Kontrol Panoları

  Sor / bana ulaş

Eksiksiz Kompakt Pano İçi Komponenetleri

Elektronik & Elektrik

Kontrol Panoları
Kontrol Panoları
Kontrol Panoları
Kontrol Panoları

Omron, kontrol panoları üretmek için tümü ortak bir tasarım platformunda geliştirilmiş olan 18 farklı ürün kategorisinde 600 farklı fabrika otomasyon (FA) cihazını piyasaya sürüyor. Yeni fabrika otomasyonu (FA) cihazları, Omron'un tescilli Push-in Plus kablolama teknolojisiyle üretiliyor. Omron dünya çapında 300 müşterisiyle kontrol panolarını tasarlama ve üretme konusunda karşılaştıkları zorluklara ve ihtiyaçlara odaklanan bir piyasa araştırması gerçekleştirdi. Bu girişimin ardından Omron, kontrol panosu üreticileri için ortak bir platforma dayanan yeni bir Fabrika Otomasyonu (FA) cihazı ürün yelpazesi geliştirdi. Tüm cihazlar UL, CE ve CSA dahil gerekli sertifikalara sahiptir.

Omron'un tüm fabrika otomasyonu (FA) kontrol cihazları ürün yelpazesinde daha küçük ve standart bir komponent yüksekliğine erişmek; kablo kanallarının ve komponent yerleşiminin standart hale getirilmesini ve böylece alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Bir panodaki ölü bölge, eski modele göre yatayda %50'ye ve dikeyde %20'ye kadar azaltılabilir.

Omron, tüm temel ürünlerinin parça verilerini Omron'un web sitesindeki çevrimiçi bir kütüphanede kullanıma sunar. Bu kütüphanede yer alan bilgiler doğrudan Eplan ve Zuken E3 gibi önde gelen pano tasarım yazılım paketlerinin içine aktarılabilir. Aynı zamanda Omron'un web sitesinde en sık kullanılan formatlarda 2D ve 3D CAD dosyaları da bulunmaktadır. Bu da, kontrol panosunun içindeki alanın en verimli şekilde kullanılmasını kolaylaştırır. Bu yılın Ocak ayından itibaren Omron, en iyi şekilde hazırlanmış pano parça listeleri sunma konusunda yeni bir hizmet sağlamaktadır. Bu hizmet özellikle ciddi zaman baskısı altında olduklarında bu görevleri yerine getirecek kaynaklardan ve tesislerden yoksun olan küçük pano üreticileri için değer taşır. Yeni FA cihazlarının piyasaya sürülmesine paralel olarak 35 ülkede küresel bir acil dağıtım ağı merkezi bulunmaktadır. Buralarda hem mevcut hem de yeni ürünler gittikçe daha fazla miktarda ve çeşitte ürün depolanmaktadır.

Omron'un eksiksiz kompakt pano içi komponentleri

Omron'un eksiksiz kompakt pano içi komponenetleri arasında elektromekanik ve solid state röleler, G/Ç röle terminalleri, klemensler, sıcaklık kontrolörleri, zaman röleleri, ölçüm ve izleme röleleri, güç monitörleri ve kesintisiz güç kaynakları (UPS) bulunmaktadır.

Anahtarlamalı güç kaynakları

S8VK-S anahtarlamalı güç kaynaklarının küresel olarak geçerli ve dünyanın en küçük güç kaynağı serisi olduğu düşünülmektedir. Bu ürün önceki Omron ürünlerine göre %36 daha az hacmiyle kompakt bir gövdeye sahiptir. Kapladığı alanı azaltmak ve dolayısıyla kontrol panolarının küçültülmesine yardımcı olmak için yakın temas halinde yan yana monte edilebilir.Ayrıca çok sayıda sertifika ve standartı karşılar ve daha yüksek ortam koşullarına dayanım ve -40 - 70°C arasındaki geniş çalışma sıcaklığı ile çok çeşitli ortamlarda kararlı bir çalışma sağlanır.

Güç monitörleri

KM-N2 güç monitörü serisi, pano içi kurulum için gerekli tüm güç izleme fonksiyonlarını sunar. Genel amaçlı akım trafolarınınkullanılması, monitörün çok çeşitli üretim tesislerinde kullanılabilmesini sağlar. Seri içerisinde tek fazlı ve üç fazlı, 4 kablolu güç monitörleri bulunur ve tüm dünyadaki şebekeler ile uyumludur. Buna karşılık tek bir ünitede dört adete kadar devrenin ölçümleriyapılabilir. Bu güç monitörü aynı zamanda hassas ölçüm (IEC sınıfı 0.5S), yanlış kablolama tespiti ve büyük, kolay okunan, beyaz LCD karakterler sunar.

Zaman röleleri

H3DT ince zaman rölesi serisi, kontrol panolarının içine monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Kontrol panolarının küçültülmesine yardımcı olan 17.5 mm genişliğinde ince ve iki röle çıkışına sahip bir gövdeye sahiptir. H3DT'nin güç tüketimi, önceki Omron zaman rölelerine göre %60'a kadar daha düşüktür ve tüm kontrol panolarının DC besleme yükünü azaltır. Beklenen kullanım ömrü, önceki modellerin üç katından fazladır.

Ölçüm ve izleme röleleri

K8DT'nin endüstrinin transistör çıkışına sahip ilk ölçüm ve izleme rölesi serisi olduğu düşünülmektedir. Seri içerisinde akım izleme röleleri, gerilim izleme röleleri, faz sırası (ters yönde çalışmayı önlemek için), faz kaybı röleleri, sıcaklık izleme röleleri ve iletken seviye kontrolörleri (elektrotlu röleler ) dahil dokuz model bulunur. Bu cihazlar motorun korunması, ısıtıcılardaki aşırı sıcaklık artışlarının önlenmesi veya su seviye kontrolü için idealdir. Röle çıkışlı modellere yanında yeni çıkan transistör çıkışlı modeller, doğrudan bilgisayara veya PLC'ye bağlandıklarında daha fazla güvenilirlik sunar.

Solid State röleler

Tek fazlı ısıtıcılara yönelik G3PJ solid state röleler (SSR), DIN ray montajı için 22.5 mm genişliğinde ince bir gövdeye sahiptir. Önceki Omron rölelerine göre %50 daha incedir. Düşük ısı üreten bu SSR, üç adet SSR yakın temas halinde monte edildiğinde bile 25 A akım taşıyabilir. Yerden daha fazla tasarruf edilmesine ve kontrol panolarının küçültülmesine yardımcı olur. G3PJ serisi (güçlendirilmiş yalıtımlı modellerde olduğu gibi) güvenlik standartlarına uygun olduğu için kontrol panoları için sertifika alınırken veya komponentler değiştirilirken harcanan zamanı kısaltır.

Kullanımı kolay röle serisi

Çok çeşitli röle seçeneklerine sunan Omron, Push-in Plus teknolojisine sahip kullanımı kolay röle serisini de sunar. Bu serideki tüm rölelerde kolay kilitleme ve ayırma için standart olarak tutucular bulunur. Alt veya üst tarafı yukarı gelecek şekilde monte edilebilmesi, panoların içinde esnek ve etkin kablolama sağlar. Ayrıca Omron G/Ç ürünlerini daha kullanışlı hale getiren pek çok aksesuar da sunar.

Seri içeriside:

- PYF-PU (MY(S) röleler için soketler)

- P2RF-PU (G2R-S röleler için soketler)

- G2RV-SR/G3RV-SR (ince endüstriyel röleler)

- G70V (endüstriyel röle terminalleri)

Sıcaklık kontrolörleri

Aralık 2011 tarihinden bu yana E5_C dijital sıcaklık kontrolörü serisi iyi performansı, okunması kolay LCD ekranı ve kullanım kolaylığı nedeniyle olumlu yorumlar almıştır. Şimdi, Push-in Plus teknolojisine sahip E5_C modellerini piyasaya sürülmesiyle kablolama işlemleri için gerekli zaman ve iş azalıyor. Kabloları alet kullanmadan takabileceksiniz.

DIN ray klemensler

XW5T/XW5G DIN ray klemensleri, Push-in Plus teknolojisini kullanır. 3.5 mm'lik minimum genişlik sayesinde kablolama işinden ve yerden tasarruf edersiniz. Yüksek akım aralıkları ve vidalı kablolama ihtiyaçlarını karşılamak için Omron, vidalı tip DIN ray klemenslerini de piyasaya sürüyor.

Tarihinde yayınlanan Ekim 6, 2016 - (219 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Omron Electronics Ltd. Sti.
Burhaniye Mah. Tunuslu Mahmut Pasa Cad. No:10
34676 - Turkey
+90-216 556 51 30
+90-216 556 51 60
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
İlgili Makaleler
dsPIC33 Motor Kontrolü
Web Semineri: Elektrik ve Otomasyon Tanımlama Çözümleri
Murata Avrupa Başkanı Toshio Nakamoto ile Yapılan Röportaj
Yenilik arayışında: Murata, “Open Innovation” web sitesini başlattı
u-link Uzaktan Erişim Servisi
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
TEL 12 (WI) Serisi Ultra Kompakt 12 Watt DC / DC Dönüştürücüler (DIP-16)
Connection Days'e Bosch Rexroth katılıyor
JST FAKRA (Fachkreis Automobil) JRF Konektör
Büyük Ölçekli Özel Konnektör Han® S
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
İnsan ve Makine için Emniyet
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri