Kobotlar için Sabitleme Sistemleri

Kablo Korumaya hasar verilmesine engel olur

  • Kobotlar için Sabitleme Sistemleri
    Kobotlar için Sabitleme Sistemleri

Kobotlarda tipik olduğu üzere, kablo koruma sistemlerini vida, flanş veya durdurma yüzleri olmaksızın pürüzsüz, yuvarlak robot kollarına hızlı ve güvenilir bir şekilde sabitlemek için farklı yük seviyeleri için tasarlanmış iki yeni REIKU sabitleme sistemi, bir kanca ve halka bağlantı elemanı (üst) veya özel kelepçeden (altta) oluşmaktadır (Burada Universal Robots sisteminde gösterilmiştir).

Günlük uygulamada, kablolar ve hatlar genellikle "kobotlar"ın (ek koruma olmadan insanlarla işbirliği yapan robotlar) yuvarlak, düz kolları ile kablo bağları ile biraz geçici olarak sabitlenir. Farklı yük seviyeleri için tasarlanan iki yeni REIKU çok amaçlı sabitleme sistemi, hızlı, basit bağlantıyı, yüksek kayma direnci ve yumuşak şekilde kablo korumasının , aşınmaya karşı dayanıklılığı gibi diğer avantajlarıyla birleştiriyor. -40 ° C'den + 80 ° C'ye (100 ° C'ye kadar geçici maruz kalma) kadar geniş bir sıcaklık aralığında yüksek güvenilirlik ile her iki sistem, kalıcı sorunsuz kobot çalışmasını sağlamaya, kablo korumaya hasar verilmesi nedeniyle oluşan kesintileri büyük ölçüde önlemesiyle yardımcı olur ve dolayısıyla kendi kendisini kablolamayı sağlar.

Yeni LSDFB serisi, düşük yükte yavaştan orta seviyedeki kobot hareket hızlarına uygundur. Bağlama, robotun kolunu çevreleyen bir kanca ve halka kayışı aracılığıyla yapılır. İki boyutta mevcuttur, LSDFB serisi, 54 mm'den 110 mm'ye kadar olan kol çapları ve 17 NW'den 29 NW'a kadar oluklu boru çapları için kullanılabilir. İlişkili poliamid (PA) döner tabaka, aynı polietilen cinsinden yapılan REIKU kavrama kelepçeleri kullanılarak kablo koruyucusunun istenilen şekilde yönlendirilebileceği anlamına gelir.

Diğer yeni seri MESUB, endüstriyel ve paletleme robotlarına özgü daha yüksek dinamik ve mekanik yükler için dizayn edilmiş ve pivot cıvatalı vidalı bir paslanmaz çelik kelepçe ve sürtünmeyi arttıran kauçuk profil ile birleşiyor. Altı çeşitte mevcuttur; 54 mm'den 108 mm'ye kadar olan robot kol çapları için ve 17 NW'den 90 NW'a kadar tüm REIKU kavrama kelepçesi çeşitlerini entegre genel amaçlı brakete bağlamak için uygundur. Özel bir adaptör plakası, kavrama kelepçeleri altında REIKU döner flanşlarının kullanılmasına izin verir. Robot pazarı hızla büyüyor ve analistler 2020'ye kadar robot pazarının 3 milyar Amerikan doları değerinde olacağını tahmin ediyorlar. REIKU'da robot kablo kılavuzlarının ürün müdürü Johann Kasper'in açıkladığı gibi: "Bu sistemlerin birçoğu sıkıştırılmış hava, hidrolik yağ, kontrol sinyalleri vb. ürünlerini çalışan kafalara ayrı ayrı tedarik etmeleri gerektiğinden, robot kolunun dışına dizilmiş hatları vardır. REİKU müşterileri de rahatlayabilirler, çünkü kablo koruma kanallarımızı ve robotlar için özel olarak geliştirilen yeni tutturma sistemleri planlanmamış sistem kesintilerini en aza indirir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim