Yataklı Rulman Üniteleri

Tarım makinelerinde kullanılmak üzere özel geliştirilen

  • Yataklı Rulman Üniteleri
    Yataklı Rulman Üniteleri

NSK, Agritechnica 2019'da (10-16 Kasım, Hanover, Almanya) tarım makinelerinde kullanılmak üzere özel geliştirilen rulman serilerini tanıtacak. Bu ürünlerin arasında yeni J-Line serilerinin güçlü yataklı rulmanları, toprak işleme makineleri için kuruluma hazır Diskaro poyra yataklar ve tarım sektörüne hizmet veren orijinal ekipman üreticileriyle işbirliği içinde geliştirilen birçok özel üretim rulman örneği yer alıyor.
 
Tarım makineleri, NSK'nın geleneksel olarak çalıştığı temel sektörlerden biri. Bu tür uygulamalarda kullanılan rulmanlar; toz, nem, korozyona sebep olan gübreler ve ağır makine yükünün çok sık görüldüğü bu ortamlarda aşırı strese maruz kalıyor. NSK'nın bu sektöre yönelik ürettiği rulmanlar, onlarca yıllık bilgi birikimine ve deneyime dayanarak buna göre geliştiriliyor.

Bu yılki Agritechnica fuarında, 2019'un başında tanıtılan J-Line serisi önde olacak. JIS (Japon Endüstriyel) Standartlarına uygun ve Self-Lube® yataklı bu rulman üniteleri, 12 ila 90 mm delik çaplarıyla en sık kullanılan altı yatak türünde sunuluyor. J-Line rulmanlar, güçlü yapıları ve mükemmel sızdırmazlık özellikleri sayesinde gitgide daha fazla tarımsal makine üreticisi tarafından tercih ediliyor.

Fuarda göz önünde olacak ürünlerden bir diğeri de yüksek eksenel kuvvetleri ve yanal kuvvetleri absorbe edebilen bölünmüş iç bileziğe sahip, çift sıra eğik bilyalı rulmanlardan oluşan NSK'nin Diskaro poyra ürünleri. Diskaro poyra ürünleri, müşteriye özel bağlantı ölçülerine sahip, kuruluma hazır, güçlü bir yatak ünitesinde sunuluyor. Zorlu çalışma koşullarına dayanacak özel keçeler de özellikleri arasında yer alıyor. Ana uygulama alanları, kısa diskli diskarolar, gübreleme makinaları ve ekim makinaları gibi toprak işleme makinalarıdır ,. NSK fuarda bunların yanı sıra üretim kapasitesini de sergileyecek. Munderkingen, Almanya'da yer alan NSK tesisi, 1954 yılında lider bir tarım makineleri üreticisinin rulman üretme tesisi olarak kuruldu. 1990'da fabrikanın NSK tarafından devralınmasıyla birlikte, müşteriye özel rulmanların düşük sayılarda bile yüksek verimlilikle üretilebilmesini sağlayan son derece esnek üretim tesisleri kuruldu. Fuarda bu özel rulmanların örnekleri de sergilenecek.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim