Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları

Radar Seviye Transmitteri, Türbin Debimetre, Şamandıralı Plastik Akışölçerler

  • Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları
    Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları
  • Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları
    Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları
  • Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları
    Özel Uygulamalar için Sıvı ve Gaz Ölçme Cihazları

Bass Intsruments, LPRS Serisi,  26 GHz Radar Seviye Transmitteri ,  temazsız seviye ölçmek için tasarlanmış asit, kimyasallar ve tüm aşındırıcı sıvılarda kullanabileceğiniz, ağır şartlara dayanıklı seviye ölçme enstrümanlarıdır. Standart 4-20 mA çıkışı ve HART iletişimi mevcuttur. Üzerindeki gösterge sayesinde seviye bilgisi okunabilir. Tuş takımıyla da bütün parametreler ayarlanabilir. IP67 korumasıyla dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aşırı tozlu ortamlar için opsiyonel basınçlı hava girişi vardır, bu basınçlı hava girişini belirli aralıklarla hava vererek anteni temizlenebilir.  Ayrıca anten  açısı ayarlanabilir olduğu için akışkanın eğimine göre ayarlanabilir.


Türbin Debimetre-TDSS
Bass Instruments, TDSS serisi paslanmaz türbin debimetreler, düşük viskoziteli sıvılar için tasarlanmış pulse çıkışlı debimetrelerdir. Yüksek basınç ve sıcaklığa dayanıklı TDSS türbin debimetreler, opsiyonel 4-20 mA veya 0-10V DC çıkışları da mevcuttur. Dayanıklı tasarımıyla bir çok proseste tercih edilirler. Üzerinde LCD gösterge opsiyonuyla anlık ve toplam akışları lokal olarak izleyebilirsiniz. Hidrolik hatlardaki yüksek basınçlar için 400 Bar’a kadar dayanabilen serisi bulunmaktadır.


PF serisi Şamandıralı Plastik  Akışölçerler
Bass Instruments, PF serisi Şamandıralı Plastik  Akışölçerler, Su, Atık Su, Hava, Gazlar, Kimyasal Proses Sistemi, Endüstriyel Akış Sistemi gibi benzer özellikler taşıyan akışkanların, bunun yanında hava veya azot gibi gazların anlık debisini ölçmek için tasarlanmış düşük maliyetli debimetrelerdir. Komple plastik tasarımıyla hafif , aynı zamanda dayanıklıdırlar. Bağlantıları yapıştırma veya dişli olan PF serisi Şamandıralı Plastik Akışölçerler çok kısa sürede tesisata bağlanabilir. İçerisinde şamandıranın gezdiği klavuz çubuk yoktur. Böylece olası takılmaların veya tıkanmaların önüne geçilmiş olur. Plastik ürünlerde dayanma sıcaklığı ile dayanma basıncı ters orantılıdır. Akışkana göre gövde malzemesi Polisülfon (PSU) ve Polikarbonat (PC) olarak seçilebilir.  

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim