Depo Robotiği

1500 Kg taşıma kapasiteli, 1.2 m/s maksimum hızı, ekstra güvenlik için engel algılama sensörleri ile

  • Tedarikçi FRIK ERMAS
  • Eylül 30, 2019
  • 2591 Görüntüleme
  • Depo Robotiği
    Depo Robotiği

Robotik teknolojilerin ortaya çıkışı, günümüzdeki işletmelerin operasyonlarını gerçekleştirme şeklini değiştiriyor. 

Bugün taşıma, toplama, paketleme, montaj ve nakliye işlemleri devrim yaratan depo robotları sayesinde, hızlı, doğru ve verimli bir şekilde gerçekleştirilir. Gerekli yüklerin alınması ve onların paketlenip sevk edilmek üzere bir depoya taşınması vb. görevler bu robotlar sayesinde verimli bir şekilde yönetilir. Robotlar bu görevleri kendi akıllı programları sayesinde herhangi bir kullanıcıya ihtiyaç duymadan gerçekleştirirler.
Depo robotiği pazarı, otomasyona olan talebin artması, e-ticaret endüstrisindeki yüksek rekabet ve teknolojideki gelişmeler nedeniyle büyüyor. Bu robotlar tüm ürünleri alabilir ve fabrika içerisinde gitmesi gereken yerlere sevk edebilir. Robotlar kendi üzerindeki sensörler ve yazılım algoritmaları sayesinde fabrika içerisinde güvenli bir şekilde hareket eder. Ürünleri alma, sev etme vb. işlemler ile ilgili kararları alırlar ve gerçekleştirirler.

Frik Elektronik’in “FrikAGV 1500” fabrika içi lojistik robotu, paletlerin ve ağır yüklerin fabrika içerisinde taşınmasını otomatikleştirmek için tasarlanmıştır. 

1500 Kg taşıma kapasitesi, 1.2 m/s maksimum hız, ekstra güvenlik için engel algılama sensörleri, yerli üretim BLDC motor sürücüleri ve yine yerli üretim yön tespit sensörleri ile “FrikAGV 1500” esnek olarak çalışabilmektedir. Üretkenliği arttırmak için malzeme akışındaki sıkışıklığı ortadan kaldırır. Özelleştirilmiş üst modülleri ile farklı görevler için uygun hale getirilebilir.

“FrikAGV 1500”, yüksek taşıma kapasitesi ve hızının yanı sıra 1200x1000 mm’lik ölçüleri ile standart Euro paletler için uygun bir taşıma platformuna sahiptir. Yerden yüksekliği maksimum 24 cm olan ”FrikAGV 1500” pek çok konveyör sistemine kolaylıkla entegre edilebilir. Kompakt bir sistemdir. Çeşitli uygulamaları desteklemek için ek seçeneklerle donatılabilir. Otomatik şarj istasyonları ile şarj imkanı ve birbirleri arasında iletişim olanakları ile fabrika içi lojistiğin vazgeçilmezi olabilirler.
Daha dar alanlar veya hafif yükler için yarım Euro palet boyutlarına uygun olarak tasarlanmış “FrikAGV 350”, 350 kg’lık yüklerin de taşınmasına olanak sağlar. 

Frik Elektronik gücünü öz kaynakları ile geliştirdiği yerli üretim elektronik ürünlerden almaktadır. BLDC motor sürücüleri, görüntü işleme ile çizgi takip ve renk algılama sistemleri, optik, ultrasonik ve mikrodalga ile engel algılama sensörleri, RFID okuyucular ve haberleşme modülleri bu ürünlerden bazılarıdır. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli ürünlere özel geliştirdiği gömülü yazılım ve elektronik donanımlar ile Frik Elektronik geçmişten günümüze firmaların AR-GE çözüm ortağı olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim