Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)

Ağ sorunları sırasında teknisyenlerin hızlıca hata bulma ve sorun giderme için

  • Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)
    Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)
  • Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)
    Yüksek Görünürlüklü, Renk Kodlu Ağ Altyapısı Etiketleme (Vaka çalışması)

Yeterli ölçüde tanımlanmış ağ altyapısı, Dark Fibre Africa’nın ağı için büyük önem taşır. Güvenilir etiketlerde akıllı ve standart renk kodlaması sayesinde hizmet sunumu ve ağ bakımı hızlanır ve kolay tanımlama ile müşteri kesinti süresi riskleri azalır.

Zorluklar
Dark Fibre Africa, Brady’nin taşınabilir BMP51 Label Maker sistemlerinde bulunan renk kodlarını kullanarak en büyük üç hizmet sunumunun fiber altyapısı arasında farklılaştırma yapma ihtiyacını duydu.
•    Beyaz üzerinde siyah: GPON hizmetleri
•    Sarı üzerinde siyah: Kullanılmayan fiber ve tüm yönetilen hizmetler
•    Kırmızı üzerinde beyaz: DFA temel ağ altyapısı

Beyaz veya sarı üzerinde siyah baskı, BMP51 Label Maker için standart etiketler olarak sunulur ve Brady tarafından temin edilmiştir. Kırmızı üzerinde beyaz etiket, BMP51’de bulunan standart bir Brady ürünü değildi.

Rakip etiketleme ürünlerinde karşılaşılan bazı zorluklar aşağıdaki gibidir:
•    Baskı zamanla soldu
•    Yapışkanın yeterli olmadığı anlaşıldı
•    Etiketleri tekrar uygulamak için ek bakım gerekliydi
Bu nedenle Dark Fibre Africa, kurulu ağ altyapısı renk kodlamasını sürdürme konusunda çözüm üretmesi için Brady ile iletişime geçti.

Çözüm
Brady, gelen talebi hızla işleme aldı ve birkaç ay içinde, eğimli bir yüzeyde en uygun okunaklıkta beyaz baskıyı tutabilen kırmızı renkli güvenilir bir kablo etiketi geliştirdi.
Ar-Ge uzmanları müşterimize bir örnek sunmadan önce Brady’nin kurum içi tesislerinde kapsamlı olarak etiketi test etti. Yeni etiket yapısı ve seçilen yapışkan; kablolara, ekipman kabinlerine ve dağıtım panolarına sabit kaldı. Etiketler, iyi havalandırılmış kapalı alanlarda ve UV ışınlarına maruz kalınan açık alanlarda okunaklı kaldı.
Üstelik etiket malzemesi, bir BMP51 Label Maker kartuşuna başarılı bir şekilde uyum sağladı. Böylece Dark Fibre Africa, kullanımda olan taşınabilir yazıcılar sayesinde ağ altyapılarının olduğu her yerde yeni etiketleri yazdırabildi.
Dark Fibre’nin ağ altyapısında başarılı numune testinin ardından Brady, yeni kırmızı üzerinde beyaz etiket için stok uygunluğunu sunmayı kabul etti. Lojistik ve teknik desteğin yanı sıra büyük bir renk kodu stoku da anında kullanıma sunulmaktadır.

Sonuç
Kablolara, ekipman kabinlerine, dağıtım panolarına yapıştırılan ve okunaklılığını koruyan güvenilir etiketler; ağ bakımı, geliştirmeler ve sorun giderme için önemlidir. Açık tanımlama, ağ sorunları sırasında teknisyenlerin hata bulma ve sorun giderme için altyapıyı hızlıca tanımlamalarını sağlar. Böylece hizmet sunumu ve bakım hızı artar, kesinti süresi riskleri azalır ve dağıtım hızı geliştirilir.

Brady'nin Datacom / Telekom çözümlerini keşfedin >>