Akıllı Taşıma Sistemi

Hibrit taşıma sistemi kişiselleştirilmiş seri üretimi ekonomik hale getirir

  • Akıllı Taşıma Sistemi
    Akıllı Taşıma Sistemi

B&R, Hannover Messe’de akıllı taşıma sistemi ACOPOStrak ile geleneksel konveyör bantlarının kombinasyonunu ilk kez tanıttı. Bu kombinasyonla B&R, akıllı taşıma sisteminin esnekliği ile düşük maliyetli geleneksel taşıma sistemini bir araya getiriyor. Bireyselleştirilmiş seri üretim böylece daha ekonomik şartlarda uygulanabiliyor. 

Taşıma ünitelerinin kolay transferi
Üretime giden yolda bireyselleştirilmiş bir seri üretim için ufak bir parça işlevsellik yeterlidir. Sadece ürünlerin bireysel hareket noktalarında akıllı ACOPOStrak kullanılır.  Genel ürün taşımacılığı uygun maliyetteki konveyör bandıyla gerçekleştirilir. Aynı kılavuz rayları kullanarak farklı taşıma sistemleri arasında kesintisiz bir transfer sağlamak mümkündür.

Mevcut sistemleri bireyselleştirmeye uygun hale getirir

ACOPOStrak bir Motor-Elektronik-Ünitedir. Güç elektroniği ve güçlü bir işlemci motor gövdesine entegre edilmiştir.  Bu nedenle ilave bir invertör veya bir Hareket-Kontrol-Ünitesi gerekli değildir. Bu da akıllı taşıma sistemini oldukça kompakt hale getirmektedir.  Modüler yapısı nedeniyle ACOPOStrak’in farklı uzunluklardaki bölümleri mevcut eski sistemlere kolayca entegre edilebilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim