SXTSC Kapasitif Silikon Kuvvet Sensörü

Tutuşu güvenli ve hünerli hale getirir

  • Tedarikçi Sateco AG
  • Kasım 23, 2021
  • 540 Görüntüleme
  • SXTSC Kapasitif Silikon Kuvvet Sensörü
    SXTSC Kapasitif Silikon Kuvvet Sensörü
  • SXTSC Kapasitif Silikon Kuvvet Sensörü
    SXTSC Kapasitif Silikon Kuvvet Sensörü

İnsan eli, teknolojinin erişemeyeceği bir maharet sergiliyor. Kuvvet sensörleri, kavrama kuvveti hakkında geri bildirim sunarak bu boşluğu kapatabilir, böylece yiyecek ve insan vücudu gibi hassas ve kırılgan nesnelere zarar gelmesini önleyebilir. Elastomer sensör kapasitif çalışma prensibine göre çalışır ve hem dokunma hem de basınç kuvvetini sürekli olarak ölçebilir. Yumuşak ve esnektir, üç boyutlu olarak şekillendirilebilir ve tarım, gıda, elektronik, cerrahi ve genel olarak kobotlar ve protezlerde çeşitli uygulamalar için uygundur.
 
Hem sensörün kapladığı alan hem de boyutları serbestçe tasarlanabilir. Sonuç olarak, kavisli yüzeylere göre özelleştirilebilir ve gövde yapısı ile yumuşak bir yüzey arasında sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Bu, robotik kavrayıcıların, protezlerin ve dış iskeletlerin ve hem küçük hem de büyük yüzeylerde ergonomik bir tasarım sağlar. Bir vücut yapısının yüzeyinde kullanıldığında, malzeme insan derisine benzer bir his verir ve gerçekçi, yumuşak ve rahat bir insan-makine etkileşimi sunar.

Sensör, iki ölçüm fonksiyonunu tek bir bileşende birleştirir. Kısa bir mesafede bir vücut parçasının yaklaşıklığını algılayabilir ve uyguladığı kuvveti de hassas bir şekilde ölçebilir. Bu, kombinasyonu kompakt tutar ve tahmine dayalı işletim ve ölçüm sistemlerine olanak tanır.

Elastomer malzemesi sayesinde Sateco’nun SXTSC sensörü sağlamdır, darbelere ve darbelere dayanıklıdır ve ayrıca yüksek (+85°C) ve düşük sıcaklıklarda (-40°C) zorlu ortamlarda bile yüksek dayanıklılık sağlar.

Silikon cilde naziktir. Yüzeyin isteğe bağlı tekstüre edilmesi, giymeyi daha da rahat hale getirebilir. Silikon, gıda ile ilgili olarak kimyasallara ve sıcaklığa dayanıklıdır.

Malzemenin esnekliği, onu özellikle yumuşak ve kırılgan nesnelerle uyumlu hale getirerek örn. meyve ve sebzelerin otomatik toplanması, paketlenmesi ve etiketlenmesi.

Başlangıç kitinde bulunan değerlendirme elektroniklerini içeren numuneler, yeni teknolojiye hızlı ve basit bir başlangıç sağlar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim