Anybus Ağ Geçitleri

MQTT ve OPC UA Üzerinden IIoT'ye Kolay ve Güvenli Bir Yol Açıyor

  • Anybus Ağ Geçitleri
    Anybus Ağ Geçitleri
  • Anybus Ağ Geçitleri
    Anybus Ağ Geçitleri

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı HMS Networks (İsveç) , MQTT ve OPC UA desteği ile yeni ana ağ geçidi aileleri olan Anybus Communicator IIoT ve Anybus X-ağ geçidi IIoT'nin tüm büyük endüstriyel ağlardaki ve IIoT uygulamalarındaki ekipmanlar arasında haberleşme imkanı sağlar.

Yeni ağ geçidi aileleri Anybus Communicator IIoT ve Anybus X-gateway IIoT, MQTT ve OPC UA'ya endüstriyel haberleşme standartlarının tamamını kapsayan yeni bir kombinasyon sayesinde IIoT'ye basit ve güçlü bir yol açar.

Sistem entegratörler, makine üreticileri ve cihaz üreticileri için tasarlanmış bu ürünler, Endüstriyel Ethernet, fieldbus, CAN veya seri protokollerle iletişim kuran herhangi bir endüstriyel ekipmandan elde edilen verilerin BT sistemlerine, IoT ve Bulut yazılımlarına kolay ve güvenli bir şekilde iletilebilmesi imkanı sağlar.

Tüm cihazlarınızı IIoT uygulamalarına bağlayın:

Verileriniz tek bir cihazda, bir dizi makinede veya tüm otomasyon sisteminde üretiliyor olabilir. Fakat Communicatior IIoT ve X-Gateway IIoT için bunun bir önemi yoktur. Verileriniz modern IIoT sistemlerine sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir böylece verileriniz izlenebilir ve analiz edilebilinir.


Yeni ve mevcut endüstriyel ekipmanlardan elde edilen veriler, tesisler arasında daha fazla şeffaflık, karar alma, verimlilik artışı ve üretime daha sürdürülebilir bir yaklaşım sağlayacak şekilde entegre edilebilir.

IIoT'nin alabileceği kadar kolay!

Anybus Communicator IIoT, seri protokoller ve CAN üzerindeki cihazlardan veri sağlama konusunda uzmanlaşırken, Anybus X-ağ geçidi IIoT, fieldbus'lardan ve endüstriyel Ethernet ağlarından gelen verileri entegre eder. Ağ geçitleri için tipik kullanım durumları, örn. Modbus RTU ve TCP, CAN tabanlı protokoller, PROFIBUS-DP, EtherNet / IP, PROFINET, EtherCAT, POWERLINK ve CC-Link. Mevcut kullanıcılar, programlama gerekmediğinden ve mevcut Communicator ve X-gateway'in yapılandırma mantığının bu yeni IIoT versiyonlarında aynı kalması nedeniyle kendilerini evlerinde hissedecekler. Kullanıcılar, ACM Anybus Configuration Manager ücretsiz konfigürasyon aracını kullanarak, BT sistemlerinde veya IIoT uygulamalarında verimli kullanım için istenen endüstriyel verileri kolayca yapılandırabilir, dönüştürebilir ve etiketleyebilir. IT bağlantısını kurarken, ağ geçitleri MQTT İstemcisi veya OPC-UA sunucusu olarak sunulabilir.

IT ve IIoT için güvenli bağlantı: 
Anybus Communicator IIoT ve Anybus X-ağ geçidi IIoT'nin OT (işletim teknolojisi) ve IT arasında bağımsız donanım olması, yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Kurulumdan sonra, OT'den IT'ye yalnızca tek yönlü veri akışına ağ geçitleri üzerinden izin verilir; bu, ağ geçitlerine bağlı endüstriyel ekipman ve sistemlerin IT tarafındaki potansiyel bir saldırıdan izole kalması anlamına gelir. Örneğin, doğrudan BT'ye bağlanmak yerine, endüstriyel ağdaki bir PLC, saldırı riski olmadan, ağ geçitleri üzerinden verileri güvenli ve güvenli bir şekilde bağlayabilir ve iletebilir.  

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim