Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atıyor

Michael Eneberg Global Satış Yöneticisi ve Nicolas Dellachiesa Birleşme ve Satın Almalardan Sorumlu Yönetici olarak ekibe katılacak

  • Mayıs 25, 2022
  • 410 Görüntüleme
  • Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atıyor
    Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atıyor
  • Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atıyor
    Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atıyor

Talaşlı imalatta dünya lideri Sandvik Coromant, yönetim ekibine iki yeni üye atadı. Michael Eneberg, 1 Mayıs 2022 tarihinde Başkan Yardımcısı ve Global Satış Yöneticisi olarak yeni görevine başlarken, Nicolas Dellachiesa ise Haziran ayında Birleşme ve Satın Almalardan (M&A) Sorumlu Yönetici olarak ekibe katılacaktır. Sandvik Coromant Başkanı Helen Blomqvist'e rapor verecek olan Eneberg ve Dellachiesa, şirketin global alanda geliştirilmesi yönünde hayati roller oynayacaktır.

16 yıl boyunca Sandvik Grubu bünyesinde farklı görevler üstlenen Eneberg, Sandvik Coromant'ta uzun bir geçmişe sahiptir. Kariyerine 2003 yılında İsveç'in Sandviken kentinde bulunan Sandvik şirketinde başlayan ve ardından çalışmalarına Japonya'daki Sandvik Tooling ve Sandvik Coromant şirketlerinde devam eden Eneberg, daha sonra Sandvik Coromant Endonezya Sorumlusu ve Sandvik Endonezya Genel Müdürü görevlerine getirildi. Eneberg, Diamond Tools Group CEO'su olarak bulunduğu en son pozisyonu öncesinde Sandvik Coromant'ın Hindistan, Japonya ve Güneydoğu Asya'dan sorumlu Güney Asya Satış Bölgesi Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ayrıca, bu süre zarfında Sandvik Japonya'nın Genel Müdürü olarak görevine devam ediyordu. Michael, Stockholm Ekonomi Okulu'nda yüksek lisans eğitimi almıştır.

Yeni görevinin bir parçası olarak Eneberg, Sandvik Coromant'ın global satış alanındaki girişimlerinin her yönden yönetilmesi, geliştirilmesi ve yürütülmesi faaliyetlerinin tüm sorumluluğunu üstlenecektir. Buna Sandvik Coromant'ın talaşlı imalat takımlarından oluşan geniş portföyüne yönelik girişimlerin yönlendirilmesi ve Endüstri 4.0 için dijital servis sayılarının artırılması dahildir.

Eneberg, Asya'daki deneyimini, Sandvik Coromant için büyük önem taşıyan bir bölgede satışları desteklemek amacıyla kullanmak için sabırsızlanıyor. "Sandvik Coromant'ın Asya Pasifik bölgesindeki varlığını geliştirmek için uzun yıllar süren bir çalışmanın ardından, global bir görev ile şirket bünyesine yeniden katılmak ve bu satış alanına yönelik büyüme planlarının bir parçası olmak gerçekten heyecan verici," diyor Eneberg. “Ek olarak, dünyanın dört bir yanından uzmanlarla işbirliği yaparak Sandvik Coromant'ın dünya genelindeki müşterilerine verimliliği, güvenilirliği ve sürdürülebilirliği destekleyen talaşlı imalat çözümlerini sunmak için sabırsızlanıyorum."

Şu anda Seabury Capital'de Yatırım Bankacılığı Birleşme ve Satın Alma Hizmetleri Direktörü görevini yürüten Dellachiesa, Haziran 2022'de Başkan Yardımcısı ve Birleşme ve Satın Almalardan (M&A) Sorumlu Yönetici olarak ekibe katılacaktır. Yeni görevinde Dellachiesa, satın alımları hızlandırmak için Sandvik Coromant'ın genel M&A stratejisinin geliştirilmesinin yanında değer yaratma, sinerji gerçekleştirme ve entegrasyon konularına odaklanılmasından sorumlu olacaktır. Birleşme ve Satın Alma ekibine liderlik edecek ve diğer Sandvik departmanları, iş bölgeleri ve geniş Sandvik Grubu ile aktif olarak işbirliği yapacaktır. 

Ayrıca, yatırım bankacılığı alanında saygı duyulan bir geçmişe sahip olan Dellachiesa, ünlü havacılık sanayi OEM'i Airbus dahil olmak üzere birçok üretim şirketi bünyesinde çalışmıştır. 

Sandvik Coromant Başkanı Helen Blomqvist, yönetim ekibinin yeni üyeleri hakkında şunları söyledi: “Hem Michael hem de Nicolas zengin bir deneyimi de beraberinde getiriyor. Michael, müşteri odaklılık ve gelişen insanların ve işletmelerin güçlü yeteneklerinin yanı sıra takım tezgahı endüstrisine ilişkin kapsamlı bir deneyim ve sağlam bir anlayışı şirketimize kazandırıyor. Buna ek olarak, hem mühendis olarak hem de farklı finansal pozisyonlarda çalışmış olan Nicolas, yeni görevinde farklı bakış açıları kazandırarak iş ortaklarımızla sağlam ilişkiler kurmamıza ve gelecekte yapacağımız yatırımları şekillendirmemize yardımcı olacak.”
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim