Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi

Endüstriyel sınıf, kapsamlı IoT bağlantı çözümü sunmak için

  • Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
    Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi

Murata, MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile endüstriyel sınıf, büyük ölçekli IoT uygulamalarına odaklanan kablosuz bağlantı yazılımı Wirepas Mesh'in düşük güçlü sensör ağları için büyük ölçüde ölçeklenebilir bir çözüm yarattığını duyurdu.

Wirepas Mesh'in MBN52832 modülü ile birleşimi, uygulama geliştiricilerine bir bağlantı katmanı sağlayarak, varlık yönetimi, akıllı aydınlatma ve endüstriyel IoT dahil olmak üzere birden fazla uygulamada veri toplama, cihaz yönetimi ve konum takibi sağlar. MBN52832 modülünün ultra düşük güç özellikleri, Wirepas Mesh yönlendirme teknolojisi ile birleştiğinde 5 yıldan fazla bir sensör pil ömrü sağlar ve tek bir ağda 4 milyara kadar cihazı destekler.

Murata IoT Group Genel Müdürü Akira Sasaki, "Wirepas ile olan bu ilişki, Murata’nın herhangi bir bölgede ortaklık kurma becerisinin altını çiziyor" dedi. "Murata’nın çok işlevli, yüksek yoğunluklu modüllerdeki küresel liderliği, Wirepas’ın deneyimi ve IoT bağlantı yazılımının geliştirilmesine olan istekli odaklanması, son derece yüksek düzeyde güvenilirlik ve güvenlik ile bu endüstri lideri çözümün oluşturulmasını sağladı."
Kablosuz pazarındaki en tanınmış markalardan biriyle ortaklık yapmak heyecan verici bir fırsat. İkimiz de IoT'nin ekosistem ve takım oyunuyla ilgili olduğuna inanıyoruz. Pazarın, çözümleri zamanında ve uygun maliyetli bir şekilde oluşturabilmesi için olgun, yüksek performanslı platformlara ihtiyacı var. Murata teknolojilerini Wirepas Mesh yazılımı ile birleştirmek, tasarım süresini kısaltır ve pazara ulaşma süresini hızlandırır. Murata ile birlikte müşterilerimiz için başarılı IoT işleri yaratmayı dört gözle bekliyorum ” dedi. Wirepas CEO'su Teppo Hemiä.


Wirepas Mesh kablosuz bağlantı yazılım teknolojisi, esnek, büyük ölçekli bir kablosuz örgü ağı oluşturmak için gereken tüm ağ zekasını içerir. Wirepas Mesh, ağdaki tüm cihazların, mevcut radyo spektrumunu mümkün olduğunca verimli kullanırken sınırsız ölçeklenebilirlik, kapsama alanı ve yoğunluğa ulaşmak için yerel karar verme ile optimize edilmiş, kendi kendini iyileştiren bir ağ oluşturarak diğer cihazlar için yönlendirici olarak işlev görmesini sağlar.

MBN52832 Bluetooth® Düşük Enerji modülü, veri iletişimi için ultra düşük güç bağlantısı sağlar. Nordic Bluetooth Low Energy IC, RF ön ucu ve kristali çok küçük bir form faktörüne entegre eder ve 64KB RAM ve 512KB flash ile yerleşik kol korteksi M4 çekirdeği, çeşitli IoT uygulamaları için yüksek performanslı bir motor ve zengin arayüz sağlar tıp ve sağlık hizmetleri ve Makineden Makineye (M2M) uygulamaları dahil.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim