moneo Endüstri ve Üretime Yönelik IIoT Platformu

Sensör verilerini analiz eder ve sapmaları algılar

  • moneo Endüstri ve Üretime Yönelik IIoT Platformu
    moneo Endüstri ve Üretime Yönelik IIoT Platformu

ifm moneo, bir IIoT platformu olarak, operasyonel teknoloji seviyesini bilgi teknoloji seviyesiyle birleştirir. Üretim tesislerinde üretilen sensör verileri kolayca okunabilir ve işlenebilir ve sürdürülebilir kurumsal kararlar için temel olarak kullanılabilir.

moneo, modüler bir yapıya sahiptir ve temel bir yazılım ve örneğin durum denetimi veya IO-Link sensör parametre ayarına yönelik uygulamalardan oluşur. Bu da, her bireysel gereklilik için kişiye özel bir yazılım paketi hazırlamayı mümkün kılar.

moneo, modüllerin ve kullanıcı dostu arayüzlerin basit ve hızlı bir şekilde uygulanmasına odaklanmaktadır. Böylece, IIoT projeniz hemen hazır hale gelir ve personeliniz, dijital desteği çok hızlı bir şekilde takdir eder.
moneo, endüstriden bağımsız, üreticiden bağımsız bir IIoT platformudur ve bu sayede, geniş bir yelpazedeki mevcut cihazları entegre etmenizi ve verileri daha verimli kullanmanızı sağlar.

moneo, sensör verilerini dijital bilgilere dönüştürür, bu bilgileri değerlendirir ve IT dünyasına aktarır. Burada, bu bilgiler karar verme süreci için güvenilir bir temel olarak kullanıma sunulur. moneo ile makinelerin bakımı öngörülebilir bir şekilde yapılabilir, planlanmamış arıza süreleri önlenebilir ve böylece tesis verimliliği arttırılabilir.

moneo, sensör verilerini analiz eder ve sapmaları algılar. Bir makinenin normalden farklı şekilde çalışması, proseste, arızaya neden olabilecek aşınma veya değişiklikler olduğunu gösterir.

İlk sapmaların oluşması ve öngörülebilir bakım çalışmalarını planlamak için sistemi durdurma arasında genelde yeterli bir süre mevcuttur.

moneo' nun modüler yaklaşımı, özellikle bir IIoT projesinin gerekliliklerini uyarlama konusunda esnektir. moneo, farklı uygulamalar ve endüstriler için doğru modülleri sunar - dijital alet kutunuz.
moneo modüllerini gerektiği gibi rezerve etmek mümkündür. Bu da düşük yatırım maliyetler ve çok yüksek esneklikle rahatça kullanım olanağı sağlar.

Diğer bir deyişle: moneo, kişisel dijital alet kutunuzdur. Ve kullanımı, aynen analog eşdeğeri kadar kolaydır.
"ifm - size yakın" olarak tanımladığımız kurumsal sloganımızla uyumlu olarak dünya genelindeki müşterilerimize, proses optimizasyonu için kişiye özel komple çözümler sunuyoruz : "moneo - sizin için yapıldı".

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim