PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı

  Sor / bana ulaş

Kurucu ve Onursal Başkan Duayen Sanayici Y. Müh İdris Yamantürk; “Sanayi sadece makina değildir; insan gücü,aklı en önemli unsurdur.”

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı
PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı
PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı
PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı
PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı
PARSAN Metal Şekillendirme Sanayisindeki 50.Yılını Kutladı

Duayen iş adamı Yüksek Mühendis İdris Yamantürk 1958 yılında  GÜRİŞ HOLDİNG’i,  1968 yılında da önemli sektörel ihtiyaç nedeniyle PARSAN’ı kurdu. 2018 yılında 50 yıllık lider PARSAN, Dilovası’nda ileri teknolojiye sahip tesisiyle sadece otomotiv sektöründe değil, iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık sektörü dahil pek çok sektör için montaja hazır parçalar üretiyor. PARSAN’ın sektördeki 50. yılı 9 Ekim 2018 Salı günü saat 12.00’de başlayan güzel ve anlamlı bir törenle kutlandı.

PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ile GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık’ın ev sahipliğinde PARSAN Dilovası Tesisi’nde yapılan törene ve fabrika tanıtımı toplantısına Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY onur verdi. PARSAN’ın 50. Yıl kutlamalarına GÜRİŞ HOLDİNG kurucu ve Onursal Başkanı 
İdris Yamantürk ve GÜRİŞ HOLDİNG  Sanayi Grubu şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri ile bu kutlama için özel olarak gelen yerli ve  yabancı şirketlerin Başkan ve CEO’ ları katıldı.

PARSAN 50. Yıl kutlama töreni Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık ve PARSAN Y.K Başkanı Tevfik Yamantürk’ün açılış konuşmaları ile başladı. Şirketin başarılı yatırımları ve hizmetleri hakkında konuklarına geniş bilgi verildi.

PARSAN Makina Parçaları Sanayi A.Ş Yöentim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk sözlerine  babası İdris Yamantürk’e teşekkür ederek başladı ve “ Bizim ana ilkemiz; çalışanlarımıza, yöneticilerimize, çözüm ortaklarımıza ve müşterilerimize daima dürüst ve şeffat olmaktır dedi.” 

GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık, Kurucu Onursal Başkan Y.Mühendis 
İdris Yamantürk’ün 1958 yılında GÜRİŞ’i kurduktan sonra 1968’de PARSAN’ı kurduğunu belirterek şükranlarını sundu.

50. Yılında Açık Ara Lider
Dr. Mehmet Varlık şöyle devam etti: Sanayi grubumuz yarım asırdır metal şekillendirme konusunda çalışmaktadır ve bu konuyla ilgili yatırımlar yaparak büyümektedir. Bu yatırımları yarattığımız fon ile gerçekleştirmemiz ve grubumuzun finansal yapısı müşterilerimize güven vermektedir. 50 yıl önce dövme alanında faaliyete başlayan PARSAN, önce OMTAŞ’ı alarak ve ardından Dilovası’nda kurduğu yeni tesisi ile Türkiye’nin açık ara en büyük dövme firması haline gelmiştir. Avrupa’da aks mili üretiminde birinci sırada yer alan PARSAN, Dilovası Tesisi’nde son dövme teknolojilerine yaptığı yatırımlar ile yeni ürünlerde de dünya liderliğine aday oldu. 

2000 yılından bu yana Sanayi Grubu bünyesinde yer alan ASİL ÇELİK ile kendi hammaddesini ürettirebilen PARSAN, dünyada çelikten bitmiş ürüne kadar olan katma değer zincirini müşterilerine sunabilen sayılı kuruluşlardan biridir.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise (5.) büyük döküm kuruluşu olan DÖKTAŞ’ı iki ay önce bünyesine katan GÜRİŞ Sanayi Grubu, metal şekillendirme alanındaki büyümesini  hızlandırdı.

Etkili Tedarik Zinciri  Yönetimi
Dr. Mehmet Varlık, ARGE’nin GÜRİŞ Sanayi Grubu için çok  önemli olduğunu vurgulayarak, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda proaktif bir yaklaşımla çözümler geliştirdiklerini belirtti. Dr. Varlık; ¨Müşterilerimizin sadece tedarikçisi değil, stratejik çözüm ortağı oluyoruz. Ürünün daha tasarım aşamasında müşteriyle iletişime geçerek ortak ürün dizayn çalışması yapıyoruz. Bunun ötesinde,  şekillendirme, işleme, arzu edilirse montaj, lojistik yönetimi ve yerinde mühendislik hizmetleri ile müşterilerimizin montaj hattına teslimat yapıyoruz. Ayrıca Avrupa Bölgesi’ndeki müşterilerimize beş farklı lokasyonda konsinye ambar hizmetleri sunuyoruz¨ diye devam etti. 

Çelik Dışında Malzemeler de Üretiliyor
Sadece otomotiv sektörü alanında değil iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık gibi sektörlerde de montaja hazır parçalar ürettiklerinin altını çizen Dr. Varlık ¨Biz sadece çelik değil, PARSAN’ da çelik dışındaki diğer malzemeleri de dövebiliyoruz. Inconel ve titanyum gibi havacılığın temel malzemelerini üretebilen bir tesisiz. Alüminyum parçalarda hem dövme hem de döküm tekniklerini uyguluyoruz. Böylece otomotiv sanayiinde ağırlık tasarrufu amaçlı alüminyum parçalardaki hızla artan taleplere karşılık verebiliyoruz¨ dedi.

Yenilebilir Yeşil Enerjiyle Sanayi Üretimi
Tüm bu üretimleri gerçekleştirirken doğa ve çevreyi korumadaki hassasiyetlerini vurgulayan Dr. Mehmet Varlık, GÜRİŞ Sanayi Grubu’nun jeotermal enerjide Türkiye’nin en büyüğü, rüzgar enerjisinde de Türkiye’nin ikinci büyüğü olduklarını belirtti. ¨GÜRİŞ Holding, yenilenebilir enerji yatırımları ile üretimde çevre dostu çözümlerin kullanımını desteklemektedir. GÜRİŞ Sanayi Grubu ise bu vizyon doğrultusunda tüm enerji ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarıyla karşılamaktadır. Doğal kaynakları tüketmeden çevreyi koruyarak üretim yapabilen nadir kuruluşlardan biriyiz.  

Önce Çalışanlarımız
Sanayi Grubu bünyesindeki yüksek yatırımlarımızı başarıya dönüştüren her şeyden önce güçlü kadromuzdur. Uzun yıllardır birlikte çalıştığımız personelimizin yanında genç kadrolarımızı da yetiştirip uzmanlaştırıyoruz. Bu da hem kuruluşumuzun geleceğini güvence altına alıyor, müşterilerimize güven veriyor ve mükemmelliğe yönelim vizyonumuzu destekliyor¨ diyen GÜRİŞ Sanayi Grubu Şirketleri Başkanı Dr. Mehmet Varlık, sözlerini şu cümleyle noktaladı:


¨Bizim için insana yaptığımız yatırım en değerli yatırımdır.¨
 GÜRİŞ Holding’in Kurucusu ve Onursal Başkanı duayen iş adamı Yüksek Mühendis İdris Yamantürk de yaptığı kısa konuşmada PARSAN başta olmak üzere tüm Grup Şirketleri çalışanlarına teşekkür etti ve “Sanayi sadece makina değildir; insan gücü,aklı en önemli unsurdur.” dedi. 
 

Tarihinde yayınlanan Ekim 17, 2018 - (117 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
Covid19’a karşı İnovatif Mücadele
Güvenlik kişisel bir meseledir
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler