Yüksek Performanslı Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Çözümü

Özellikle endüstriyel ve proses otomasyon sistemleri gibi yüksek performanslı desteğe ihtiyaç duyanları sağlamlaştırır

  • Yüksek Performanslı Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Çözümü
    Yüksek Performanslı Yeni Nesil Güvenlik Duvarı Çözümü

Kritik uygulamalar için sinyal iletim çözümleri yapan Belden, Inc., günümüz endüstriyel otomasyon ağlarının değişen siber güvenlik taleplerini karşılamak için Hirschmann EAGLE yeni nesil endüstriyel güvenlik duvarını sunuyor.

EAGLE40 güvenlik duvarı Hirschmann Güvenlik İşletim Sistemi (HiSecOS) ile birlikte iletişim akışını güvenli bir şekilde izlemek için kapsamlı bir çözüm sunar. Operasyonel teknoloji (OT) uygulamaları için özel olarak tasarlanan cihaz, fabrika katındaki ağları, özellikle endüstriyel ve proses otomasyon sistemleri gibi yüksek performanslı desteğe ihtiyaç duyanları sağlamlaştırır.

Yeni Hirschmann EAGLE40 yeni nesil güvenlik duvarı ile ekipler aşağıdakilerden faydalanır:

•    Artırılmış bant genişliği ve şifreleme özelliklerine sahip daha fazla bağlantı noktası seçeneği dahil, yüksek performans ve güvenlik.
•    Kapsamlı bir grafik kullanıcı arayüzü, güvenlik duvarı öğrenme modu ve derin paket inceleme (DPI) modülleri ile tüm beceri seviyeleri için rakipsiz sistem yapılandırması 
•    Günün 24 saati ağ izlemeyi garanti etmek için sağlamlaştırılmış muhafaza ile günümüz endüstriyel ortamlarının fiziksel ve sanal tehditlerine karşı maksimum savunma.

Belden Ürün Müdürü Rododbus-Mohr ürün yöneticisi Thomas Rodenbusch-Mohr, “IP tabanlı iletişim, endüstriyel altyapılar için büyük bir fırsat sunuyor, ancak ağ mühendisleri siber ortamın risklerini ve artan karmaşıklığını ele almalı” dedi. “EAGLE40, genel işlevsellik ve sistem çalışma süresinden ödün vermeden sektöre özgü talepleri karşılayacak şekilde adapte ederek bir zamanlar endüstriyel otomasyonda var olan siber güvenlik boşluğunu ele alıyor.”

Çeşitli endüstriyel dereceleri karşılamak için konveksiyon soğutmalı metal bir muhafaza ile tasarlanan cihaz, ağ performansından ödün vermeden fabrika tabanına sağlamlaştırılmış bir siber güvenlik çözümü sunar. Bu, özellikle makine yapımı ve genel üretim ortamlarında bulunan zorlu koşullar altında siber güvenliği optimize etmek isteyen OT ekipleri için geçerlidir. 

Endüstriyel Ethernet'in ilk yenilikçisi olan Belden, endüstriyel BT'yi biliyor ve kablolu, kablosuz ve gömülü ürünler de dahil olmak üzere yeni nesil endüstriyel ağ çözümleri sunuyor. Küresel markaları olan Hirschmann, GarrettCom ve Tofino Security ile Belden, şirketlerin durma sürelerini en aza indirmesine ve Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) tarafından sağlanan gerçek zamanlı veri erişiminden ve kontrolünden yararlanmasına yardımcı olur. Kesintisiz, güvenli ve ölçeklendirilebilir bir endüstriyel Ethernet altyapısı sayesinde şirketler, operasyonlarında devrim yaratacak ve gelişmiş verimlilik, üretkenlik ve çeviklik sağlayacak şekilde donatılmıştır. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim