Kapı Emniyet Anahtarlama Sistemi

RFID kodlu temassız elektromanyetik kilitlemeli

  • Kapı Emniyet Anahtarlama Sistemi
    Kapı Emniyet Anahtarlama Sistemi

Kapı emniyet anahtarlama ve sistemleri konusunda sektörün lideri Euchner ürün yelpazesine manipülasyonlara karşı RFID kodlu temassız elektromanyetik kilitlemeli CEM-AR-C40 ürünün ekledi.
İşlem / Proses koruma uygulamalarında 600 N kilitleme gücüyle etkin rol almakta ve istem dışı açılan kapılar konusunda da çözüm oluşturmaktadır. EUCHNER CEM-AR-C40 emniyet sistemi kapı ve koruyucu kapaklar kapalı olduğunda emniyet sinyalleri ürün üzerinde bulunan değerlendirme ünitesinde kontrol ve test edilir. Eğer bu emniyet sinyalleri birbirleri ile eşleşirse ürün emniyet çıkışlarını (OSSD) verir. Euchner Kapı Emniyet Sistemi temassız elektromanyetik kilitleme özelliğini de kontrol eder. Kilitleme Gücü > 400 N ise onay durum sinyalini sisteme iletir.
En üst emniyet sınıfı Kategori 4 ( EN954-1 ) / PL e ( EN ISO 13849-1 ) sağlayan Euchner Emniyet Sistemi yüksek IP koruma düzeyi ile tozlu ve suya maruz kalınan zorlu endüstriyel uygulamalar için idealdir. Açılı ve esnek özelliğe sahip aktuatör yapısıyla zamanla oluşan kapı hizalama sorunlarına karşı çözüm oluşturur. 20 ürüne kadar seri bağlama özelliği ile en üst emniyet sınıfını koruyarak kablolama konusunda kolaylık sağlar. İki tarafında da belirgin bir şekilde gözlemlenebilen 4 adet LED göstergesi mevcuttur. Bakım, ayar, temizlik gibi durumlarda riskli bölüme girildiğinde asma kilit takma aparatı sayesinde uygun kilitleme etiketleme ( LOTO ) uygulamasını destekler. Bu sistemde elektromanyetik kilitleme devrede değilken kapı tutma kuvveti de ayarlanabilir. 0-50 N aralığında bu kilitleme harici tutma kuvveti ayarlanabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim