Murata ve Truphone, bir düğmeyle IoT bağlantısını sağlamak için ortaklık oluşturdu

Murata’nın web sitesi üzerinden herhangi bir donanım satın alımına Truphone bağlantısınıda ekleyebilecek

  • Ocak 27, 2021
  • 1082 Görüntüleme
  • Murata ve Truphone, bir düğmeyle IoT bağlantısını sağlamak için ortaklık oluşturdu
    Murata ve Truphone, bir düğmeyle IoT bağlantısını sağlamak için ortaklık oluşturdu

Bugün Murata, birkaç basit tıklamayla son teknoloji ürünün IoT bağlantısı sağlamak için önde gelen küresel mobil ağ sağlayıcısı Truphone ile ortaklığını Murata, tercih ettiği kablosuz bağlantı tedarikçisi olarak, kullanıcıların IoT cihazlarını açtıkları andan itibaren ağ sağlayıcılarına bağlamalarına izin vermek için Truphone’un en son SIM teknolojisini kullanacak. Karmaşık aktivasyon süreci olmayacak, uzun el kitabı yok, sadece bir düğmeye dokunarak bağlantı. Bugünden itibaren Murata'nın müşterileri, sorunsuz bir satın alma yolculuğu için iki e-ticaret portalını entegre ederek Murata’nın web sitesi üzerinden herhangi bir donanım satın alımına Truphone bağlantısınıda ekleyebilecek.

Ortaklık, her boyuttaki OEM'lere, cihaz ve uygulama geliştirmeden başlayarak sektör lideri IoT bağlantı hizmetleri sağlayacak. Truphone ağı, tümü tek bir SIM kartla dünya çapında 2G, 3G, 4G ve CAT-M1 / LTE-M'yi destekler ve her müşteriye IoT bağlantı yönetimi platformu "Truphone for Things" e erişim sağlar.

Truphone’un basit ön ödemeli veri planları (üç yıllık bir süre boyunca birden fazla ülkede kapsama alanı sağlar) bağlantı sürecini basitleştirir, böylece üreticiler en iyi yaptıkları şeye, yani kablosuz cihazlarını üretmeye odaklanabilirler.Önde gelen bir hücresel modül üreticisi olarak Murata, bir Truphone eSIM profili içeren ve M2M eSIM uzaktan SIM sağlama hizmetimizle entegre olan bir düşük güç modülü olan Type 1SE modülünü tasarladı. Harici SIM kartlar almaya gerek kalmadı. OEM'ler Truphone bağlantısını anında etkinleştirebilir.Dahası, Truphone'un modeli, diğer MNO'ları RSP'ye dahil edilmeye davet eder, böylece M2M RSP aracılığıyla profillerini indirerek benzer şekilde bağlantı sağlayabilirler. 

Truphone CEO'su Ralph Steffens şunları söyledi: “Murata ile birlikte, kablosuz bağlantı cihazlarını olabildiğince basit ve sorunsuz hale getirmek için çığır açan bir çözüm geliştirdik. Hem Truphone hem de Murata, IoT'nin tüm potansiyelinin kullanım kolaylığında yattığı inancını paylaşıyor. Tak ve çalıştır modelimiz tam da bunu savunuyor. Uzun katılım süreçleri yok, karmaşık kurulumlar yok - sadece çalışıyor. "

Murata Kıdemli Başkan Yardımcısı Modül İş Birimi Direktörü Norio Nakajima şunları söyledi: "Bağlantı ortağımız olarak Truphone ile birlikte çalışarak, Murata’nın dünya çapındaki geniş hücresel IoT modülü müşterileri ekosistemine ek hizmetler sunabiliriz. Truphone’un sınıfının en iyisi hizmetleriyle, IoT müşterilerinin IoT cihazlarını bir hücresel ağa yerleştirirken sıklıkla karşılaştıkları zorlukları toplu olarak olarak kolaylaştırabilir ve aşabiliriz. "
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim