Havadan Suya Isı Pompaları

DC Twin Rotary kompresörü ve IPDU(Akıllı Güç Sistemi ) invertör teknolojisi

  • Havadan Suya Isı Pompaları
    Havadan Suya Isı Pompaları
  • Havadan Suya Isı Pompaları
    Havadan Suya Isı Pompaları
  • Havadan Suya Isı Pompaları
    Havadan Suya Isı Pompaları

4 KW ile 16kW arasında split tip ısı pompaları ve 16 KW ile 21kW Monoblok çözümleri ile geniş bir ürün gamı, COP oranlarıyla yeni ESTÍA havadan suya ısı pompaları yüksek verimli ve düşük maliyetli mekan ısıtma, sıcak su ve yaz dönemi için soğutma için ideal. Yeni projelere ya da renovasyon projelerine veya küçük ticari mülklere alternatif çözümler getiriyor. ESTÍA, geleneksel kazanlar ile entegre edilebilir ve her türlü yerden ısıtma , radyatör , fan coil gibi farklı sistemler ile verimli çalışarak 55 °C'ye kadar sıcak su sağlayabiliyor. En önemlisi, çevre dostu olan ESTÍA, enerji tüketimi bilincinde olan kullanıcılara huzur ve güvenlik sağlıyor. Üstelik çevreci bir sistem olması dolayısıyla sayısız. Avrupa ülkesinde de ısı pompası maddi teşviklerinden yararlanıyor. Yeni geliştirilmiş seri beşinci sınıf ESTIA jenerasyonunu temsil ediyor ve Toshiba'nın 10 yıldan beri başarıyla devam eden havadan suya ısı pompası ürün geliştirme çalışmalarının bir devamı niteliğinde. Toshiba'nın DC Twin Rotary kompresörü ve IPDU (Akıllı Güç Sistemi ) invertör teknolojisi, özellikle kısmı yüklerde kullanımda yüksek enerji verimliliği ile ısıtma ve soğutma kapasitesini tam olarak koruyor ve uzun süreli konfor sağlıyor. Ayrıca ESTIA split tip ısı pompası için yeni 4.5kW dış ünite piyasadaki en kompakt boyutlara sahip iken olağanüstü performans sergiliyor.

ESTIA 'nın etkileyici performansı çok düşük ortam sıcaklıklarında bile korunabilirken, ESTÍA split tip ısı pompaları mekan ve grup kontrol uygulamalarında A++ enerji sınıfı ile enerji verimliliği sunmaktadır. +7 °C hava sıcaklığında maksimum 4,90 COP ve -7 °C sıcaklıkta 3,01 COP ile sınıfında üstün performans sergiliyor. Dış ünite, -25 °C'ye kadar dış hava sıcaklıklarında ısıtma ve + 40 °C ila + 75 °C arasında kullanım sıcak suyu sağlayabilir. Üstelik 8 adede kadar da grup kontrol yapmak mümkün.

Farklı uygulamalar için esneklik ESTIA split tip ısı pompaları için çok önemlidir. Bir dış ünite, iç ünite ve boylerden oluşan tesisatın kurulumu, konvansiyonel sistemlerde bulunan baca tasarımı veya doğalgaz projesi gibi ek saha çalışmalarına ihtiyaç duymaz. Kompakt dış ünite, geniş borulama mesafeleri sayesinde dış mekanda uygun bir yerde hatta balkonda dahi yerleştirilebilir. Split tip ısı pompaları aynı zamanda yeni projelere olduğu gibi veya mevcut sistemlerin işletme maliyetlerini azaltmak için de uygundur. Mevcut düşük sıcaklık radyatörleri, yerden ısıtma sistemleri veya fan-coil sistemleri dahil olmak üzere her türlü ısıtma ve soğutma cihazı ile kullanılabilir. Benzer şekilde tablet ve akıllı telefon uygulamaları da dahil olmak üzere geleneksel veya yeni nesil yönetim sistemleri ile sorunsuz bir şekilde entegre olabilir.

ESTIA Split tip iç ünitesi, soğuk hava şartlarında daha fazla konfor sağlamak için yüksek verimli bir ısı eşanjörü ve opsiyonel elektrikli ısıtıcıya seçeneklerine sahiptir. Gelişmiş kontrol sistemi sayesinde, iç ünite boylerin elektrikle çalışan ısıtıcısıyla eşzamanlı olarak çalışabilir, bu sayede istenen sıcaklıkları ve konforu sağlarken, işletme maliyetlerini düşürür.

- Estia 5 seris dış ünite 4. 5kW

İlgi çekici ve kullanıcı dostu yeni geniş ekranlı uzaktan kumanda, bir veya iki zon için ısıtma kontrolü yapabilir, gün başına 10 programlanabilir ayarı yönetebilir. Son nesil yazılımı ile kumanda, hassas regülasyon yoluyla enerji tüketimini optimize etmek için çeşitli sensör verilerini toplar ve analiz eder. ESTIA'nın elektrikli ısıtma kabiliyetini kullanarak, tek dokunuşla 'ani sıcak su ısıtma' fonksiyonu hızlıca ilave sıcak su sağlar. Diğer konfor ve ekonomi fonksiyonları da seçilen saatlerde daha düşük su sıcaklığı sağlayan bir gece modu ve akşam saatlerinde dış ünitenin ses seviyesini -7 dB (A) azaltacak sessiz modu fonksiyonlarını içerir. İnsan sağlığı açısından sıcak kullanım suyu sıcaklığını 30 dakika süreyle seçilen düzenli aralıklarla + 75 °C'ye yükselten bir anti-lejyonella kontrol fonksiyonu bulunurken, entegre donma koruması düşük dış ortam sıcaklıklarında donmayı önler.

Daha büyük tesisler ve daha yüksek su sıcaklıkları gerektiren durumlarda özellikle tercih edilen ESTIA Monoblok tip ısı pompaları mekan ısıtmada A+ enerji sınıfına sahiptir ve ayrıca + 7 °C hava sıcaklığında 4,10 COP ve -7 °C sıcaklıkta 2,51 COP sağlar. Sistem, 60 °C sıcak kullanım suyu ve -10 °C dış dış ortam sıcaklığına kadar sıcak kullanım suyu üretimi ve -20 °C dış ortam sıcaklığına kadar ısıtma sağlar.

4 üniteye kadar grup kontrol edilebilen ESTIA Monoblok ısı pompaları , birçok standart haberleşme protokolüyle uyumlu olarak bina yönetim sistemlerine (BMS) bağlanabilir. Jbus ve Modbus standart protokol olarak cihazlarda mevcut iken , BACnet ve LON raryüzleri opsiyonel olarak sunulabilir.

Tüm hidrolik bileşenlerin entegre edildiği hidronik modül ile kurulum süresi ve çabası önemli ölçüde azaltılmıştır ve ayrıca Monoblok versiyonu, kurulumcunun uygulama potansiyelini en üst düzeye çıkarmasına ve yeni binalarda veya daha büyük renovasyon projelerinde maliyeti en aza indirmesine yardımcı olacak esnek seçenekler sunuyor. Hidronik modüller ayarlanabilir sabit hız / Δ T olan değişken hızlı pompa, 150 kPa'ya kadar ESP'ye sahip sabit hızlı pompa seçeneğine sahip. İstenirse yenileme projeleri için sahada kurulu pompa olması durumunda pompasız olarak temin edilebilir.

Kullanıcı aynı zamanda sabit sıcak su sıcaklığı ayar noktası seçebilir veya dış ortam koşullarına bağlı olarak hedef sıcak su sıcaklığını otomatik olarak ayarlayan ısıtma otomatik eğri kontrolünü kullanabilir. Bu özellik, sistemin enerji tüketimini optimize eden Toshiba'nın gelişmiş vektör invertör kontrolünün tüm gücünden yararlanır ve özellikle sıcak suyu yılın her döneminde maksimum sıcaklıklara kadar ısıtan geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında çok verimlidir. Sezgisel, kolay kullanımlı uzaktan kumanda ünitesi, iki ısıtma zonunu ayrı ayrı yönetebilir ve sıcak su için zamanlama ve ayarlama fonksiyonları sunar.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim