iş parçasının kontrol edilmesini sağlar. Kistler'in çözümlerini tercih eden üreticiler aynı zamanda tek bir kaynaktan gelen kapsamlı endüstriyel uzmanlıktan da faydalanıyor: Kistler'in servis uzmanları, yeni denetim süreçlerinin en iyi şekilde kurulmasına veya mevcut süreçlerin daha da iyileştirilmesine yardımcı oluyor. Bu destek, ilk sorgulamadan denetim parametrelerinin seçimine ve kurulumuna, bakım ve makine yükseltmelerine kadar her şeyi kapsar. Kistler ayrıca üretici çalışanlarına yönelik çok çeşitli yerinde eğitimler ve danışmanlık hizmetleri de sağlıyor.

KVC 621 SE'yi Stuttgart'taki Blechexpo'da Salon 6 / Stand 6317'de canlı olarak deneyimleyin
Bu yıl Stuttgart'ta düzenlenen Blechexpo'nun (7-10 Kasım) ziyaretçileri denetim sürecini ilk elden deneyimleyebilir ve yeni test sisteminin sunduğu kişiselleştirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir: Kistler, Salon 6'da Stand 6317'de KVC 621 SE ile denetim süreçlerini gösterecek. Ayrıca ölçüm uzmanları, damgalı kontaklara takma ve çıkarma kuvvetleri için bir ölçüm zincirinin yardımıyla, hassas, tekrarlanabilir kalite kontrolün doğrudan üretim hatlarına nasıl entegre edilebileceğini gösterecek. Bir piezoelektrik sensör bu kuvvetleri ölçerken, özel bir dengeleme elemanı da potansiyel yanal kuvvetlerin ölçümleri çarpıtmamasını sağlar. Ölçülen veriler entegre maXYmos NC proses izleme sistemi tarafından analiz edilir ve değerlendirilir. maXYmos NC ayrıca sürücüyü veya elektromekanik ekseni de kontrol edebilir. Kistler ayrıca bu ölçüm zincirini eksiksiz, kullanıma hazır bir denetim sistemi olarak sunuyor: Akıllı Tek İstasyon.

Standda ayrıca kullanıcıların proses parametrelerini doğrudan makinede kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni el tipi mobil test cihazları da öne çıkacak. Cihazların dokunmatik ekranı üç adede kadar giriş sinyalini izlemek ve doğrulamak için kullanılabilir: piezoelektrik şarj, voltaj ve IO bağlantı sinyali. Ayrıca Kistler, Inspector elektronik tork anahtarını ve tork anahtarları için caliTEST-B kalibrasyon cihazını da sunacak. caliTEST-B ile VDI/VDE 2645'e uygun olarak makine yeterlilik testleri gerçekleştirilebilir. Cihaz, 0,1 ila 1.000 Newton metre aralığını kapsayan çeşitli sensörler sayesinde ilgili tüm standartlara uygundur. Kullanıcı dostu CEUS 10 yazılımı yalnızca ana verileri yönetmekle kalmaz, aynı zamanda geçerli standartlara uygun olarak gerekli test sertifikalarını da oluşturur. Bu çözümler, sac metal endüstrisindeki makine üreticilerinin her sistemin güvenlik ve kalite açısından en yüksek standartları karşılamasını sağlamasına yardımcı olur.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim