Yeni PCB İzlenebilirlik Etiketi

Zorlu Yıkamalara Karşı Dirençli

  • Yeni PCB İzlenebilirlik Etiketi
    Yeni PCB İzlenebilirlik Etiketi

PCB tasarımları daha sağlam ve karmaşık bir hal aldıkça, tertibat üzerinde artan düzeyde zorlu temizlik işlemleri ve malzemeleri kullanılmaktadır. Brady´nin yeni B-777 poliimid etiketi, birden çok zorlu yıkama döngüsü boyunca yapıştırıldığı yerde kalacak ve okunabilirliğini koruyacak şekilde tasarlanmıştır.

Zorlu yıkama döngülerinde izlenebilirlik

PCB tertibatı endüstrisi, daha sağlam ve karmaşık kartlardaki kontaminasyonları temizlemek için daha zorlu temizlik işlemleri uygulamaktadır. Bu temizlik işlemlerinde, normal temizlik sistemlerine kıyasla daha büyük hacimlerde su ve basınç, daha yüksek pH değerine sahip daha aşındırıcı kimyasallar ve daha yüksek sıcaklıklar kullanılır. Brady´nin B-777 etiketi, PCB izlenebilirliğinin eksiksiz olarak sağlanması için bu aşırı zorlu koşullarda okunabilirliğini koruyacak ve yapıştırıldığı yerde kalacak şekilde geliştirilmiştir.

Yeni izlenebilirlik etiketi ve şeridi

Yeni B-777 UltraTemp etiketi, yeni R-6300 mürekkep şeridi ile birlikte zorlu temizlik işlemlerinde yeniden akışın olduğu ve olmadığı durumlarda iyi bir performans gösterir. Parlak beyaz B-777 etiketi, eritken ve dalga lehim ortamlarına karşı mükemmel dayanıklılık sunar ve 300°C´ye kadar sıcaklıklarda kullanılabilir. Etiket aynı zamanda metin veya barkodlardaki küçük yazı tipi içeren baskılar için son derece uygundur ve özel boyutlarda sunulmaktadır.

Yerinde yazdırma ve uygulama

Zorlu yıkama işlemlerine yönelik B-777 UltraTemp etiketi, BSP™61 Yazdırma ve Uygulama Sistemi, ALF Etiket Besleyicisi ve diğer otomatik uygulama sistemleriyle sorunsuz çalışır. Üretimdeki yüksek ısı uygulamalarında güvenilir ve esnek yerinde izlenebilirlik çözümü sağlarlar. İzlenebilirlik etiketleri için yerinde yazdırma olanağını kullanmayan şirketler, zorlu yıkama PCB izlenebilirliği çözümleri için önceden yazdırılmış B-777 etiketleri sipariş edebilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim