Üzeri Kumaşlı Köpük EMI Kalkanlı SOFT-SHIELD 3800 Contaları

Yüksek Sıcaklık Uygulamaları İçin

  • Üzeri Kumaşlı Köpük EMI Kalkanlı SOFT-SHIELD 3800 Contaları
    Üzeri Kumaşlı Köpük EMI Kalkanlı SOFT-SHIELD 3800 Contaları

Hareket ve kontrol teknolojilerinde dünya lideri olan Parker Hannifin Corporation'ın Chomerics Bölümü, düşük kapanma kuvveti ve yüksek sıcaklık elektronik uygulamaları için elektriği ileten, üzeri kumaşlı bir silikon köpük EMI kalkanlı conta ve bir de elektrik topraklama contasından oluşan SOFT-SHIELD 3800'ü piyasaya sürüyor. Kendi türünde pazara sunulan ilk ürün olan SOFT SHIELD 3800 profilleri, dikdörtgen olmayan özgün ve karma şekillerde mevcuttur ve Parker'ın mevcut SOFT-SHIELD 3700 serisindeki geleneksel dikdörtgen profillerin bir uzantısıdır.

SOFT-SHIELD 3800 ve 3700'ün ikisi de çeşitli sektörlerdeki elektronik uygulamalarına yönelik EMI kalkanlama ve topraklamaya yönelik ekonomik çözümlerdir. Ürün, 20 MHz ila 10 GHz aralığında 100 dB kalkanlama performansı sunar.

Bu yenilikçi ürünlerden yararlanabilecek uygulamalar arasında bilgisayar sunucusu kablo bağlantı plakaları ve ek parçaları, tüketici elektroniği, elektronik muhafazaları, kapı contaları, EMI pencere ve havalandırma contaları sayılabilir. 125°C'ye kadar çalışma sıcaklıkları sunan SOFT-SHIELD 3800, yüksek ısıya maruz kalan uygulamalar için idealdir ve UL 94 V-0 tutuşabilirlik değeriyle desteklenir.

Bileşim açısından, SOFT-SHIELD 3800, açık hücreli silikon köpüğün etrafına sarılmış, elektriği ileten nikel kaplamalı bakır polyester tafta dokuma kumaştan oluşur. Aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı bu sarım teknolojisi, contayı her noktada topraklar ve EMI boşluklarını ortadan kaldıracak şekilde elektriği ileten bir çözüm sunar.

Chomerics Bölümü Global Pazar Müdürü Ben Nudelman, yeni çözümün müşterilere ek faydalar sağladığını şöyle açıklıyor: "Bu ürün, etkili elektrik kontağı için genellikle 80 g/mm'den daha az kapanma kuvvetini gerektirir. Aynı zamanda %10'dan düşük sıkıştırma kuvveti gerekliliği, cihazın kullanım ömrü boyunca güvenilir ve tekrarlanabilir bir koruma performansı sağlar. SOFT-SHIELD 3800, geleneksel yaylı parmak tipi ürünlere birinci sınıf bir kalkanlama ve topraklama alternatifi sunuyor.”

RoHS ve REACH uyumlu, düzinelerce standart SOFT-SHIELD 3800 parçası, bütün veya istenilen uzunlukta kesilmiş olarak mevcuttur. Ayrıca Parker, istek üzerine özel profiller de sunar. Ürün, iletken olan veya olmayan PSA yapıştıcılı veya PSA yapıştırıcısız olarak gelir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim