Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı

Dijital dönüşümde ihtiyaçları doğru belirlemek, önceliklendirme ve esneklik önemli

 • Mart 25, 2019
 • 82 Görüntüleme
 • Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı
  Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı
 • Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı
  Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı
 • Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı
  Skysens endüstriyel IoT çözümlerini WIN Eurasia’da tanıttı

Skysens, 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen 2019 WIN Eurasia Fuarı’na katıldı. Dünyanın en büyük sanayicilerini bir araya getiren fuarda, Skysens kablosuz endüstriyel IoT alanındaki çözümlerini tanıttı.

Skysens, her sektörün ihtiyacına uygun otomasyon sistemlerine dair ekosistemi ve üretim süreçlerinde birbiriyle ilişkili tüm ürün ve hizmetleri bir araya getiren WIN Eurasia Fuarı’na katıldı. 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen fuarda Skysens’in kablosuz endüstriyel IoT alanındaki çözümleri ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

“Dijital dönüşümü başlatmak isteyenlerin yapması gerekenler”
WIN Fuarı’nda Fabrikalarda Dijital Dönüşüm Konferans Programı’nda “Dijital Dönüşüm Sohbetleri” başlıklı panelde konuşma yapan Skysens Kurucu Ortağı Burak Polat, firmalarında dijital dönüşümü başlatmak isteyenlerin yapması gerekenler hakkında tavsiyelerde bulunuyor. Polat, “Büyük küçük her firma dijital dönüşüme ihtiyaç duyuyor, bir alanda ister 2 ister 200 tane makina olsun durum takibi ve üretim verimliliği bu iki alan için de aynı öneme sahip oluyor. Biz Skysens olarak bir araya geldiğimiz müşterilerimize ilk olarak şunu soruyoruz; ‘Verimliliğinizi etkileyen ana faktör ne?’ Bazıları üretim alanındaki sıcaklık artışının ürünlerin kalitesini etkilediğinden ve bu nedenle üretim kayıpları olduğundan bahsediyor, bazıları ise bozulan makineleri ve duran süreçleri takip edememekten ve ürünleri zamanında yetiştirememekten şikayetçi. Birinci kritik şey bu ihtiyaçları doğru belirlemek” diyor.

“Otomasyonda ihtiyaçları önceliklendirmek gerekiyor”
İhtiyaçları doğru belirleme noktasında maliyetlerin devreye girdiğinden bahseden Polat, “Bir anda ihtiyaçlarına hitap etmeyen büyük kapsamlı kocaman projeler masaya konuyor ve hem uzun süren hem de maliyeti yüksek projeler konuşulmaya başlanıyor. Burada bizim ikinci tavsiyemiz, küçük adımlarla başlamak, bunu adım adım artırmak, kısacası önceliklendirmek” diye ifade ediyor.

“Üçüncü adım otomasyonda esneklik”
Polat, “Üçüncü adımda yaptığınız yatırımdan bir süre sonra başka bir altyapıyı da ölçümleme ihtiyacınız oluştuğunda, eğer daha önce kurulan sistem genişletilebilir ve esnek değilse hem süre hem maliyeti baştan revize etmeniz gerekebilir. Burada da en son kriter sistemin genişletilebilir ve esnek olması” diyerek sözlerini noktaladı. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim