BDS Tartım, Dozajlama ve Karıştırma Sistemi

Şekerleme Üretimi için

  • BDS Tartım, Dozajlama ve Karıştırma Sistemi
    BDS Tartım, Dozajlama ve Karıştırma Sistemi

Syntegon Technology, interpack 2020'de şekerleme üretimi için çeşitli yenilikler sunuyor. Şeker kitleleri için Syntegon Technology, yüzde 50 enerji tasarrufu ile toplu üretim için BDS tartım, dozajlama ve karıştırma sistemini piyasaya sürüyor. Portföy şimdi düşük enerji tüketimine sahip iki sistemden oluşuyor: toplu iş için BDS sistemi ve sürekli üretim için BDK sistemi. Buna ek olarak, hijyenik manyetik karıştırıcı içeren BMV karıştırma sistemi fuarda sergilenecek. Jölelerin üretimi için Syntegon Technology, bir hat içi tartım sistemi yeni tasarlanmış zincirsiz bir istifleyici ve daha etkili temizleme işlemleri için yenilikçi rotasyon nozulları dahil olmak üzere Makat mogul sistemini yeni bileşenlerle göstermektedir. "Temizlenebilirlik, kullanım kolaylığı ve kaynak verimliliği şekerleme üreticileri için önemli bir rol oynamaktadır. Bu değerler tüm süreç çözümlerimizde yer alıyor, "Syntegon Technology ürün müdürü Frank Jansen açıklıyor.

Şeker üretiminde enerji tasarrufu
Syntegon Technology, özellikle kaynak verimliliği konusunda akıllı ve sürdürülebilirlik çözümlerine odaklanmaktadır. Yenilikçi BDS tartım, dozajlama ve karıştırma sistemi ile şekerleme üreticileri enerji kütlelerinde şeker kütleleri üretebilir. Geleneksel olarak, karıştırma sırasında kütleye su ilave edilmeli ve daha sonra tekrar kaynatılmalıdır. Bu adım artık büyük ölçüde ortadan kaldırılıyor ve yüzde 50 civarında enerji tasarrufu sağlıyor. Sürekli olarak üretilen BDK sistemine alternatif olarak, yeni BDS sistemi, şekerleme ve bağlama kütlelerini gruplar halinde dozlar, bu da daha bireysel karışımlara izin verir ve böylece üreticilere daha yüksek bir esneklik derecesi sunar.

Syntegon Technology, manyetik olarak bağlı bir karıştırma elemanına sahip yeni BMV karıştırma sistemini de gösterecek. Bağlı karıştırma elemanları ile karşılaştırıldığında, bu yöntem hijyeni, temizlenebilirliği ve erişilebilirliği arttırır. Yeni hijyenik tasarım BMV ve BDS'yi tamamlar ve daha yüksek bir hijyen standardı sağlar.

Makat mogul için yeni istifleyici ve kalite kontrol konsepti 
Syntegon Technology, yeni bileşenler içeren paslanmaz çelik uygulamada Makat mogul'unu da sergiliyor. Bunlar, tablaları mogusa besleyen yeni tasarlanmış istifleyiciyi içerir. "Bu yeni geliştirme, jöle üreticilerine kolay kullanım, minimum sorun giderme süreleri ve önemli ölçüde azaltılmış bakım gereksinimleri ile dikkat çeken çekici bir sistem sunuyor. Ayrıca erişilebilirlik ve ergonomiye özel önem verdik. ”Diyor Syntegon Technology Ürün Müdürü Dr Sandra Link.
Yeni sıralı tartım sistemi Makat mogulunun bir diğer önemli özelliği. Entegre bir kalite kontrol konsepti oluşturan üretim süreci boyunca ürün ağırlığını sürekli olarak izler.

Yeni döndürme nozulları temizleme işlemlerini kolaylaştırır
Makat'a özgü yeni rotasyon nozulları, birçok yerde mogolda devreye girer. RNC 6000 tepsi kenar temizleme sistemi, tabla kenarlarını fırçalar olmadan doğru bir şekilde temizler. Sürdürülebilirlik ruhuyla, sadece nişasta kaybını önemli ölçüde azaltmakla kalmaz, aynı zamanda üretim israfını, temizlik çabalarını ve maliyetlerini de en aza indirir. Aynı teknolojiye dayanan RNC 3000 ürün temizleme sistemi, bitirme işleminin hazırlanmasında ürünlerden nişastayı çıkarır. İki RNC sistemi, önemli ölçüde azaltılmış bakım gereksinimleri ve uzun kullanım ömrü ile öne çıkıyor. Ayrıca yükseltme kitleri olarak da mevcutturlar ve bu nedenle mevcut makinelerin uyarlanması için uygundurlar.

Danışmanlık uzmanlığına sahip sistem sağlayıcısı
Eskiden Bosch Ambalaj Teknolojisi olan Syntegon Technology, 1921'den beri şekerleme üretimi için makineler geliştiriyor. Müşteriler, çeşitli ürün geliştirme merkezlerinde Syntegon Technology ile yakın işbirliği içinde - mutfaktan şekillendirme ve paketlemeye kadar - tüm proses zinciri boyunca yeni ürünler geliştirip test edebilirler. Kapsamlı bir küresel hizmet ağı Syntegon Technology’nin hat yeterliliğini tamamlar.

Öne çıkan avantajlar;

•    Toplu üretim için BDS tartım, dozajlama ve karıştırma sistemi ile yüzde 50 enerji tasarrufu
•    BMV karıştırma sistemi için hijyenik manyetik karıştırıcı 
•    Makat mogul için yeni istifleyici ve entegre kalite kontrolü 
•    Mogul makineleri için yeni temizleme sistemleri RNC 3000 ve RNC 6000 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim