Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası

3,2 megapiksel Bayer renkli görüntüsünün yanı sıra 3,2 megapiksel görüntünün aynı anda

  • Tedarikçi JAI A/S
  • Mayıs 29, 2020
  • 50 Görüntüleme
  • Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası
    Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası
  • Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası
    Üç Çok-Spektrallı Bantlı Yeni Prizma Kamerası

JAI, üç ayrı çok spektral dalga bandına sahip yeni bir Fusion Serisi prizma tabanlı, çok spektrumlu kamera tanıttı. Yeni FS-3200T-10GE-NNC, ortak bir optik yolu korurken gelen ışığı üç ayrı CMOS görüntüleyiciye bölen bir dikroik prizma kullanır. Bu, iki ayrı yakın kızılötesi banttan (700-800 nm ve 820-1000 nm) 3,2 megapiksel Bayer renkli görüntüsünün yanı sıra 3,2 megapiksel görüntünün aynı anda yakalanmasını sağlar ve 107 çerçeveye kadar mükemmel pikselden piksele hizalama sağlar. 

JAI'ye göre, yeni FS-3200T-10GE-NNC'nin geliştirilmesi, şirketin iki kanallı Fusion Serisi modellerine göre çok daha fazla çok-spektral analiz kapasitesi için belirli müşteri taleplerine yanıt veriyor ve ek çoklu- Gelecek yıl boyunca spektral piyasaya sürülecek. NIR bilgilerini düşük ve yüksek bantlara bölerek, FS-3200T-10GE-NNC, çok spektrumlu sistem tasarımcılarının, bazı biyolojik maddelerin (yaşam bilimleri uygulamalarında), gıdalarda, kimyasallarda, ve diğer materyaller NIR spektrumunun farklı kısımlarında görüntülendiğinde ortaya çıkar.

JAI'nın 10 yıldan fazla bir süre önce tanıttığı benzersiz çok spektrumlu prizma kamera tasarımı, çok spektrumlu analizin, birden fazla kamera / aydınlatma kurulumunun maliyeti ve karmaşıklığı olmadan ve olmadan çok çeşitli yapay görme kontrol görevlerine kolayca uygulanmasını sağlar. filtre tekerleği tipi çok-spektral kameraların yarattığı mekanik sistemler ve hareket zorlukları. 

Yeni FS-3200T-10GE-NNC modelinde 3.2 megapiksel çözünürlük (2048 x 1536 piksel) ve 1 / 1.8 ”optik format sunan Sony Pregius IMX252 CMOS sensörünün Bayer ve monokrom versiyonları bulunuyor. 8 bit çıkış için maksimum 107 kare / sn tam kare hızı, maksimum 1,3 megapiksel çözünürlüğü ve yalnızca 31 kare / sn'lik üst kare hızı olan orijinal Fusion Serisi çok spektrumlu CCD kameralara göre önemli bir kazancı temsil eder.

Yeni kameranın yüksek verimi, NBASE-T'ye (5 Gbps ve 2,5 Gbps) ve geleneksel 1000BASE-T'ye (1 Gbps) otomatik olarak geriye dönük uyumluluk sağlayan entegre otomatik anlaşma teknolojisine sahip 10GBASE-T (10 GigE) arabirim tarafından desteklenir. ) bu düşük hızlı Ethernet standartlarında görüntü uygulamaları çalıştıran müşteriler için çıktı. 8 bit çıkışa ek olarak, kamera Bayer rengi ve NIR kanalları için bağımsız olarak seçilebilen 10 bit ve 12 bit çıkış sağlayabilir. 

10 GigE arayüzü, GigE Vision 2.0 standardıyla uyumludur ve ayrı bir analiz veya ana bilgisayar işlemcisi için birleştirme için Bayer ve NIR çıkışını verimli bir şekilde sağlamak için tek bir kablo üzerinden üçlü akış yaklaşımı kullanır. Arayüz ayrıca çok kameralı sistemlerde ağ düzeyinde senkronizasyonu sağlamak için Hassas Zaman Protokolünü (IEEE 1588) destekler.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim