PLC & HMI Kontrolörleri

  Sor / bana ulaş

Akıllı Seçim

Otomasyon & Robotik

PLC & HMI Kontrolörleri
PLC & HMI Kontrolörleri
PLC & HMI Kontrolörleri
PLC & HMI Kontrolörleri

Ne kadar büyük ya da küçük olursa olsun, otomasyon kontrol projeleri genellikle aşağıdaki özelliklerle başlarlar: "Sistem, tüm gereksinimleri yerine getirecek,mükemmel bir verimlilikle işlevini görecek, mevcut tüm cihazlar ile mükemmel bir şekilde birlikte çalışabilir olacak, bakım gerektirmeyecek ve ve hiçbir maliyeti olmayacaktır. Buna ek olarak, Çarşamba gününe kadar tamamlanması gerekir. "

Hız, çetrefilli taleplerin olduğu rakebet kırma ortamında başarılı olmak için çok önemlidir. Bir profesyonel olarak, kesinlikle çok sayıdaki PLC imalatçısının bir dizi cihazı ile çalışabilirsiniz, ancak, çoğumuzun zaman zaman tekrar dönüş yaptığı bir platform, olarak tercih ettiğimiz bir marka vardır,

Çünkü Bilindik = Hızlı'dır. Donanım ürün grubunu biliyorsunuz. Yazılım grubunu biliyorsunuz. Beklentilerinizi biliyorsunuz, satış temsilciniz hızlı bir çevirimle telefonda. Bu nedenlerle, kontrolör markası arkasında duran bir üreticinin seçimi önemli bir karardır. Bu CPU ve I/O'nun her bir bite gereksinimi kadar önemlidir.

İşte bu seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız 5 faktör buradadır.

1. PLC: Geniş PLC Ürün Grubu

Seçtiğiniz marka müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte eksiksiz, tam bir ürün yelpazesine sahip olmalıdır. Örneğin, PLC'ler, I/O, log ve geçmiş verileri işlemek ve hatta kontrol programını çalıştırmak için yeterli belleği sağlayabilmelidir. Çalışma hızının kritik olduğu durumlarda, CPU işlemci hızı da göz önüne alınmalıdır. Sektörünüzün standartları nelerdir? Uygulamalarınızın tehlikeli ortam standartlarına uyması gerekiyor mu? CFR-21.11 veya gıda ve içecek sektöründe sprey ve-silme standartları Müşterileriniz, cep telefonu sektöründe etkilenerek, operatör ve sistem arasında iletişim penceresi sağlayan HMI renkli dokunmatik paneller bekleyebilir. Alanın prim yaptığı durumlarda, PLC + HMI hepsi bir arada konrolörlerinin ayırt edici bir avantajı vardır. Bazı PLC üreticileri onboard veya I/O modülüne tutturulmuş PLC + HMI kontrolörleri sağlar, bu hem yerden tasarruf eder hem de kablo kullanımını büyük ölüde azaltır.

2. İletişim:Veri İletişimi & Dahası:

Esneklik anahtardır, seçtiğiniz PLC markası ne kadar çok protokolü desteklerse, mevcut uygulamalarla ve üçüncü parti cihazlarla birlikte çalışabilirliği o kadar iyi destekleriniz. Önemli endüstriyel veri iletişim protokolleri MODBUS, CANopen ve CAN Layer 2 ve Ethernet IP gibi CANbus diğer türlerini içerir. Bazı markalar aynı zamanda SNMP ve FTP gibi protokolleri de desteklemektedir. PLC üreticinizin, seri RS232 / 485 veya TCP / IP üzerinden tescilli üçüncü taraf veri iletişim protokollerini uygulamanıza imkan verecek yazılım araçlarını desteklediğinden emin olun. . Ayrıca işletme verileri ve tanılama bilgilerinin görünürlüğünü artırarak müşterilerinize yarar sağlayabilirsiniz. Web Sunucusu "Web tarayıcısı ile PLC'ye erişebilme özelliği", ve VNC desteği uzaktan PLC'ye erişmenin mükemmel yöntemleridir, bununla birlikte cep telefonuna SMS mesajları ve e-posta yoluyla gönderilen bildirimler çok kullanışlıdır. Ayrıca GPRS / GSM modem desteği için bakmak isteyebilirsiniz.

3. Programlama: Akıllı Yazılımları Arayın

Zamandan tasarruf akıllıca tasarlanmış bir yazılım birincil yararıdır. Özellikle dikkate alınması gereken iki önemli faktör vardır: · Kullanım kolaylığı - ergonomik tasarım yani programlama yaparken elemanları aramanıza gerek olmaması. Buna ilave olarak, programcının belirli bir görevi ilk kez programlarken bile sezgisel olarak ne yapacağını bildiğinden dolayı, mantıklı, tutarlı yapı, zaman kazandırır. · Tekrar kullanılabilirlik konusunda ısrarcı olun. Ladder veya C fonksiyonları programlarken, HMI ekranları ve Web sayfaları tasarlarken ya da özel kontrol araçları oluştururken, çalışmanızın diğer projelerde tekrar kullanılabilmesi büyük zaman kazandırır

4. Bakım: Servis ve Destek:

Yüksek düzeyde müşteri desteği sunan PLC üreticilerini arayın. Bu desteğin, teknik mi satış mı olduğundan, kolay ulaşılabilir ve hızlı olduğundan emin olun. 7/24 kişisel destek - makinadan değil bizzat insandan-son derece değerlidir. Bu teslim tarihlerini kaçırmamanız ve kendi müşterilerinizi elde tutmanız için fark yaratabilir. Destek belgeleri, şartnameler ve kılavuzları hazır olmalıdır. Hayattaki en güzel şeyler bedavadır; hiçbir ek ücret ödemeden destek ve dokümantasyon sağlayan bir şirket seçin.

5. Maliyet: Sahip Olmanın Toplam Maliyeti

Maliyet, PLC satın almak için ödediğiniz para ile sınırlı değildir. Geliştirme maliyetleri ve gelecekteki bakım maliyetleri kar marjınızı artırabilir veya düşürebilir. Bu nedenle, bir PLC satın aldığınızda,PLC'nin arkasında duran firmayı da seçtiğinizi ve bu kararın,uzun vadede, endüstriyel otomasyon projelerindeki başarınıza büyük etkisi olacağını unutmayın.

Tarihinde yayınlanan Aralık 28, 2016 - (432 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Unitronics
Unitronics Building
7019900 - Israel
+972-3-9778888
+972-3-9778877
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
Sipariş Üzerine veya Stoka Üretimde 1C:Drive ERP çözümü
IoT akıllı eldiven: IWO
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
ComBricks – Profibus İzleme, Ağ &Kontrol
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Geleceğin dünyasını şekillendirecek robot teknolojileri
Esnek üretim, yapay zeka ve cobot’larla sağlanabilir
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Gelişmiş I/O Modülleriyle Otomasyon Sistemlerinizi Optimize Eder
Otomasyon çözümlerinizi yönlendirme