Türkiye’nin İlk yerli Inhaler Üreticisinden Özel Tasarım Cihazlar

Hedef: Yerli İlaç Üreticisini Standart Cihazlardan ve Yüksek Maliyetlerden Kurtarmak

  • Türkiye’nin İlk yerli Inhaler Üreticisinden Özel Tasarım Cihazlar
    Türkiye’nin İlk yerli Inhaler Üreticisinden Özel Tasarım Cihazlar
  • Türkiye’nin İlk yerli Inhaler Üreticisinden Özel Tasarım Cihazlar
    Türkiye’nin İlk yerli Inhaler Üreticisinden Özel Tasarım Cihazlar

Metal ve cam şırınga üretimiyle sektöre giriş yapan Bimed Teknik Aletler, yenilikleri takip ederek büyüme ve müşteri ihtiyaçlarına yanıt verme misyonuyla 1978’den bugüne sağlık sektörüne hizmet vermektedir. Değişen ihtiyaçların da etkisiyle müşterilerine özel ürünler sunarak, tıbbi cihaz ve ilaç sektörü ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Özellikle, astım ve kronik obstrüktif akciğer (KOAH) gibi kronik hastalıklar için pazarda ağırlıklı olarak ithal solunum ilaçları ve ithal inhaler cihazlarının yer alması, standart cihazların yüksek birim fiyatlara sahip olması gibi negatif etmenler, Bimed’in kendi inhaler cihazlarını üretmesi için teşvik edici olmuş ve cihazın Türkiye’deki ilk yerli üreticisi olmuştur. Bimed kendi tasarımları dışında, her müşteriye özel farklı tasarımlar gerçekleştirmekte, bununla birlikte müşteri tasarımlarına yönelik cihazların da üretimini sağlamaktadır.

Geliştirdiği tek dozluk kapsül bazlı ve çok dozlu multidose blisterli inhaler cihazlarla; yerli ilaç üreticilerimizi ithal, esnek olmayan tasarımlara sahip standart cihazlardan ve yüksek birim fiyat ve yüksek ithalat maliyetlerinden kurtarmayı hedeflemektedir.
                          
Yüksek Teknoloji Hizmet Kapasitesi

Güçlü Ar&Ge merkezi sayesinde müşteri talep ve ihtiyaçlarına özel hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Mevcut yatırımlarıyla üretim tesisinde 7.000.000 adet inhaler cihazı kapasitesi bulunan Bimed, 2.100 m2’lik Class 100.000 standartlarına sahip temiz odalarda; enjeksiyon, ürün montajlama ve paketleme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bünyesindeki tam otomatik montaj ve otomasyon sistemlerinin sahip olduğu çok sayıda akıllı kamera sistemi ve kontrol istasyonuyla, montaj adımlarının %100 kontrolü yapılabilmektedir.  

Ürün kullanımının güvenliği ve amaca uygunluğunu sağlamak için uluslararası normlara uygun testler gerçekleştirmekte, doğru ve tekrarlanabilir test sonuçları için yazılım kontrollü test cihazları da tasarlamaktadır.

Bimed tıbbi cihaz ve ilaç sektörlerine, EN ISO 13485, CE İşaretleme, GMP ve FDA gereksinimlerini karşılayacak şekilde; konsept geliştirme, endüstriyel tasarım, ürün geliştirme, ekipman yapımı, özel makine yapımı, büyük ve küçük seri üretime kadar tek bir kaynaktan hizmet sağlamaktadır.

                                                            
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim