PLC ile Son Derece Hassas sıcaklık Kontrolü

Çelik üretiminde kullanılan fırın uygulamaları için

  • Tedarikçi Unitronics
  • Mart 30, 2017
  • 1208 Görüntüleme
  • PLC ile Son Derece Hassas sıcaklık Kontrolü
    PLC ile Son Derece Hassas sıcaklık Kontrolü

SCADA Network Solution SCADA ve endüstrideki bir dizi kontrol sistemleri için sistem entegrasyonu sağlar; endüstri lideri sektör tarafından desteklenen etkin kontrol için genellikle Unitronics hepsi bir arada PLC'lere güvenir. SCADA Network Solution, bir Unitronics PLC + HMI kullanarak çelik üretim fırınlarının kontrol sistemini iyileştirmeyi başardı. Unitronics hassas termokupl girdileri ve güçlü PID kontrollü fırınları, endüstri lideri teknik destek ve müşteri hizmetleri ile desteklenen optimum sıcaklıkta tutmaya devam etti.

SCADA Network Solution, endüstriyel otomasyon ve ağ için entegrasyon çözümleri sunmaktadır. Müşterilerinin daha verimli, daha güvenli ve daha iyi organize olmasını sağlayan uygulamaları tasarlamaya ve uygulamaya çalışmaktadırlar. SCADA Network Solutions, Unitronics PLC'leri-SCADA sistemleri ve endüstriyel iletişimler de dahil olmak üzere bir dizi denetleyici kullanarak tüm müşterilerinin ihtiyaçları için son teknoloji ürünü sonuçlar sağlar.

Bu müşterilerden birisi çelik üretiminde kullanılan sekiz fırında daha iyi bir sıcaklık kontrolüne ihtiyaç duydu. Müşteri, bu fırınlar için kademeli ve basamaklı kontrolleri iyileştirmek ve mevcut çözümlerinden daha iyi destek veren bir sistem uygulamak istedi. Fırınlar; sürecin her adımı için değişebilen, otuz adım uzunluğa kadar olabilen zamanlama ve sıcaklık kontrolü gerektirir. Ayrıca, sıcaklığın, ürünün başlangıç ​​sıcaklığına bağlı olarak ayar noktasından 55 santigrat dereceye kadar yukarı veya aşağı doğru ayarlanması için bir yükseltme özelliğine ihtiyaçları vardı.

SCADA Network Solutions; entegre 5,7 inç dokunmatik ekran, HMI paneli ile güçlü bir PLC olan Unitronics Vision570 kullanan bir kontrol sistemi tasarladı. Sıcaklık kontrolü için termokupl girişleri de dahil olmak üzere dijital ve analog G / Ç karışımını eklediler. SCADA Network Solutions, Vision570'ü piggy-backed PID kontrol için kullandı ve fırın bölgelerinin yoğunluğunu artırmak için artırma kontrolünü uyguladı. Bu sistem, müşterinin 1000 derecelik artı veya eksi 1.5 derece sıcaklık hassasiyetini elde etmesini sağladı.

SCADA Network Solutions direktörü Johan Wolmarans, "PID blokları çok başarılı bir şekilde geliştirildiğinden bu projenin başarılı." Diyerek Unitronics'in cazibesini açıklıyor. Programlama ve kurulumu basit, kullanıcı dostu, ancak nihai sonuç hala güçlü, güvenilir bir sıcaklık kontrol sistemi idi. Wolmarans ve müşterisi Vision570'in çok yönlülüğünden çok etkilendi. Ek bir maliyet olmadan Unitronics, OPC sunucusu ve veri günlüğü yeteneği de dâhil olmak üzere gelişmiş yazılım hizmeti programları sunmaktadır. Bu özellikler, sistemin verimliliğini artırmak ve analizini yapmak için müşterinin sistemi SCADA platformuyla uyumunu kolaylaştırdı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim