Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı

Gelecekteki sensör teknolojisinin gelişimini desteklemek için

  • Ocak 26, 2021
  • 1141 Görüntüleme
  • Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı
    Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı
  • Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı
    Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı

Murata, Finlandiya Vantaa'da yeni bir fabrika açtı ve mevcut üretim ve ürün geliştirme biriminin boyutunu üçte bir artırdı. Şirketin 42 milyon Euro'luk yatırımı, yeni tesisin toplam alanını yaklaşık 16.000 metrekareye çıkardı.Murata tarafından Vantaa'da üretilen mikroelektromekanik sensörler (MEMS) en çok araç güvenlik sistemlerinde, endüstriyel ekipmanlarda ve kalp pilleri gibi sağlık teknolojisi uygulamalarında kullanılmaktadır. Şirket ayrıca, otonom araçların yanı sıra gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) için hayati öneme sahip konumlandırma ve güvenlik teknolojisi geliştiriyor. “ADAS ve otonom araçlar pazarının gelecekte büyümesi bekleniyor. MEMS, çeşitli koşullar altında mükemmel ölçüm doğruluğu ve kararlı performans sağladıkları için bu tür uygulamalar için kullanılır. Murata'nın Finlandiya'daki bir yan kuruluşu olan Murata Electronics'in Genel Müdürü Yuichiro Hayata, fabrikanın genişletilmesiyle, MEMS için artan talebi karşılamaya hazırız ve aynı zamanda Fin MEMS teknolojisi uzmanlığımız ile Murata'nın üretim yetenekleri arasında yüksek sinerji oluşturabiliriz "dedi.

Bağlanabilirlik, otonom, paylaşım / abonelik ve elektrifikasyonun (CASE) ilerlemesiyle otomotiv pazarı elektronik cihazlarda daha yüksek performans taleplerini artırıyor. Özellikle otonom sürüş alanında, MEMS teknolojisi araç gövdesinin davranışını tespit etmek ve ayrıca çevredeki ortamı algılamak için kullanılabilir. Üretim yeteneklerimizi güçlendirerek, güvenli ve emniyetli bir mobil toplumun geliştirilmesine ve sensörler aracılığıyla sağlık hizmetleri alanlarının geliştirilmesine katkıda bulunmaktan çok memnunuz, "dedi. Kıdemli Başkan Yardımcısı, Modül İş Birimi ve Temsilci Direktörü Norio Nakajima.

Fabrikanın genişletilmesi, gelişmiş bina teknolojisinden faydalandı. Hassas sensörlerin üretimi, çok sert olan ve yıkıcı toprak titreşimlerine karşı hafifleten binanın çerçeve yapısının tasarımında dikkate alınmıştır. Sensörler, talepleri binanın gelişmiş havalandırma çözümlerine yansıyan "temiz odalarda" yapılır.

Murata, 2012 yılında Fin şirketi VTI Technologies'i satın aldı ve ardından şirketin adı Murata Electronics Oy olarak değiştirildi. Site, ürün geliştirme ve ofis alanının yanı sıra Finlandiya'daki en büyük temiz odalardan birine ev sahipliği yapıyor - toplamda yaklaşık 33.000 metrekare.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim