Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar

Uzatılan yeniden yağlama aralıkları ve azalan aşınma sayesinde düşen maliyetler

 • Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
  Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
 • Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
  Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
 • Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
  Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
 • Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar
  Yüksek güvenlik için özel yağlayıcılar

Raylı sistemler endüstrisinde, özel yağlayıcılar, taşıtların ve altyapının güvenli çalışmasını sağlamakta kritik bir rol oynar. Ekipmanların düzgün çalışmasına katkıda bulunan yüksek performanslı özel yağlayıcıları, üreticiler ve işletmecilerle uzun süreli iş ortaklığını baz alarak geliştirilmiştir. 
Trenlerin ve altyapının sorunsuz çalışması zamanlamayı tutturmak için önemlidir.   Önemli bir demiryolu aksamında, hava koşulları, titreşim ya da şok yük kaynaklı oluşan bozulmalar,  demiryolu trafiğinde önemli problemlere ve bunun sonucunda gelir kaybına yol açabilir. 

Kendi test sistemlerinde denenmiş ve test edilmiş yağlayıcılar

Müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak için tüm adımlarını kendi test alanlarında kontrol ettiği, yüksek performanslı yağlayıcılar geliştirmiştir. Örneğin, hem yüksek sıcaklıklarda, hem de eksi 60 °C’ye kadar olan düşük sıcaklıklarda kullanabileceğiniz bir dişli yağı tasarlandı. Özel yağlayıcılarını performanslarını arttırmak için sürekli geliştiriyorlar. Mesela cer motoru rulmanlarının çalışma ömrü maliyetlerini azaltmak için.  Geliştirilen her yeni yağlayıcıları, yağlama noktalarına olan uyumluluğunun belirlenmesi için kendi özel test laboratuvarlarında kapsamlı olarak test ediliyor.  Ortam koşulları ne olursa olsun ekipmanın çalışabilirliğini sürdürmesi için doğru yağlayıcı kullanmak gereklidir
Çevreyi korumak hepimiz için çok önemli olduğundan yeni geliştirdikleri özel yağlayıcıların çoğunu biyoçözünür olarak tasarlıyorlar. Bu özelliklerdeki ürünleri sayesinde trenlerde ve işletmelerde istenen örneğin yer altı sularını kirletmemek gibi yasal gereksinimleri karşılayabilirsiniz. 
Yüksek performanslı yağlayıcıları verimliliğinize katkı sağlayan kritik faydalar sunuyorlar: Uzatılmış yeniden yağlama ve bakım aralıkları, ekipmanlarda daha uzun çalışma ömrü, raylı sistemlerde daha güvenilir hizmetler ve geleneksel ürünlere kıyasla daha az işletme maliyeti. İşte bu yüzden,  önde gelen üreticiler Klüber Lubrication’ın yağlayıcılarına güveniyorlar ve demiryolu taşıtlarındaki ekipmanlarda ilk yağlama için bu firmayı tercih ediyorlar. 

Bir bakışta faydalarınız
•    Raylı sistemler taşıtlarında ve altyapısında güvenilir çalışma 
•    Uzatılan yeniden yağlama aralıkları ve azalan aşınma sayesinde düşen maliyetler
•    Hızla biyoçözünür yağlayıcılar ile doğa dostu çalışma
•    Azalan çalışma ömrü maliyetleri ile yükselen karlılık

Raylı sistemlerde hem altyapı hem de taşıtlar bir bütün olarak sorunsuz çalışma için büyük önem taşırlar. Biz bu kez, kapıların yağlama noktaları ve kompresörler için Klüber Lubrication çözümlerine değinmek istiyoruz. 

Fonksiyonel yüzeyler, kilitler, yaylar
ISOFLEX TOPAS NB 52
Korozyonu önler ve düşük sıcaklıklarda bile mükemmel yağlama kapasitesi sunar; suyla yıkanıp gitmeye karşı direnci çok iyidir. 

Sızdırmazlık elemanları
BARRIERTA L 25 DL
Çok uzun yeniden yağlama aralıkları sayesinde bakımları azaltır, sızdırmazlık elemanlarının çalışma ömrünü uzatır, çevresel etkilere karşı koruma ve UV dayanımı sağlar.

Lineer kızaklar, Tahrik milleri
ISOFLEX LDS 18 SPECIAL A
Düşük torklar ve düşük sıcaklıklarda bile çok düzgün çalışan ürünümüz korozyonu önler, suyla yıkanıp gitmeye karşı direnci çok iyidir. 

Kompresörler
Klüber Summit SH 46
Uzatılmış yağ değişim aralıkları sayesinde daha düşük bakım ve işletme giderleri sağlar. Ürünümüz, yağ döngüsünde düşük oksidasyon kalıntısı oluşumu ile yağ filtrelerinin çalışma ömrünü arttırır. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim