TEL15(WI)N ve TEL15(WI)N-HS Serisi Ultra kompakt 15Watt DC/DC dönüştürücüler (DIP-16)

Öne Çıkan Özellikleri:

 • DIP-16 metal kasada ultra kompakt 15 Watt dönüştürücü
 • 4,51 W/cm3'lük en yüksek güç yoğunluğu
 • Standart veya soğutucu paketinde mevcuttur
 • Yalıtımlı taban plakalı 6 tarafı korumalı metal kasa
 • Geniş 2:1 ve 4:1 giriş voltajı aralıkları
 • Düşük ısı kaybı için yüksek verimlilik (%87'ye kadar)
   
Ethernet Cable Guard

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı cihaz, izlenecek kablo demetine bağlanır. Üzerinde bulunmakta olan durum LED'i, ayrı bir ağ bağlantısı veya dijital çıkış yoluyla kablo bağlantısının kalitesi hakkında bilgi sağlayabilir. Geri bildirim, çıkışta bir PWM sinyali olarak görüntülenebilir. Alarm eşik değeri ayrı ayrı ayarlanabilir.
IIoT yapılarına entegrasyon için izlenen kablo durumu da Cable Guard tarafından MQTT aracılığıyla gönderilebilir.
Kompakt tasarımı sayesinde, merkezi olmayan kontrol kabinlerinde kullanıma uygundur ve standart raylara monte edilebilir.
Cable Guard ayrıca EtherCAT, EtherNet/IP ve 2 çift PROFINET uygulamaları için de uygundur.

Öne Çıkan Özellikleri:

•    Arıza riski altında bir veri kablosunun hizmet ömrünün izlenmesi (örneğin, dinamik veya mekanik olarak zorlanan uygulamalarda işlevi açısından kritik veri kablosu)
•    Öngörülebilir kesinti süreleri sayesinde artan sistem kullanılabilirliği
•    Bakım maliyetlerinde azalma
•    Otomatik parametrelendirmeyle basit devreye alma (birkaç saniye içinde "öğretme")
•    Yeni bir veri hattı veya kablo tasarımında değişiklik gerektirmez. Mevcut ağ yapısına herhangi bir zamanda uyarlama yapmak mümkündür.
•    MQTT arayüzü sayesinde güvenilir IIoT iletişimi
•    IEEE 802.3'e göre 100BASE-TX (100 Mbit/s ile) iletim standardına uygun veri hatları için uygundur.
 

Her Şeyin Elektrifikasyonuna Güç Vermek

Modern yüksek voltajlı endüstriyel güç sistemleri, artan talepleri karşılamak için daha yüksek performans, verimlilik ve güvenilirlik gerektirir. Geleneksel silikon ve IGBT sistemleri yetersiz kalabilir ve özellikle zorlu ortamlarda üstün dayanıklılık ve esneklik sunan yenilikçi bir çözüme olan ihtiyacı hızlandırabilir.

Silisyum Karbür (SiC), daha yüksek sıcaklıklarda, voltajlarda ve anahtarlama frekanslarında çalışarak anahtarlama kayıplarını büyük ölçüde azaltarak sisteminizin güç yoğunluğunun ve verimliliğinin artmasına yardımcı olur. SiC çözümleri, cihaz yedekliliğini ve termal yönetim gereksinimlerini en aza indirerek, geleneksel çözümlerle karşılaştırıldığında sistem boyutunun, ağırlığının ve maliyetinin azaltılmasına yardımcı olur.

SiC cihazlarını ve güç çözümlerini geliştirme, tasarlama ve destekleme konusunda yirmi yıldan fazla deneyime sahip olan kapsamlı mSiC™ çözümleri portföyümüz, en düşük sistem maliyeti, en hızlı pazara sunma süresi ve en düşük risk ile desteklenen rakipsiz sağlamlık ve performansa sahip ürünler içerir.

SiC’yi kolaylıkla, hızla ve güvenle benimsemenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenin.

Uygulama Parkı Robotikleri 22-26 Nisan tarihleri arasında HANNOVER MESSE'de

Robotik, HANNOVER MESSE'nin ana temasıdır. Endüstriyel robotlardan cobot'lara, otonom mobil robotlara kadar her şekil ve boyuttaki robotlar sergi alanları boyunca sergileniyor. Bu yılın öne çıkan özel bir etkinliği, Alman Robotik Birliği'nin (DRV) güçlü bir ortağı olan Salon 5'teki Uygulama Parkıdır. DRV'nin misyonu Almanya'da robotik kullanımını teşvik etmek ve desteklemektir. Dünyada Çin, Japonya, Kore ve ABD'nin ardından beşinci sırada yer alan Almanya'da vasıflı işçi sıkıntısı göz önüne alındığında, bu alanda şüphesiz bir potansiyel var.

"DRV'nin robot bilimi uzmanlarıyla birlikte, HANNOVER MESSE'de otomasyonla birlikte robot bilimi konusunu daha da geliştireceğimiz ortaklarımız var. Dünyada çeşitli örnekleri sergilemek için daha iyi bir yer yok Deutsche Messe AG HANNOVER MESSE Global Direktörü Hubertus von Monschaw şöyle diyor: robotik uygulamalar.

Yeni teknolojilerle etkileşime geçin
Özellikle genç robotik şirketleri ve start-up'lar, Uygulama Parkı'nda robotlara yönelik geniş uygulama alanlarını ve insanlar, makineler ve yapay zeka arasındaki etkileşimi sergileyecek. Ziyaretçiler robotik otomasyonu kendileri görebilecek ve deneyebilecek. Öne çıkanlardan biri, gelecekte ne kadar çok aktivitenin artık sürücüye ihtiyaç duymayacağını gösterecek olan sürücüsüz ulaşım sistemleri olacak.

DRV CEO'su Helmut Schmid, "Bu sergi platformu, HANNOVER MESSE ziyaretçilerine yeni teknolojilerle etkileşime geçmek ve robot teknolojisinin, yapay zekanın ve otomasyonun endüstrinin karşı karşıya olduğu büyük zorlukların çözümüne nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için eşsiz bir fırsat sunuyor" dedi.

Gelip kendi gözünüzle görmek ister misiniz? Fuar web sitesinde HANNOVER MESSE 2024'e ücretsiz ticari ziyaretçi bileti almak için bağlantıya tıklayın.
 

Neugart; NDF: Delta-Robotlar için Olmazsa Olmaz

Delta-robotların hepsi yeni NDF'mize sahip olmak isteyecek kadar çok seviyorlar. Çünkü kim bu kadar hızlı ve hassas hareket ediyorsa redüktörüne yönelik özel taleplerde bulunuyor. Biz dinledik ve ok gibi hızlı, aşırı hassas ve yüksek dinamik NDF‘yi geliştirdik. Ve en iyisi: Herkes için yeterince var!

Inovance; EASY Seri PLC

Öne Çıkan Özellikleri:

 • Kompakt boyut
 • En basitinden en karmaşık hareket kontrolü özellikli PLC'ye kadar eksiksiz bir ürün yelpazesi
 • PLCopen uyumlu eksen kontrolü
 • Çevrimdışı hata ayıklama için simülasyon modu 
 • Gerçek zamanlı fieldbus 
 • Doğrusal ve dairesel enterpolasyon için eksen grubu, CAM tablosu işlevselliği 
 • Kapsülleme, kodun yeniden kullanılabilirliği ve ölçeklenebilirlik için fonksiyon bloğunu...
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!

Sadece Anybus ile birlikte ücretsiz verilen konfigürasyon yazılımını kullanarak, programlamaya ihtiyaç duymadan, hemen her end. cihaz veya makineyi istediğiniz tüm endüstriyel ağlar ile haberleştirebilirsiniz.

Üretimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka ve Endüstri 4.0

Geleneksel parça imalat süreçleri genellikle zaman alıcı ve karmaşık olabilir. Ancak, Xometry'nin yenilikçi yapay zeka destekli Anlık Fiyat Motoru teknolojisi, bu zorlukları ortadan kaldırıyor. Mühendisler ve satın alma profesyonelleri artık saniyeler içinde CNC işleme, sac metal şekillendirme, 3D baskı, enjeksiyon kalıplama, basınçlı döküm ve silikon kalıplama teknolojilerinde online ve ücretsiz fiyat teklifleri alabiliyorlar, işlerini kolaylaştırıp üretim projelerini hızlandırıyorlar.

Xometry, Türkiye'de 500'den fazla, Avrupa'da 2000'den fazla ve dünya genelinde 10.000'den fazla nitelikli üreticiyle geniş bir ağa sahiptir. Bu güçlü bağlantılar, parçaların hızlı bir şekilde ve kalite garantisiyle teslim edilmesini sağlar. Xometry, ağırlıklı olarak makine imalatı, havacılık ve uzay, otomotiv, savunma, robotik ve tüketici elektroniği gibi endüstrilerde hizmet vermektedir.

Yapay Zeka Destekli Talebe Özel Üretim Platformu

Xometry'nin Anlık Fiyat Motoru, rekabetçi teklifler oluşturmak için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Bu çevrimiçi platform, kullanıcıların yüklediği CAD modellerini analiz ederek malzemeleri, üretim süreçlerini ve toleransları dikkate alır ve istenilen adet, ardıl işlem, yüzey opsiyonları gibi özellikleri belirtildikten sonra saniyeler içinde fiyat teklifi sunar. Bu teknoloji sayesinde Xometry, haftalarca süren bekleme sürelerini ortadan kaldırır ve fiyat teklifinden teslimata kadar olan süreyi kısaltarak üretim sürecinizi daha hızlı ve verimli hale getirir.

Xometry Parça Tedarik Sürecini Nasıl Daha Verimli Hale Getiriyor?
15+ Üretim Prosesi ve 70+ Malzeme Seçeneği

Xometry, geniş bir üretim süreci yelpazesi, çeşitli malzeme seçenekleri, onlarca ardıl işlem ve en sıkı toleransları tek bir platformda bir araya getirerek kullanıcılarına sunar. Tüm bunların yanı sıra, CMM, FAIR gibi ölçüm raporlarını da kullanıcıların hizmetine sunar.

Hızlı Teklif Alma Süreci

Anlık Fiyat Motoru, yüklediğiniz modellere doğru, şeffaf ve anında teklif sunar. Geleneksel yöntemlerle günler veya haftalar beklemek yerine saniyeler içinde teklifi görebilmenizi sağlar.

Geniş Üretim Kapasitesi

Xometry, ister 1 adet ister 1 milyon adet parça üretimi için rekabetçi ve hızlı fiyatlar sunabilen geniş bir üretim kapasitesine sahiptir.

Maliyet Optimizasyonu

Xometry, sadece hızlı teklifler sunmakla kalmaz, aynı zamanda her seçilen özelliğe göre anında yeni bir teklif sunar. Bu sayede kullanıcılar, teklifin nasıl hesaplandığını ve seçilen farklı parametrelerin maliyet üzerindeki etkisini platform içinde anında görebilirler. Bu, maliyet ve kaliteyi optimize etmek için bilinçli kararlar alarak projelerini daha verimli hale getirmelerine yardımcı olur.

Proje Yönetimi ve Kalite Kontrol

Xometry’nin uzman ekibi, her üretim adımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için tüm projeyi sizin için koordine eder. Üretilen parçalar, görsel inceleme, 2D ölçüm, 3D ölçüm, pürüzlülük ve sertlik testleri dahil olmak üzere birçok adımdan oluşan ISO 9001 altında bir kalite kontrolünden geçtikten sonra teslim edilir.

Xometry Anlık Fiyat Motoru Nasıl Kullanılır?

1. Adım: CAD modelinizi platforma yükleyin. Farklı parçalar için birden fazla tasarım yükleyerek tek bir teklif alabilirsiniz. Tüm yüklemelerinizin ve verilerinizin Xometry’de güvenle korunduğunu unutmayın.
2. Adım: Üretim için gerekli teknolojiyle birlikte onlarca malzeme ve ardıl işlem arasından seçiminizi yapın. Ve dilediğiniz tolerans aralığını belirleyerek özelleştirmelerinizi tamamlayın. 

3. Adım: Siparişinizi onayladıktan sonra tasarımınız uzman mühendislerden oluşan bir ekip tarafından analiz edilecek ve talebiniz hem maliyet hem de kalite açısından en uygun üreticiyle eşleştirilecektir.

Fiyat teklifinden parça teslimatına kadar üretim sürecinizin her aşamasında uzman Xometry ekibi sizinle yakın iletişim halinde çalışır ve sipariş edilen parçaların kalitesinin sürekli olarak mükemmel olmasını ve teslim sürelerine uyulmasını sağlar. 

Ayrıca platform içindeki mesaj merkezi özelliği sayesinde dilediğiniz an uzman teknik ekiple veya satış yöneticinizle iletişime geçebilirsiniz.

CNC işleme, 3D baskı, Sac metal şekillendirme, Enjeksiyon kalıplama, Basınçlı döküm ve Silikon kalıplama teknolojilerinde, 70’ten fazla malzeme seçeneği ve 40’tan fazla ardıl işlem opsiyonuna ulaşmak için üretiminizde Xometry’i deneyin.

D6400 Analog Input Modülü

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı D6100 ila D6400 serisi analog giriş modülleri yedi giriş kanalı içerir ve bir veri toplama sistemi oluşturur. Her ünite, belirli bir giriş türü için optimize edilmiş analog sinyal koşullandırma devreleri içerir. Güçlendirilmiş sensör sinyalleri, mikroişlemci kontrollü entegre A/D dönüştürücüyle dijital verilere dönüştürülür. Analog devredeki ofset ve kazanç hataları, mikroişlemci teknikleri kullanılarak sürekli olarak izlenir ve düzeltilir. Analog giriş modülleri, elde edilen dijital verileri Modbus RTU protokolüyle uyumlu tam ölçekli değerlerin işaretsiz tamsayı yüzdesi olarak çıkarır. Modüller, verileri saniyede 25 dönüşüme kadar sürekli olarak dönüştürür ve en son sonucu bir arabellekte saklar. Ana işlemciler, modüle Modbus sorgusu göndererek veri talep edebilir. D6000 serisi modüller, bellek arabellek verilerini ana işlemciye geri ileterek anında yanıt verecektir. Tek bir RS-485 portuna 247'ye kadar modül bağlanabilir.

D6400 analog input modülü, DC voltajlarını 4-20mA gibi akım sinyallerini ve termokupl sıcaklık sensörlerini ölçmek için yedi diferansiyel giriş içerir. Her giriş kanalı, altı voltaj aralığından birini, sekiz termokupl tipini veya 4-20mA gibi bir akım girişini ölçecek şekilde yapılandırılabilir.

D6400 tüm sinyal koşullandırmayı, termokupllar için soğuk bağlantı kompanzasyonunu, 16 bit analogdan dijitale dönüştürmeyi, doğrusallaştırmayı gerçekleştirir ve sonucu 16 bit unsigned integer formatında saklar. Unsigned integer veri değerleri, sıcaklık girişi tam ölçek aralığının bir yüzdesini temsil eder.

Veri değerleri, Modbus RTU seri protokolünü destekleyen herhangi bir denetleyici ana bilgisayara iletilir. 
 

ZEISS Quality Innovation Days için Geri Sayım Başladı!

15-19 Nisan tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek olan ZEISS Quality Innovation Days için geri sayım başladı. 
Sektöründe uzman kişiler ile trend konular hakkında bilgi edinebileceğiniz, gelişmeleri derinlemesine inceleyebileceğiniz heyecan verici oturumlarla dolu bir hafta sizleri bekliyor. Etkinliğe katılarak otomotiv, elektronik, havacılık ve medikal gibi sektörlerdeki yenilikleri keşfedebilir, gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. 

Quality Innovation Days, endüstri uzmanlarını bir araya getirerek, kalite ve metroloji konularında güncel gelişmeleri tartışmak ve fikir alışverişi yapmak için bir platform sağlıyor. Etkinlik, tanınmış endüstri uzmanlarının öncülüğünde yapılan açılış oturumlarıyla başlayacak ve katılımcılara interaktif formatlarda bilgi alışverişi yapma ve sorularını doğrudan sektör uzmanlarına iletme fırsatı sunacak.

Kayıt olmak için Quality Innovation Days 2024

Esit TR-4 Yeni Nesil Ekranlı

Esit TR-4 yeni nesil yük hücresi transmitteri 6Hz ile 400Hz arasında ayarlanabilir örnekleme hızı, kablolu ve kablosuz bağlantı özellikleri ve kolay kalibrasyon yeteneği ile otomasyon sistemlerinin ihtiyaç duyacağı tüm teknik özelliklere sahiptir. Esit TR-4 yeni nesil ekranlı yük hücresi transmitteri ekranı ve tuşları yardımıyla menüden kolay ayar yapabilme imkanına sahiptir. Yenilikçi tasarımı, bluetooth ve wi-fi bağlantısı ile mobil cihazlar veya wi-fi üzerinden menüdeki tüm ayarları değiştirme imkanı sunar.

Özellikleri:

 • Oled ekranı ve 3'lü tuş takımı ile kolay kullanım
 • 6-400Hz ayarlanabilir yüksek örnekleme hızı
 • Kolay kalibrasyon (Dijital, 0 ve Yük ile Kalibrasyon)
 • 3 yollu galvanik yalıtım ile gürültü engelleme
 • Wi-fi ve Bluetooth bağlantı ile kullanım ve ayar imkanı
 • Geniş çıkış ve haberleşme seçenekleri

Haberleşme ve Çıkışlar:

RS485 modbus haberleşme ile tüm parametrelere uzaktan erişim ve kontrol

0-20mA/0-10V (16 bit) ayarlanabilir analaog çıkış, seri güç kaynağı gerektirmeyen dahili beslemeli

USB üzerinden bilgisayara ağırlık bilgisi gönderebilme desteği

Wifi ve Bluetooth kablosuz haberleşme ile mobil cihazlardan erişim ve kontrol 

2 adet Röle çıkışı (2A)

Genç mühendisler yeşil hidrojen üretmek için pilleri geri dönüştürüyor

28 Şubat - 2 Mart tarihleri arasında 40'tan fazla ülkeden 300'den fazla mühendislik öğrencisi bu yılki Smart Green Island Makeathon için Gran Canaria'da buluşuyor. Mühendislik ve danışmanlık firması ITQ tarafından düzenlenen etkinlik, günümüz endüstrisinin en acil sürdürülebilirlik zorluklarından bazılarını ele almak için uzun yıllardır dünyanın dört bir yanından öğrencileri, şirketleri ve eğitim kurumlarını bir araya getiriyor. Platin sponsoru B&R liderliğindeki bir ekip, kullanılmış pil hücrelerinin işlenme biçiminde devrim yaratarak küresel elektronik atık sorununu hedefliyor.

B&R Eğitim Ağı başkanı Patrick Haberstroh, "Arızalı pillerin artık atılmadığı, bunun yerine sürdürülebilir bir şekilde makinelere güç sağlamak için yeniden kullanıldığı bir dünya hayal edin" dedi. "Bu boş bir hayal gibi görünebilir ancak B&R ekibimizin bu zorluğun üstesinden gelebileceğine inanıyoruz.” Uluslararası ekip, Kempten ve Bremerhaven üniversitelerinden, Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden, Cenova Üniversitesi'nden ve diğer kurumlardan gelen öğrencilerden oluşuyor. Birlikte çalışmak, fikir geliştirmek ve yenilikleri ileriye taşımak için B&R donanımıyla bir hafta boyunca sahadaki B&R uzmanlarının desteğiyle çalışacaklar. 

Dört gün – sonsuz olasılıklar
Smart Green Island Makeathon katılımcıları önümüzdeki birkaç gün içerisinde Akıllı Tarım, Akıllı Yeşil Enerji, Akıllı Yeşil Mobilite, Akıllı Otomasyon, Nesnelerin İnterneti, Robotik, Akıllı Üretim, Akıllı Nakliye ve Döngüsel Ekonomi alanlarında projeler geliştirerek yoğun bir program tamamlayacaklar. B&R ekibinin önündeki zorluk: arızalı pil hücrelerini test eden, geri dönüştüren ve yeniden kullanan ve yenilenebilir enerjiyle çalıştırılabilen işlevsel bir prototip geliştirmek.

Haberstroh, "Pil hücrelerinin yenilenebilir enerjiler kullanılarak geri dönüştürülmesi, akıllı otomasyonun, müşterilerimizin ve bir bütün olarak toplumun yararına olacak şekilde enerji geçişini hızlandırmada oynayabileceği önemli rolün önemli bir örneğidir" dedi. "Bu, B&R 'ın 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma yönündeki sürdürülebilirlik hedefini yansıtan önemli bir proje ve ekibimizin neyi geliştireceğini görmek beni çok heyecanlandırıyor.”

Gelecek vadeden genç mühendisler, pil hücrelerinin durumunu kontrol eden ve çalışan hücreleri arızalı olanlardan ayıran otomatik bir test sistemi geliştirecek. Ayrıca, arızalı hücrelerin kalan elektrik enerjisini güneş yardımıyla kullanarak, halen çalışmakta olan hücreleri şarj etmek için kullanılabilecek yeşil hidrojen üretmeye yönelik girişimlerde bulunuluyor.

Nitelikli işçi açığının giderilmesi
Enerji verimliliğinin en üst düzeye çıkarılması, atıkların azaltılması, zararlı çevresel etkilerin sınırlandırılması ve kaynakların korunması dahil olmak üzere önemli sürdürülebilirlik konularına ilişkin farkındalığın artırılmasının yanı sıra Makeathon'un ana hedeflerinden biri, bu alandaki küresel beceri eksikliğinin giderilmesine katkıda bulunmaktır. Haberstroh, "İklim değişikliğiyle mücadelede daha hızlı ilerleme kaydetmek için yalnızca çevreye duyarlı değil, aynı zamanda önemli teknolojileri geliştirmek için gerekli tutku ve yeterliliğe sahip daha fazla gence ihtiyacımız var" dedi.

Makeathon nedir?
Makeathon, fark yaratmak isteyen gençler için etkileşimli bir platformdur. “Yapmak” ve “maraton” terimleri yaratıcı formatın neyi hedeflediğini açıkça gösteriyor: Çevik ekiplerde genç yeteneklerin kısa sürede yenilikçi konseptler ve prototipler geliştirmesi gerekiyor. Odak noktası, donanım, yazılım ve ilgili know-how sağlayan şirketler tarafından belirlenen görevleri tamamlamak için birlikte çalışmaktır.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

ifm’den Lazer Mesafe Sensörü, OMH

ifm electronic, zorlu ortamlarda nesne algılamaya yönelik 0,01 mm’ye varan çözünürlükte ölçüm yapabilen lazer mesafe sensörü OMH’ı tanıttı. Küçük nesnelerin yüksek çözünürlükte algılanması OMH ile mümkün.

Lazer triangülasyon teknolojisi sayesinde yüksek hassasiyete sahip olan OMH, yüksek hızlı uygulamalarda, örneğin hızlı konveyör uygulamalarında, Speed modunda 1200 Hz'lik etkileyici ölçüm frekanslarına ulaşıyor. 

Power modunda OMH, PCB montajı gibi zorlu koşullar altında bile bu mikrometre hassasiyetini koruyor. Sıradan mesafe sensörleri genellikle bu tür nesneleri güvenilir bir şekilde algılayamadığı için bu olağanüstü bir özellik.

Hızlı tepki süresi ve yüksek çözünürlüğe sahip lazer mesafe sensörü OMH’ın birçok avantajı bulunmakla birlikte başlıcaları şu şekilde sıralanabilir: 

•    Ufak nesneleri en yüksek hassasiyette algılama
•    Dinamik uygulamalar için yüksek anahtarlama frekansı
•    Sağlam ve kompakt tasarımının yanısıra 3 işletim modu* ile birçok uygulamaya tam uyumluluk
•    Analog çıkış ve IO-Link sayesinde çok yönlülük ve geleceğe dönük bağlanabilirlik 

Zorlu ortamlarda hassas nesne algılama için ideal olan OMH, sıradan mesafe sensörlerinin limitlerine ulaştığı yerde kendi gücünü gösteriyor. 

Sahip olduğu özellikler ve avantajları ile montaj ve taşıma, ambalajlama, robotik, makine otomasyonu, otomotiv sektörlerindeki çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

•    Nesne algılama
•    Yüksek doğruluklu mesafe ölçümü
•    Bileşenlerin konumlandırılması 
•    Var-yok kontrolü

0,03 mm'lik tekrarlanabilirlik** ve 1200 Hz'lik anahtarlama frekansı ile OMH lazer, örneğin ilaç ambalajlamada, küçük ve hareketli nesneleri algılar ve mühürlemeden önce tüm kapsül ceplerinin ürünle doldurulmasını sağlayabilir.

Var-Yok Kontrolü ile robotik toplama uygulamalarında kullanılabilir. OMH lazer sensör her türlü renge veya yüzey kaplamasına sahip hedefleri algılayabildiğinden, parçayı hatasız şekilde algılayıp makineye gerekli geri bildirimi sağlayabilir

Mikrometre hassasiyetine sahip lazer mesafe sensörü OMH, sağlam pres döküm çinko gövde ile sunuluyor. 

**Speed / Standard / Power
**Belirtilen değerler OMH550 & OMH551 kodlu ürünler için geçerlidir.
 

Siemens NAR Müşteri Etkinlikleri Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir ile Devam Etti

Daha iyi bir gelecek için birlikteliğin gücüne inanarak tüm iş ortaklarını gelişim, değişim ve dönüşüm yolculuklarında desteklemeye özen gösteren Siemens Türkiye, NAR Müşteri Etkinliği’ni Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir ile sürdürdü. 
 
Geleceğe bugünden hazır olabilmek ve sürdürülebilir yarınlar için iş ortaklarıyla bir araya gelmeye özen gösteren Siemens Türkiye, iş ortaklarıyla sürdürdüğü güçlü birlikteliğine ‘NAR Etkinliği’ organizasyonu ile ivme kazandırıyor.
 
Değişimin gücüne inanan, beraber üretmenin faydalarını hem iş ortakları hem de sektör için önceliklendiren Siemens Türkiye, NAR Müşteri Etkinliği’ne 7-8 Mart 2024 tarihlerinde Bursa, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir’de devam etti. 
 
Satış, pazarlama, mühendislik, operasyon ve proje yönetimi ekiplerinden oluşan 50’den fazla Siemens çalışanının katıldığı ve Cumhuriyetin 100. yılında iş ortakları ile bir araya gelinmesi açısından oldukça özel bir yere sahip etkinlik kapsamında 150’nin üzerinde müşteri ziyareti gerçekleştirildi.
 
Siemens Türkiye, gelecek için bugünü dönüştürmeye olan inancı ve kararlılığını iş ortakları ile bir araya gelerek taçlandırmaya, sürdürülebilirlik yolunda hızlı adımlarla ilerleyerek öncü olmaya devam edecek.
 

ifm electronic; Verimli Tesisler tesadüf değildir.

ifm electronic; Verimli Tesisler tesadüf değildir.

IO-Link. Daha fazla veri, daha fazla bilgi.

Fabrika otomasyonu için

Schaeffler; Makinenize Konuşmayı Nasıl Öğretirsiniz

OPTIME-Tak. Çalıştır. Öngör. Ekipmanları online izleyen kablosuz sensörler. Kablosuz sensörlerden aldığı veriyi buluta aktaran ağ geçidi. Veriyi analiz eden dijital servis ve diyagnostik. Bilgisayara da akıllı telefon ile takip edilebilen erken arıza teşhisi. Hızlı montaj, kolay kullanım, düşük maliyet.

Tek Çift Ethernet

Otomotiv tasarımcıları, standart bir Ethernet sistemi aracılığıyla buluta kolayca bağlanan düşük hızlı sensörler, aktüatörler ve diğer uç cihazlar kullanılarak her türlü hizmete ve bilgiye aracın herhangi bir yerinden erişilebilen merkezi bir bilgisayar ağına geçiş yapıyor.

Otomotiv onaylı ilk fiziksel katman (PHY ve MAC-PHY) cihazları, basit kablolama yoluyla maliyeti azaltan IEEE 10BASE-T1S Ethernet standardını uygular. Bu Microchip'in PHY'ler ve MAC-PHY'lerin yanı sıra 100BASE-T1 Ethernet anahtar ailesi, diğer TSN işlevlerinin yanı sıra zaman senkronizasyonunu destekleyen zaman damgalama özellikleri için Zamana Duyarlı Ağ İletişimini destekler. Tüm bu cihazlar, hem araç içi mimari hem de endüstriyel tasarımlar için iyi bilinen Ethernet ağını kullanarak geliştirme süresini ve riski azaltır.

• LAN8670/1/2 ve LAN8650/1 Aileleri, piyasadaki ilk otomotiv onaylı 10BASE-T1S Ethernet PHY ve MAC-PHY cihazları

• LAN938x ethernet anahtar ailesi, kutudan çıktığı haliyle “Ethernet'e Hazır” çalışma için entegre bir CPU ve Flash Bellek sunar

• Otomotiv Mühendisliği Konseyi AEC-Q100 onaylı

• ISO 26262 spesifikasyonlarına göre İşlevsel Güvenliğe Hazır

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayın!
 

Mitsubishi Electric ve HACARUS yapay zekâ görsel denetim alanında iş birliğini genişletiyor

Mitsubishi Electric Corporation ve Japon yapay zekâ şirketi HACARUS Corporation, üretime yönelik yapay zekâ tabanlı görsel denetim uygulamalarının geliştirilmesi alanında mevcut iş birliklerini genişletme konusunda anlaştı. Mitsubishi Electric anlaşmanın bir parçası olarak HACARUS’ta hisse sahibi olacak. Her iki şirketin kaynaklarından ve teknolojilerinden yararlanacak olan bu stratejik ortaklıkla Mitsubishi Electric, HACARUS'un uzmanlığından yararlanarak müşterilerin üretim kalitesini ve genel üretkenliği artırmasına katkı sağlayacak entegre ve otomatize edilmiş yapay zekâ tabanlı görsel denetim çözümlerini daha hızlı biçimde geliştirmeyi ve sağlamayı hedefliyor. HACARUS ise bu iş birliği sayesinde Mitsubishi Electric'in Japonya ve dünya çapındaki kapsamlı satış altyapısına erişme olanağı bulacak. 
 
Son yıllarda çeşitli ülkelerde işgücünün, özellikle de vasıflı emeğin azalması, üretim verimliliği düzeylerini olumsuz etkiledi. Bunun sonucunda görüntü işleme teknolojileri kullanılarak kurala dayalı görsel inceleme benimsenmeye ve geliştirilmeye başlandı. Bu yöntemle, belirli bir konumun uzunluğu, alanı gibi özellikleri belirlemek için görüntü işleme teknolojisi kullanılarak kalite doğrulaması yapılabiliyor. Ancak çizikler ve eşit olmayan renkler gibi kusurların tespit edilmesindeki zorluklar nedeniyle, denetim süreçlerini daha da otomatikleştirebilecek ve ürün denetçilerinin üzerindeki yükü azaltabilecek yapay zekâ teknolojisine olan talep her geçen gün artıyor. 
 
Yapay zekâyı geliştirmenin yanı sıra çeşitli fabrika otomasyon cihazlarıyla entegre etme konusunda da uzman olan HACARUS; bu gelişmeler paralelinde HACARUS Check adlı ürünü ile yapay zekâ ile donatılmış, kompakt bir görsel denetim çözümü sunuyor. Mitsubishi Electric de 2023 yılı aralık ayında gelişmiş üretim kalitesi için görsel denetim süreçlerini otomatikleştirmek üzere kendisine ait tescilli Maisart AI teknolojisiyle donatılmış, kullanıcıların herhangi bir uzmanlık bilgisi olmadan yapay zekâyı kullanmasına olanak tanıyan görsel denetim yazılımı MELSOFT VIXIO'yu pazara sundu. 
 
Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Grubu Grup Başkanı Toshie Takeuchi, “Her ne kadar üretim hatlarının otomasyonu iş gücü sıkıntısı nedeniyle hızlanıyor olsa da birçok görsel denetim hala insanlar tarafından manuel olarak gerçekleştiriliyor. HACARUS'un yapay zekâ tabanlı görsel denetim alanındaki uzmanlığıyla desteklenen MELSOFT VIXIO aracılığıyla, üretim sektöründe işgücü eksikliklerini gidermek isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına daha güçlü yanıt vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 
 
HACARUS CEO'su Takashi Someda da kurulduğu 2014 yılından bu yana çeşitli endüstriyel alanlarda "ölçme" arayışında olan şirketin yapay zekâ, IoT ve robotlar gibi en yeni teknolojiler aracılığıyla verilerden ek değer yaratarak topluma katkıda bulunmak misyonuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Someda, “Üretim sektöründeki müşterilerimize sunduğumuz HACARUS Check, görsel muayene için gereken manuel emeği azaltmaya katkı sağlayan bir ürün. Bu sermaye ve iş birliği aracılığıyla Mitsubishi Electric'in fabrika otomasyon ürünlerini ve bilgisini kendi yapay zekâ teknolojimizle birleştirerek, öncelikle yüzey muayenesine odaklanan üretim tesislerinde dijital dönüşümü teşvik eden çözümler geliştirmeye çalışacağız” dedi.
 

Woojin Plaimm, Dünyadaki İlk Online Satış Sistemini Türkiye Şubesi Aracılığıyla Tanıttı

Küresel enjeksiyon kalıplama makinesi tedarikçisi Woojin Plaimm, çığır açan bir hamleyle Türkiye şubesi
aracılığıyla dünyadaki ilk online satış sistemini tanıttı. Bu yenilikçi sistem, bir dizi kullanıcı dostu özellikleriyle
kullanıcıların makine fiyatlarına kolayca erişmesine olanak tanıyarak müşteri rahatlığını artırmayı amaçlıyor.

Sistemin Temel Özellikleri:
- Hızlı Fiyat Teklifi Sistemi: Müşteriler, makine fiyat tahminlerini bundan sonra ayrıca oturum açmaya gerek
kalmadan alabilecekler. Bu özellik, kullanıcıların çeşitli makinelerin fiyatlarını hızlı ve kolay bir şekilde ele
almasını sağlıyor.

- Detaylı Fiyat Teklifi Sistemi: Kullanıcı kaydı gerektiren bu sistem, kullanıcıların paket seçeneklerini
keşfetmesine imkan sağlıyor. Müşterilerin gereksinimlerine uygun biçimde seçim yapmasına ve buna göre
ayrıntılı teklifler almasına olanak tanıyor.

- Karşılaştırmalı Fiyatlandırma: Kullanıcılar, aynı makinenin çeşitli modellerinin ayrıntılı özelliklerini ve
fiyatlarını karşılaştırabiliyor. Bu özellik, müşterilerin çeşitli seçenekleri değerlendirmesine ve en uygun
seçimleri yapmasına olanak tanıyor.

- Gerçek Zamanlı Sorular ve Destek: Kullanıcılar, olası sorularına yanıt olarak gerçek zamanlı, ayrıntılı fiyat
teklifleri alabiliyorlar. Bu, müşterilerin gerekli bilgilere hızlı erişimini kolaylaştırıyor.

Woojin Plaimm, bu çevrimiçi satış sisteminin uygulanmasıyla, müşterilerine gelişmiş hizmetler sunmayı ve
onlara bilinçli satın alma kararlarını kolaylaştıracak bilgiler sağlamayı amaçlıyor. Bu girişim, makine
sektöründe çevrimiçi satış sistemleri alanında ileriye doğru atılmış önemli bir adım olma niteliğini taşıyor.

Soundcam Ultra; Akustik Kamera ile Hava Kaçağı Tespiti

Basınçlı hava kaçakları, enerji verimliliği ve işletme maliyetlerini önemli ölçüde etkileyen bir sorundur. BİAS Mühendislik, Alman menşeili Soundcam Ultra adlı akustik kamerayı bu alandaki etkili çözüm olarak sunmaktadır.
Ultrasonik akustik kamera, hava kaçakları, sızıntılar ve benzeri problemleri tespit etmek için kullanılır. Yüksek hassasiyeti sayesinde, endüstriyel tesislerde enerji verimliliğini artırmak ve işletme maliyetlerini düşürmek için etkili bir araçtır.

Sıkıştırılmış hava sistemlerinde veya boru hatlarında oluşan kaçaklar, tesislerde önemli ölçüde enerji kaybına neden olmaktadır. Soundcam Ultra, ses dalgalarını algılayarak kaçağın konumunu hızlı ve hassas bir şekilde belirler ve kullanıcıya görsel olarak sunar. Ayrıca, hava kaçaklarının miktarını ve oluşturacakları yıllık maliyetleri anlık olarak ekrandan görüntülemek mümkündür. Soundcam Ultra, saptanan tüm bu kaçakların konumunu, miktarını ve maliyetini otomatik olarak raporlama özelliğine sahiptir. Bu sayede, işletme sahipleri ve bakım personeli hızlı bir şekilde aksiyon alabilirler ve enerji tasarrufu sağlanırken işletme maliyetleri azaltılır.

Tüm endüstriyel tesislerde rahatlıkla kullanılabilen Soundcam Ultra, sıkıştırılmış hava sistemlerinde, boru hatlarında ve vanalarda oluşan kaçakların tespitinden, ısıtma, havalandırma ve klima sistemlerindeki basınçlı hava kaçağı analizlerine kadar geniş bir yelpazede etkin bir çözümdür.
 

Murata Kıdemli Satış Müdürü Thomas Mayle ile yapılan Röportaj

1. Okuyucularımıza kendinizi ve Murata'yı tanıtır mısınız?

Murata'ya gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz.
Altı yıldır Murata'da çalışıyorum ve 2017 yılında Murata, Sony'nin Li-Ion pil işini satın aldığında Sony'den katıldım.
İngiltere'denim ama şu anda Hollanda ofisimizde, Murata Avrupa genel merkezimizde görev yapıyorum.
Murata'nın tüm ürün portföyünü kapsayan, Türkiye dahil EMEA'daki birçok coğrafi lokasyondan sorumlu bir satış ekibine liderlik ediyorum.

Umarım okuyucularınızın çoğunluğu mühendis olduğundan, Murata isminin çok fazla bir tanıtıma ihtiyacı yoktur! Ancak elbette, deneyimlediğimiz teknik yeniliklerin hızlı temposu ile gelişmeye devam ediyoruz. "Elektronikte Yenilikçi" sloganımız bizi tanımlar ve bizi müşterilerimizi memnun etmek ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlara ilerleme sağlamak için çalışmaya devam etmeye teşvik eder.

2. Bize Murata’nın Hedef Pazarlarını ve Uygulamalarını anlatır mısınız?

1944 yılında kurulduğumuzdan bu yana temel gücümüz her zaman malzeme bilimi ve üretim teknik bilgisinin elektronik bileşenlerin seri üretimine uygulanması olmuştur ve olmaya devam edecektir.
Basit bir ifadeyle her türlü elektronik uygulamanın gerçekleştirilmesine imkan veren elektronik altyapı yapı taşlarını tedarik ettiğimizi söyleyebilirim. Ürettiğimiz kapasitörler, indüktörler, filtreler vb. ister akıllı saat ister süper araba üretirken gereklidir. Bu yapı taşlarına ek olarak portföyümüz, güç dönüştürücü ürünleri, kablosuz iletişim modülleri ve bağlantı çözümleri gibi çözüm tekliflerini de içerecek şekilde genişletildi.

Faaliyet gösterdiğimiz pazarlar zaman içinde gelişiyor; kaynaklarımızı ortaya çıkan ihtiyaçlara ve trendlere göre ayarlarken aynı zamanda mevcut alanlardaki gelişmelerin ön saflarında yer almaya çalışıyoruz.

Örnek olarak, son yıllardaki satış büyümemiz büyük ölçüde IT ve iletişimden kaynaklandı; kişisel bilgisayar ve mobil iletişim de büyümeyi tetikledi. Yakın zamanda, araçlardaki elektronik sistemlerin ve mobilite çözümlerinin hızla büyüdüğünü ve Murata'nın işi açısından artık benzer ölçekte olduğunu gördük.

IT ve mobilitenin bu iki köklü temelinin yanı sıra, yenilenebilir enerjiden giyilebilir teknolojilere kadar pek çok teknolojiyi kapsayan iki tema olan çevre ve sağlıklı yaşam alanlarında da önümüzde büyük fırsatlar görüyoruz. Geleceğe odaklanarak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını öngörerek büyümemizi uzun yıllar sürdürmeyi hedefliyoruz.

3. Bir önceki soruda bahsettiğiniz ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Otomotiv pazarına baktığımızda müşterilerimizin güvenilirlik ve performans gereksinimlerinin, tüketici ürünleri uygulamalarına göre daha zorlayıcı olabileceğini görüyoruz. Bu performans ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak geliştirilen ürün ailelerini sunmak için yenilik yapmaya devam ettik. İletişim alanında 4G, 5G, 6G gibi hizmetlerin yaygınlaşmasına olanak tanıyarak teknolojik gelişmelerin ön sıralarında yer almayı sağlıyoruz.
Müşterilerimizin uygulamaları için doğru bileşenleri seçmelerine yardımcı olan bir dizi destek hizmeti ve araç sunuyoruz; böylece tasarım hedeflerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarından veya aştıklarından emin olabilirler. Tasarım sürecini bu şekilde mümkün kılarak müşterilerimizin pazara sunma sürelerini kısaltmalarına yardımcı oluyoruz ve onlara en etkili çözümlerin uygulandığına dair güven veriyoruz.

4. Firmanızı diğerlerinden farklı kılan faktörler ve teknolojiler nelerdir?

Bu çok önemli bir soru, bu yüzden sorduğunuz için teşekkürler! Murata'nın yenilikçilik konusunda uzun bir geçmişi var ve ilk günlerimizden beri müşterilerimize her zaman yeni bir şeyler sunmaya çalıştık. Yeniliğe ve sürekli iyileştirmeye olan bu odaklanma, yaptığımız işin merkezinde yer almaktadır. Sunduğumuz teknolojilerde lider olarak pazar payını koruyabildiğimiz için mutluyuz ancak elbette rekabetimizin olması da doğal. Rekabet iyi bir şeydir çünkü yeniliği teşvik eder. Bir diğer olumlu yanı da müşterilere seçim hakkı tanıması ve arzın herhangi bir nedenle kesintiye uğraması durumunda bir dereceye kadar sigorta sağlamasıdır.

Sadece geliştirdiğimiz çözümlerle, ürün ve teknoloji anlamında yaptıklarımızla değil, bunu nasıl yaptığımızla da farklılaşmayı hedefliyoruz. 'Nasıl'ın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Aslında iş yaparken müşteri ilişkilerinin en önemli faktörlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Müşterilerimizle ilişkilerimizde uzun vadeli ilişkiler geliştirmeyi hedefliyoruz. Kriz zamanlarında fırsatçı olmamak, arzın sıkışık olduğu dönemlerde adil olmak, sorunlar ortaya çıktığında birlikte çözüm aramak demektir. Son yıllarda uzaktan çalışma ve çevrimiçi toplantıların yaygınlaşmasına rağmen, küresel çaptaki geniş satış ofisleri ağımızla, müşterilerimizle kişisel düzeyde yakın ilişkiler kurabiliyoruz; bunun hayati önem taşıdığını düşünüyoruz. Türkiye'de, doğrudan veya distribütörlerimizle ortaklık halinde, bölgedeki müşterilerimizi desteklemek için yerel kaynaklara sahibiz. Avrupalı ürün uzmanlarımız ve mühendislerimiz de Türkiye'den en fazla birkaç saat uzaklıkta olduğundan, ihtiyaç duyulması halinde teknik sorunlara hızlı bir şekilde destek verebilecek konumdayız.

5. Murata'nın en son ve gelecek duyuruları neler?

Çok yakın bir zamanda, Mart 2024'te, Nikel elektrot MLCC'yi geliştirmemiz nedeniyle Murata, IEEE Kilometre Taşı Ödülü'ne layık görüldü. Bu, 1973'te geliştirdiğimiz ve 1982'de ticarileştirdiğimizde çığır açan bir teknolojiydi. O zamandan beri geliştirmekte olduğumuz MLCC'lerin maliyetini ve performansını önemli ölçüde artırmamıza olanak sağladı. Artık yılda 1 trilyondan fazla Ni-MLCC gönderiyoruz.

Ayrıca yakın zamanda CDP Karbon Şeffaflık Projesi'nden de en yüksek not olan A notunu aldık. Bu değerlendirme, hedef belirleme, inisiyatif alma ve iklim değişikliğine karşı önlemleri hakkında bilgi paylaşma konusunda dünyaya öncülük eden şirketlere veriliyor.

Son teknoloji duyurularımız arasında tüketici elektroniği ve endüstriyel ekipmanlar için dünyanın en küçük High-Q 100V MLCC'sinin lansmanı, 1608M paket boyutunda dünyanın ilk 1um 100V MLCC'si ve Hücresel IOT Dağıtımları için yeni bir Hepsi Bir Arada platform için ittifak yer alıyor.

Bu duyurulara ilişkin ayrıntılara ve çok daha fazlasına Murata.com web sitemizden ulaşabilirsiniz. Lütfen bir bak!

6. Çalıştığınız sektör açısından Avrupa ve Türkiye için önümüzdeki yıllara ilişkin beklentileriniz nelerdir?

Daha önce de belirttiğim gibi faaliyet gösterdiğimiz pazarlar sürekli gelişiyor. İletişim ve mobilite alanındaki güçlü varlığımızdan bahsetmiştim ancak fabrika otomasyonu, IOT, veri merkezi, güvenlik, ev otomasyonu gibi diğer birçok pazara da oldukça odaklanmış durumdayız. Çevre ve sağlıklı yaşam geleceğin iki odak noktasıdır ve bu alanlarda Murata'nın katkıda bulunabileceği birçok uygulamanın ortaya çıktığını görüyoruz.

Her ne kadar sektör, son iki yılda, COVID salgınının etkileriyle mücadele ederken pek çok zorlukla karşılaşmış olsa da, yine bir miktar olumlu büyüme görmeyi bekliyoruz.
Avrupa, yeni ve gelişmekte olan teknolojilerin geliştirilmesinde ve uygulanmasında kilit bir rol oynamıştır ve oynamaya devam edecektir; müşterilerimizle yaptığımız çalışmalarla bu gelişmelerin merkezinde olmayı hedefliyoruz.

Türkiye'nin şu anda elektronik ürünlerde güçlü bir iç pazar yaşadığını görüyoruz. Ayrıca, güçlü teknik üniversiteler ve Avrupa'ya coğrafi yakınlık gibi bölgenin eşsiz yetenek ve becerilerinin karışımının, burayı Avrupa pazarına mal tedariki açısından çok önemli bir bölge haline getirdiğini de görüyoruz. Türkiye'nin burada kilit rol oynamaya devam etmesini bekliyoruz.

7. Son olarak sohbetimize başka bir şey eklemek ister misiniz?

Bölgede güçlü bir iş kurmak için yıllar boyunca bizimle birlikte çalışan Türkiye'deki tüm müşterilerimize teşekkür etmek istiyorum. Müşterilerimiz için değerli olmaya devam edebileceğimizi umuyoruz ve Elektronikte Yenilikçi olma stratejimizi sürdürerek tüm uygulama sektörlerinde önemli bir rol oynamaya devam edeceğimizden eminiz.

 

  Üzgünüz, aramanızla eşleşen sonuç bulunamadı.

  Tüm içeriğe ve işlevlere erişmek için lütfen üye girişi yapın:


  Hala bir hesabınız yok mu?
  Ücretsiz bir tane oluşturun

  Parolanızı mı unuttunuz ?
  Geri getir buraya.