Planet Redüktörleri

İlaç, kozmetik ve gıda sanayilerinin özel ve hassas uygulamalarında kullanım için

 • Planet Redüktörleri
  Planet Redüktörleri
 • Planet Redüktörleri
  Planet Redüktörleri
 • Planet Redüktörleri
  Planet Redüktörleri
 • Planet Redüktörleri
  Planet Redüktörleri

Neugart’ın HLAE planet redüktörü hijyenik alanlarda ve gıda sanayinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Dünya çapında Hijyenik Dizayn ile geliştirilen ilk planet redüktörü olan bu ürünümüz, hassas sanayi kollarında üretimden beklenen yüksek talepler konusundaki eksiklikleri gideren bir yenilik olmuştur. 
HLAE redüktörünün geliştirilmesinde yürürlükte olan standartlar ve yönetmeliklerin şartları sürecin başından itibaren tutarlı bir şekilde takip edildi. Neugart bir EHEDG üyesi olarak bu talepleri öteden beri göz önünde bulundurur, Hygienic Design alanında uzmanlar tarafından koyulan emniyet düzenlemelerini destekler ve bunların taleplerini yerine getirir.  
Elektropolisaj yüzeyi, kullanılan malzemesi ve redüktörün üzerinde düz alanlardan tutarlı bir şekilde kaçınılması sonucu HLAE yüksek Hijyenik Dizayn taleplerini yerine getirmektedir. 
Neugart HLAE planet redüktörleri, ilaç, gıda ve kozmetik ürünlerinin güvenilir ve temiz koşullar altında üretilmesinde en esaslı unsurlardan biridir.
Hygienic Design Nedir?
Hygienic Design’den ilaç, gıda, kozmetik ve biyoteknik sanayilerinde üretimde kullanılan makinelerin, tesislerin ve bileşenlerin yapı ve tasarımlarının hijyen şartlarına uygun ve gerektiği gibi temizlenebilecek şekilde yapılmış olması anlaşılır. 
Bundan başka, Hygienic Design düzenleme yönetmeliklerinde, hijyen nedeniyle tehlikeli olabilecek konstrüksiyonlardan sakınmak, hâttâ bunları önlemek için farklı ilkeler tanımlanmaktadır. 
Hygienic Design Konsepti Neden Gerekli?
Sanayi kollarının birçok alanında hijyen koşullarına çok yüksek beklentiler yöneltilir. Makine imalat ve endüstriyel mühendislik şirketleri ve bileşen üreticileri de bu beklentilere cevap vermek zorundadır. Hijyen koşullarına son derece hassasiyet göstermek zorunda olan üreticiler gıda, kimya ve ilaç endüstrileridir. Bu endüstri kolları için hijyen olmayan üretim koşulları “olası en büyük kaza” anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu alanlarda geçerli olan standartlar daha da yükseltilmiştir.
Economy Hygienic Design planet redüktörleri
HLAE redüktör serisi önemli özelliklere sahiptir. Dünyanın sertifikalandırılmış ilk “Hijyenik Dizayn” planet redüktörüdür. Radyal yönde cıvatalar olmadığından esnek montaj özelliğine sahiptir, yüksek performanslıdır, kolay ve hızlı temizlenebilir. İlaç, kozmetik ve gıda sanayilerinin özel ve hassas uygulamalarında kullanıma son derece elverişlidir. Özellikleri; Esnek montaj koşulları, benzersiz, dairesel hatlar, temizliği hızlı ve kolay, sertifikalı güvenlik, her yere monte edilebilir,
ekstra yağlama gerektirmez.           
 Neugart Hygienic Design planet redüktörleri aşağıda belirtilen yönergelere göre üretilir:
•    2006/42/EG Makine yönergesi (Ek 1, Madde 2.1): Gıda maddeleri makineleri, ilaç veya kozmetik ürünleri makineleri
•    DIN EN 1672-2-2005: Gıda maddeleri makineleri, Tasarım için genel prensipler, Bölüm 2: Hijyen kuralları
•    EHEDG, 8 nolu doküman: Hijyenik ekipman dizayn kriterleri
•    3-A® Yedek Parçalar ve Sistem Bileşeni Yeterlilik Sertifikası (RPSCQC)
•    3-A® RPSCQC for (17-11) Şekillendiriciler, dolum makinaları ve Sıvı maddeler için sızdırmazlık konteynerleri
•    3-A® RPSCQC for (23-06) Viskoz malzemelerin (akışkan) paketleme ve ambalajma makinaları
•    3-A® RPSCQC for (41-03) Kuru ürünler için mekanik konveyörler
•    3-A® RPSCQC for (73-01) Kesici mikserler, karıştırıcılar ve karıştırma makinaları
•    3-A® RPSCQC for (75-01) Kayışlı bantlı taşıyıcılar
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim