SHT40 4.Nesil Nem Algılama Sensörü

Çalışma aralığı: 0… 100%RH, -40… 125°C

  • SHT40 4.Nesil Nem Algılama Sensörü
    SHT40 4.Nesil Nem Algılama Sensörü

Empa Elektronik’in temsilciliğini yaptığı yeni sıcaklık ve nem sensörü olan Sensirion SHT40, azaltılmış güç tüketimi ve gelişmiş doğruluk özellikleri sunan tamamen yeni ve optimize edilmiş bir CMOSens® çipi üzerine inşa edilmiştir. Besleme voltaj aralığı (1.08V – 3.6V) mobil ve pille çalışan uygulamalar için idealdir. I2C “fast mode plus” arayüzü ile hızlı veri aktarımı sunarken ortalama 0.4 µA güç tüketimi ile de pil ömrünün artmasını sağlar. İç ortam hava kalitesi projeleri başta olmak üzere havalandırma sistemleri, termostatlar ve medikal cihazlar gibi birçok alanda kullanılabilir.

Öne çıkan özellikler: Ultra düşük güç tüketimi, Çalışma aralığı: 0… 100%RH, -40… 125°C, Doğruluk: 1,8%RH, 0,2°C, Küçük QFN paketi: 1,5 mm x 1,5 mm x 0,5 mm.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim