Yeni Gerinim Ölçer Yük Hücresi

Vericileri Kolay Yazılım Yapılandırması ve Gelişmiş İşlevlerle Köprü Sensörü Ölçümlerini Basitleştirir

  • Yeni Gerinim Ölçer Yük Hücresi
    Yeni Gerinim Ölçer Yük Hücresi

Acromag’ın yeni TT351 yük hücresi ve gerinim ölçer sinyal koşullayıcıları, çok çeşitli sensör ölçüm seçeneklerinden hızlı bir şekilde seçim yapmak için yazılım kullanır. USB bağlantı noktası, Acromag’ın Agility TM uygulamasıyla Windows PC veya Android mobil cihazlarda kurulumu kolaylaştırır. Yazılım menüleri, kullanıcıların sensör tipini, köprü yapılandırmasını, uyarma kaynağını, filtreleme seviyesini ve giriş / çıkış aralıklarını ayarlamasına yardımcı olur. Gelişmiş yetenekler, kullanıcıların G / Ç sinyallerinin ölçeklendirmesine ince ayar yapmasını, uyarma seviyelerini ayarlamasını ve köprüyü kalibre etmesini sağlar. Evrensel çıkış 4-20mA, 0-10V ve ± 10V dahil olmak üzere altı aralığı destekler. Esnek güç terminallerde 9-32V DC beslemeyi kabul eder ve bir raylı güç barası seçeneği tek bir bağlantıdan birden fazla ünite sağlayabilir veya yedek güç sağlayabilir. Dar 17,5 mm gövde DIN rayına kolayca monte edilir. Tehlikeli konum onayları, yüksek gürültü bağışıklığı ve -40 ila 70 ° C çalışma aralığı, bu vericileri zorlu ortamlarda kullanım için ideal kılar.

“Yazılımla yapılandırılan bu köprü sensörü vericileri, çok çeşitli yük hücresi, gerinim ölçer, ağırlık ve kuvvet ölçümleri için DIP anahtarları veya kap ayarlamaları ile mümkün olmayan yetenekler sunuyor, Acromag'ın İş Geliştirme Müdürü Robert Greenfield.

TT351 giriş devresi gerçek 6 telli köprü ölçümüne izin verir ve uzaktan algılama özelliğine sahip ayarlanabilir bir köprü uyarma beslemesi (4 ila 11V DC) içerir. Duyu kabloları, programlanan uyarma voltajının sensöre uygulanmasını sağlar ve kurşun tel dengelemesini sağlar. Diferansiyel giriş, zaman ve sıcaklıkta doğru kalan son derece kararlı ölçümler için gerçek oranlı metrik dönüşümler gerçekleştirir. Ayrıca, elektrot teli algılama cihazda bulunur. Giriş, çıkış ve güç arasında üç yönlü izolasyon güvenlik ve gürültü bağışıklığını artırır.

Gelişmiş sinyal işleme özellikleri, değişken aralıklı giriş ve kullanışlı USB programlama, bu cihazı çok yönlü bir gerinim / yük ölçüm cihazı yapar. Tek bir model, 1-10mV / V arasındaki gerinim ölçer, yük hücresi ve milivolt giriş sinyallerini işleyebilir. İlk köprü ofsetleri veya kuvvetleri, boş dengeleme, dara ve sıfır denge köprüsü işlevleriyle otomatik olarak kaldırılabilir. Dahili bir yarım köprü, hassas direnç çiftleri ile yarım ve çeyrek köprü tamamlama yapabilir veya yüzer milivolt giriş sinyalini saptırabilir. Özel bir giriş sinyali hat ayırıcı işlevi, kullanıcı tanımlı 25 taneye kadar sinyal kesme noktasını destekler. Esnek ölçeklendirme giriş ve çıkışta bağımsız olarak ayarlanabilir. Gürültü efektlerini bastırmak için, kullanıcılar değişken bir dijital giriş filtresi seviyesi veya ortalama birkaç örnek ayarlayabilir. Simülasyon hesaplayıcılı şönt kalibrasyon araçları, yazılım kazancını ve / veya cihaz ölçüm faktörünü değiştirerek vericinin belirtilen geriliminin yeniden ölçeklendirilmesini sağlar. Çalışmayı test etmek veya doğrulamak için, bir yazılım tanılama ekranı birimi kirletir ve ölçülen ve hesaplanan değerleri görüntüler.

Orta ölçekli bir uluslararası şirket olan Acromag, 60 yılı aşkın bir süredir ölçüm ve kontrol ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir. Proses cihazları, sinyal koşullandırma ekipmanları, veri toplama panoları, dağıtılmış I / O sistemleri ve iletişim cihazları dahil olmak üzere eksiksiz bir endüstriyel I / O ürünleri yelpazesi sunarlar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim