Entegre Step Motorları

0-3000 RPM'den geniş bir hız aralığına ve 0.01 RPM'nin aşırı çözünürlüğüne sahip

  • Entegre Step Motorları
    Entegre Step Motorları

Entegre servo ve step motorlar alanında dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olan JVL Industri Elektronik A/S, yıllarca değerini kanıtlayan NEMA23 entegre step motorların tamamen yeni nesillerini duyurdu.

 

Yeni motor ailesi ServoStep, müşterilerin geri bildirimlerini içeren en yeni teknolojiyi ve önceki tasarımların ilerlemesini kullanıyor. Ailenin pazardaki en geniş opsiyon paletine sahip olması muhtemel tüm müşteri uygulamalarına uyacaktır.

 

Temel özellikler

Her şeyden önce, entegre motorlar hepsi bir arada bir çözüm elde ettiğiniz anlamına gelir. Bir birimde motor, tahrik elektroniği, kodlayıcı, hareket denetleyicisi ve 8 I/O noktaları ile kolayca programlanmış gömülü bir PLC bulunur. Motorlar, tek başına birimler halinde çalışabilir veya bir ana PLC'den veya PC'den kontrol edilebilir. 8 I / O noktası ayrı ayrı dijital girişler, dijital çıkışlar veya analog girişler olarak konfigüre edilebilir.

 

Seçeneksiz olmasa bile yeni ServoStep motorları, kapalı döngü çalışması, tork kontrolü, 409600 basamak/devriminin ultra yüksek çözünürlüğü gibi eşsiz düzgünlüğü ve sessiz çalışmasını ve ayrıca 0-3000 RPM'den geniş bir hız aralığına ve 0.01 RPM'nin aşırı çözünürlüğüne sahip olması gibi bazı güçlü özellikleri sunar.

Güç kaynağı 7 ila 72 Volt DC arasında değişir ve besleme, sinyal ve iletişim için 4 adet M12 endüstriyel konektör bulunur. Tüm motorlarda seri RS485 arabirimi standarttır.

Ailenin temel hattı yüksek torklu motorlardan oluşur fakat JVL daha da fazlasına ihtiyaç duyarsa, % 30 daha yüksek torka sahip ultra yüksek torklu motorlar sunar. 0.97 Nm ila 3.1 Nm arasında on farklı motor var.

 

Popüler seçenekler şunlardır: Mutlak çok yönlü kodlayıcılar, CANopen, çift mili, içi boş mil, elektromekanik fren (ön veya arkaya monte edilmiş), IP65'e kadar daha iyi IP koruma sınıfı, özelleştirilmiş konektörler ve Güvenli Tork Kapatma (STO) girişi. Kablosuz seçenekler de mevcuttur: Bluetooth, Zigbee ve WLAN – AGV'ler ve diğer pillerle beslenen uygulamalar için idealdir.

 

Endüstri 4.0 ve IIoT (Endüstriyel IoT) için Hazır

Tüm ServoStep motorları, endüstriyel Ethernet tabanlı dahili olarak teslim edilebilir. Tüm önemli protokollerden birini seçebilirsiniz: Profinet, EtherNet/IP, EtherCAT, Sercos III, Powerlink ve ModbusTCP/UDP.

Herşeye rağmen makine veya fabrika için seçilen Ethernet protokolü ne olursa olsun, ServoStep motorları bağlanabilir.

Kablo bağlama bir zorluk muydu? Yerleşik Ethernet anahtarını kullanarak kabloları bir motordan diğerine         halka-zincirleme dizimi yapabilirsiniz. Oldukça benzersiz bir şekilde pazardaki kullanıcılar, Ethernet protokolünü, MacTalk yazılımını kullanarak bellenimi güncelleyerek değiştirebilirler.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim