Akıllı Switch Serisi

Daha akıllı, kurulumu daha kolay yeni bir switch türü

  • Akıllı Switch Serisi
    Akıllı Switch Serisi

Makine üreticileri ve otomasyon mühendisleri için Ethernet anahtarlarını bir SCADA/HMI üzerinden denetleyebilmek, kontrol sistemlerine daha net bir genel bakış sağlamasının yanı sıra sistem duruş süresini de en aza indirmek için gerekli müdahale zamanını tanıyan bir özelliktir. GSL Mühendislik tarafından sunulan Moxa'nın ultra ince SDS-3008 akıllı switch serisi, bu zorlukların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır.

Ethernet Switch Kurulumunda Sıkça Karşılaşılan Zorluklar;

Maliyet Meselesi: Yalnızca temel denetim ve kontrol fonksiyonları gerektiren uygulamalarda, ihtiyaç duyulmayan birçok özelliğe sahip kompleks yönetilebilir switchler kullanmak, gereksiz masraf anlamına gelir.

Yer Kısıtlaması: Kullanılan farklı tip kontrol kabinlerinin her birinin yer veya kurulum konusunda mutlaka bir kısıtlaması vardır.

Karmaşık Konfigürasyon: Son derece karmaşık olabilen ve endüstriyel otomasyon personeli için dik bir öğrenim eğrisine sahip IT odaklı kullanıcı ara yüzleri, konfigürasyon güncellemelerini ve en basit sorun gidermeleri zorlaştırır.

SDS-3008 bu zorluklara son derece etkili şekilde çözüm buluyor: Endüstriyel protokol desteği; SCADA/HMI'lardan switch yönetimine hazır hale getirmek için tek tıkla kurulum.

Kurulum opsiyonu ile her tür endüstriyel kabine yerleştirebilme imkanı: DIN-ray veya rafa montaj. Sayfalık konfigürasyon panosu (ve 6 farklı dil desteği) ile son derece kolay yapılandırma ve kurulum

Endüstriyel 8-port Smart Ethernet Switch; Dar alanlara sığabilmek üzere tasarlanmış kompakt kasa. Kolay cihaz yapılandırma ve yönetimi için web tabanlı görsel kullanıcı ara yüzü mevcuttur. HMI/SCADA sistemlerinde kolay entegrasyon ve denetleme için EtherNet/IP, PROFINET, ve Modbus/TCP endüstriyel protokol desteğine sahiptir. Ağ yedekliliği için RSTP/STP desteği bulunur. Cihaz düzeyinde güvenlik garantisi için IEC 62443-4-2 Level 1 uyumluluğuna sahiptir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim