Depo Robotiği

  Sor / bana ulaş

1500 Kg taşıma kapasiteli, 1.2 m/s maksimum hızı, ekstra güvenlik için engel algılama sensörleri ile

Makineler & Aletler

Depo Robotiği
Depo Robotiği

Robotik teknolojilerin ortaya çıkışı, günümüzdeki işletmelerin operasyonlarını gerçekleştirme şeklini değiştiriyor. 

Bugün taşıma, toplama, paketleme, montaj ve nakliye işlemleri devrim yaratan depo robotları sayesinde, hızlı, doğru ve verimli bir şekilde gerçekleştirilir. Gerekli yüklerin alınması ve onların paketlenip sevk edilmek üzere bir depoya taşınması vb. görevler bu robotlar sayesinde verimli bir şekilde yönetilir. Robotlar bu görevleri kendi akıllı programları sayesinde herhangi bir kullanıcıya ihtiyaç duymadan gerçekleştirirler.
Depo robotiği pazarı, otomasyona olan talebin artması, e-ticaret endüstrisindeki yüksek rekabet ve teknolojideki gelişmeler nedeniyle büyüyor. Bu robotlar tüm ürünleri alabilir ve fabrika içerisinde gitmesi gereken yerlere sevk edebilir. Robotlar kendi üzerindeki sensörler ve yazılım algoritmaları sayesinde fabrika içerisinde güvenli bir şekilde hareket eder. Ürünleri alma, sev etme vb. işlemler ile ilgili kararları alırlar ve gerçekleştirirler.

Frik Elektronik’in “FrikAGV 1500” fabrika içi lojistik robotu, paletlerin ve ağır yüklerin fabrika içerisinde taşınmasını otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. 

1500 Kg taşıma kapasitesi, 1.2 m/s maksimum hız, ekstra güvenlik için engel algılama sensörleri, yerli üretim BLDC motor sürücüleri ve yine yerli üretim yön tespit sensörleri ile “FrikAGV 1500” esnek olarak çalışabilmektedir. Üretkenliği arttırmak için malzeme akışındaki sıkışıklığı ortadan kaldırır. Özelleştirilmiş üst modülleri ile farklı görevler için uygun hale getirilebilir.

“FrikAGV 1500”, yüksek taşıma kapasitesi ve hızının yanı sıra 1200x1000 mm’lik ölçüleri ile standart Euro paletler için uygun bir taşıma platformuna sahiptir. Yerden yüksekliği maksimum 24 cm olan ”FrikAGV 1500” pek çok konveyör sistemine kolaylıkla entegre edilebilir. Kompakt bir sistemdir. Çeşitli uygulamaları desteklemek için ek seçeneklerle donatılabilir. Otomatik şarj istasyonları ile şarj imkanı ve birbirleri arasında iletişim olanakları ile fabrika içi lojistiğin vazgeçilmezi olabilirler.
Daha dar alanlar veya hafif yükler için yarım Euro palet boyutlarına uygun olarak tasarlanmış “FrikAGV 350”, 350 kg’lık yüklerin de taşınmasına olanak sağlar. 

Frik Elektronik gücünü öz kaynakları ile geliştirdiği yerli üretim elektronik ürünlerden almaktadır. BLDC motor sürücüleri, görüntü işleme ile çizgi takip ve renk algılama sistemleri, optik, ultrasonik ve mikrodalga ile engel algılama sensörleri, RFID okuyucular ve haberleşme modülleri bu ürünlerden bazılarıdır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli ürünlere özel geliştirdiği gömülü yazılım ve elektronik donanımlar ile Frik Elektronik geçmişten günümüze firmaların AR-GE çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
 

Tarihinde yayınlanan Eylül 30, 2019 - (2310 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
FRIK ERMAS
2817 No:22
35100 - Turkey
+90-232-4350478
+90-232-4615113
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Fronius Hidrojen Yakıt Otobüsü
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
BİMED Teknik Aletler Genel Müdür Yardımcısı Tolga YAROĞLU ile yapılan Röportaj
OTOMAT TEZGÂHLARININ MASTER ŞEFİ: LICO
Makinecilerin 2021 ihracat hedefi 20 milyar dolar
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor
Demiryolu Taşıtları, ESİT Test Cihazları ile Daha Güvenli, Daha Hızlı
ZF; Geleceğe Hazır.
Schaeffler; Çığır açan Teknoloji: MPAX kafesli rulmanlar
petes; Kuruluşu 1963 'dan bu yana Otomotiv Servis Ekipmanları sektöründe öncü firmalardandır.
EREN Balata; Güvenlik Öncelik.
Kardeş Elektrik; Raylı Sistemlere Profesyonel Çözümler
Selectron; Trenler için Otomasyon Çözümleri
Harting Han Endüstriyel Konnektörler
FMC Hidrolik, Raylı Sistemlerde Yerli ve Milli üretim çalışmalarına odaklandı
PANEL; Ray Bağlantı Sistemleri