BA serisi Fırçasız DC-motorlar

1500'den fazla otoklav çevrimi mümkün

  • BA serisi Fırçasız DC-motorlar
    BA serisi Fırçasız DC-motorlar

FAULHABER, başta tıbbi uygulamalar olmak üzere yeni sterilize edilebilir 2057… BA motor ailesini geliştirmiş bulunuyor. Sensörsüz varyantta, sürücüler 1500'den fazla otoklav çevrimine dayanabiliyor. Örneğin diş ekipmanı piyasemenlerinde gereken 65.000 rpm'ye kadar yüksek hızlar için optimize edilmiştir.FAULHABER'dan medikal uygulamalar için geliştirilmiş yeni tahrik sistemi. 2057…BA serisi Fırçasız DC-motorları © FAULHABER.

2057… BA serisinin motorları neme dayanıklı, paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Geliştirme işlemi sırasında, otoklavlama sırasında yaşanan yüklere karşı direnç açısından kapsamlı bir şekilde test edildi. Bu testlere dayanarak, standart motorun otoklavda tipik olarak 1000 devirde hasar görmeden dayanabilmesi sağlanmaktadır. Sensörsüz versiyon içinse bu değer 1500 devirdir.

Otoklavlanabilir motorlar genellikle diş veya cerrahi el aletlerinin el cihazlarında kullanılır. Bu alanda genellikle çok yüksek hızlar gereklidir. 2057… BA serisi  ise 65.000 rpm hıza ulaşabilmektedir. Bu motor tipinin kullanılabileceği diğer uygulamalar ise ventilatörler gibi diğer tıbbi bakım alanlarıdır. FAULHABER'ın tüm motorları gibi, bu serinin modelleri de hacimlerine göre yüksek güç değerleri ile karakterize edilmektedir. Bu nedenle, dar kurulum durumları için çok uygundurlar. Düşük ağırlıkları, doktorların ve diş hekimlerinin genellikle birkaç saat boyunca hassas görevler yaptıkları el cihazlarında kullanım için onları biçilmiş kaftan kılmaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim