Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "

Benny Magrafta, TIM Global’a Unitronics ve yeni UniStream® 5” hakkında bilgi veriyor

 • Tedarikçi Unitronics
 • Ocak 5, 2018
 • 68101 Görüntüleme
 • Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
  Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
 • Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
  Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
 • Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
  Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "

Sayın Benny Magrafta, otomasyonda 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Arazide bir mühendis olarak başlayarak, 18 yıllık bir zaman önce bu tecrübeyi iyi kullanmaya başladı, Unitronics'nin Ar-Ge Yazılımı Bölümü Başkanlığı görevine başladı.

TIM Global: Unitronics, önemli endüstri tanıma alan bir isimdir. Şirket kaç yaşında? İlk ürünler nelerdi ve nasıl gelişti?

Benny Magrafta: 1989 yılında şirket kurulduğu yıl Unitronics'e katıldım. Asıl hedefimiz, şirket içinde üretilen PLC'leri kullanarak anahtar teslimi otomasyon projelerini yürütmekti. Her projenin gereksinimleri-ve sorunları vardır. Genç, yaratıcı bir başlangıçtık ve bu yüzden 'farklı açıdan düşünme' yaklaşımına inandık. Bu yaratıcılık şirketin DNA'sında saklıdır. Nasıl Unitronics hem donanım hem de yazılım alanlarında çığır açan, ödüllü ürünleri geliştirdi ve niçin endüstriyel otomasyon alanında yenilikçi olarak itibara sahibiz.

Unitronics'in bir parçası olmaktan gurur duyuyorum-bugün, kontrolörlerimiz 50'nin üzerinde ülkede 160'tan fazla distribütörün bulunduğu bir küresel dağıtım ağı aracılığıyla pazarlanmaktadır. Lojistik Çözümleri bölümümüz, Teva Pharmaceuticals gibi tanınmış firmalara ve yeni "yeşil" sektörümüze hizmet etmektedir: otomatik park teknolojisi, Unitronics'in ödüllü Park Çözümleri bölümü tarafından sağlanır.

TIM Global: Görünüşe bakılırsa, Unitronics ürünleri tek başına tipik PLC'ler gibi görünmüyor. Yeni UniStream® 5" iyi bir örnektir. Bunun arkasındaki kavram/görüş nedir?

Benny Magrafta: Doğru - kontrolörlerimiz tipik bir görünüm değildir ve bunun arkasındaki hikaye budur: Bu ilk yıllarda HMI, birkaç düğmeydi ve belki de tek satırlık bir metin ekranıydı. Açıktır ki HMI, uygulamanın ruhuna giren pencereydi, operasyonel verimliliği artırmanın kesinlikle en iyi yoludur. Ve böylece biz "OPLC" (Operatör Panel + Programlanabilir Lojik Kontrolör) olarak adlandırdığımız şeyi yarattık. Bugün bunlara Hepsi Bir Arada PLC + HMI kontrolörleri diyoruz. Bildiğim kadarıyla, Unitronics, bu tür programlanabilir kontrolörleri üreten ve oluşturan ilk şirkettir. Ürünlerimiz bu konsepti temel alıyor ve bu nedenle tipik PLC'lere benzemiyorlar-ön kısımda HMI paneli, PLC'nin arkasında bulunur ve kontrolörlerimiz genellikle dahili veya ek bileşenli I/O'lar sunar. Bugün, elbette, HMI genellikle renkli, dayanıklı dokunmatik ekrandır.

Yeni UniStream® 5", çoğu Unitronics kontrolörleri gibi, hem işletim paneli hem de PLC olarak hizmet vermek üzere kurduğunuz tek, kullanışlı, entegre bir cihazdır-bu, kablolamanın azalması anlamına gelir ve PLC-Panel iletişimi kurmak için programlama zorunluluğunu ortadan kaldırır.

TIM Global: UniStream 5" işlevsellik açısından nasıl bir karşılaştırma yapar?

Benny Magrafta: Kompakt boyutlara aldanmayın!

UniStream 5" UniStream serisinin bir üyesidir-güçlü PLC'ler, güçlü HMI'ler, çoklu işlemciler ve çoklu O/S (LINUX & RTOS) ile yerleşiktir. HMI ekran boyutlarında farklılık gösterirler, 15.6", 10.4", 7" ve şu anda 5" dir-fakat hepsini yerleşik işlevselliğin zengin bir yelpazesinde sunuyoruz.

Örneğin, gelişmiş Veri Araçları setimize bakalım. Veri Örnekleyicisi dinamik uygulama verilerini, yani UniStream'in gömülü, otomatik olarak ayarlanmış PID ile düzenlediği birden çok sıcaklık değerini izleyerek kayıtlar.

Çalışılan değerleri Trend-veya Gauge-widgetlerini kullanarak HMI ekranında görüntüleyebilirsiniz. Bu değerleri, Veri Tablolarına kolayca kaydedebilir, verileri Merdiven yoluyla organize edebilir veya değiştirebilir veya kullanıcının HMI aracılığıyla yapmasına izin verebilirsiniz. PLC bunları Excel'e gönderebilir, bir e-postaya iliştirip gönderebilir-veya dinamik, karmaşık üretim süreçlerini kontrol etmek için değerleri Veri Tarifleri'ne gönderir.

HMI mi dedim? Web tarayıcınızı kullanarak da yapabilirsiniz-UniStream yerleşik bir Web Sunucusu içerir. Veya, HMI programını uzaktan görüntülemek ve çalıştırmak için favoriniz olan VNC uygulamasını kullanın.

Veya ISA standardıyla uyumla alarmlar, çok seviyeli Alarm görüntüler, kolay yapılandırılabilir, Alarmları alın, ANSI/ISA-18.2-2009, veya UAC-çok seviyeli Kullanıcı Erişim Kontrolü- yetkisiz erişimi önler.

TIM Global: Yazılım her zaman önemli bir faktördür. Yazılım geliştirmenize rehberlik eden kavramlar hakkında, ürünleriniz hakkında bilinmeyen bir potansiyel kullanıcıya ne söylerdiniz?

Benny Magrafta: Yazılım Ar-Ge başkanlığı olarak, rehberlik konseptim Basit Yap Prensibi'dir. Unitronics yazılımı, kontrolörlerimizle eşleştirmek için Hepsi-Bir-Arada'dır. Kontrol programınızı oluşturun, HMI ekranlarını tasarlayın, donanımınızı yapılandırın ve basit bir ortamda iletişim kurun. UniLogic, UniStream yazılımı, gelişme süresini yarı yarıya düşürmek için tasarlanmıştır. Gerçek bir zaman kazandıran bazı özellikler şunlardır:

 • Tasarım ve Yeniden Kullanım paradigması: Merdiven ve C işlevleri oluşturabilir, HMI ekranları tasarlayabilir, Web sayfaları oluşturabilir ve diğer projelerde tekrar kullanmak için Kitaplıkta saklayabilirsiniz.
 • Etiket Veri tabanı + Yapılar: Kullanıcı tarafından oluşturulan etiketlere ek olarak, UniLogic otomatik olarak yapıları oluşturur-tek bir birimde organize edilen farklı türden veri etiketleri-donanım, iletişim ve PID gibi karmaşık işlevleri yapılandırmayı ve yönetmeyi basitleştirir.
 • Sürükle ve bırak Merdiveni: Öğeler, IntelliSense tarafından desteklenen hızlı programlama için yerine oturtulur; birkaç karakter yazarak ögeleri hızlı bir şekilde bulur ve etiketler atar.
 • Sürükle-bırak grafik kütüphanesi, kullanıcı denetimleri, widget'lar: Sürükle ve bırak ögeleri ilgili HMI ekranları ve karmaşık Web sayfalarını kolayca tasarlar. Medya widget'leri HMI'de pdf dosyalarını görüntülemeyi veya videoları yürütmeyi kolaylaştırır.
 • Çoklu dil desteklenir: çevrilmiş dilleri entegre etmek basittir ve HMI ekran dili anında değiştirilebilir- Çin gibi Asya dillerini destekliyoruz.
 • Konfigürasyon yoluyla iletişim, programlama değil: MODBUS, CANopen ve EtherNet / IP gibi protokoller ve ayrıca, Ethernet, CANbus veya seri 3. parti protokolü aracılığıyla frekans dönüştürücüleri, barkod okuyucuları ve yazıcılar gibi cihazlarla iletişimi sağlayan Message Composer.

TIM Global: Ürünleriniz hangi endüstriyel sektörlerde hizmet veriyor? Özel koşullar, örneğin çevresel şartlar altında dayanıklılık nasıl olacak?

Benny Magrafta: Kontrolörlerimiz, çok çeşitli sektörleri hedeflemektedir: su teknolojileri, pompalar, petrol ve gaz, güç ve enerji, ambalaj, F & B -bunlar Veri Merkezleri ile entegre edilmiştir.

Ürünlerimizin birçoğu tehlikeli çevre standartları, CFR-21.11, ve F&B sprey-ve-süpürme endüstri standartları için sertifikalandırılmıştır.

TIM Global: Endüstri 4.0, her geçen gün etkisi büyüyen önemli bir konudur. Müşterilerinizi 4.0 devrimini desteklemek için ürün yelpazesine hangi işlevler katılmıştır?

Benny Magrafta: UniStream, gelişmiş iletişim özellikleri vasıtasıyla Endüstri 4.0'ı desteklemektedir.

Kontrolör SQL İstemcisi'ni desteklediğinden, fabrika ERP/MRP sunucularıyla ara birim kurmak için mevcut Ethernet altyapısıyla iletişim kurabilir. Etiket, yapı, dizi ve tam tablo sorguları çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca kontrol cihazınıza VNC üzerinden de erişebilirsiniz- veya web tarayıcısıyla-ve uzaktaki bir yerden kontrol edin. Ethernet arabirimleri ve TCP/IP desteği de dosya aktarımları (FTP) ve e-posta desteği için PLC'ye erişim sağlar ve böylece PLC, mesajları doğrudan personele gönderebilir. SNMP desteği UniStream 'i BT altyapısına entegre etmenizi ve BT varlığı olarak yönetmenizi sağlar.

Geliştirilme aşamasında daha fazla özellik var - bu önemli bir faaliyet odağı!

TIM Global: Müşteri Desteği konusu, yeni ürünler seçerken önemli bir rol oynamaktadır. Bu alandaki felsefeniz nedir?

Benny Magrafta:  Ar-Ge ekibimiz, Unitronics müşteri hizmetleri politikasını uygulamak için destek ekibimizle el ele çalışmaktadır. Gerçek insanlar tarafından verilen kişiselleştirilmiş destek sağlıyoruz- müşterilerimiz asla otomatik cevapların bir labirentinden geçmez. Bizi arayın, bize bir e-posta gönderin veya canlı Teknik Destek oturumumuzda bir soru gönderin - sorularınıza Unitronics ekibinin bir üyesi tarafından cevap alın.

TIM Global: Okuyucularımıza söylemek istediğiniz başka bir şey var mı?

Benny Magrafta: Bunu yeterince vurgulamıyorum: bir marka denetleyicinin arkasında duran üreticinin seçilmesi büyük bir karardır. CPU ve I/O gereksinimleriniz kadar her aşamada önemlidir. Seçtiğiniz markanın, müşterilerinizin gereksinimlerini karşılayabilecek ve sektörleri için geçerli olan standartları karşılayan eksiksiz bir ürün yelpazesine sahip olması gerekir. Üreticinin yüksek düzeyde müşteri hizmetleri sağladığını, teknik ya da satış desteğinin kolaylıkla bulunup bulunmadığını kontrol edin.

Bir PLC satın aldığınızda, o PLC'in arkasında duran şirketi de seçtiğinizi unutmayın-ve bu kararın, uzun vadede, endüstriyel otomasyon projelerindeki başarınız üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim