Minyatür, Yüksek Frekans Entegre İnce Film Bant Geçiş Filtreleri

Mobil iletişim sistemleri, uydu TV alıcıları, GPS'ler, araç yerleştirme sistemleri ve kablosuz LAN'lar için

  • Minyatür, Yüksek Frekans Entegre İnce Film Bant Geçiş Filtreleri
    Minyatür, Yüksek Frekans Entegre İnce Film Bant Geçiş Filtreleri

Gelişmiş elektronik bileşenler ve ara bağlantı, sensör, kontrol ve anten çözümlerinin lider üreticisi ve tedarikçisi olan AVX Corporation, yeni 0805-case BP Serisi çok katmanlı, entegre ince film (ITF) bant geçiren filtreleri tanıttı. Mobil iletişim sistemleri, uydu TV alıcıları, GPS'ler, araç yerleştirme sistemleri ve kablosuz LAN'lar dahil olmak üzere çok çeşitli yüksek frekanslı kablosuz uygulamalarla geniş uyumluluk için tasarlanan seri, 1,308MHz ila 4,320MHz arasında değişen beş frekans bandında kullanılabilir 50Ω karakteristik empedans ve 5W sürekli güç ve -40°C ila +85°C arasındaki çalışma sıcaklıkları için derecelendirilmiştir. Yeni yüzeye monte bant geçiş filtreleri, düşük 2.01mm x 1.55mm x 0.8mm (±0.1mm) boyutunda bir ultra minyatür, düşük profilli kasada mükemmel yüksek frekans performansı sağlayan düşük ekleme kaybı ve keskin yuvarlanma sergiler ve güvenilir bir şekilde otomatik montaj için bant üzerine sağlam bir şekilde yapılandırılmış ve paketlenmiştir.  
 
"Yeni, yüksek performanslı, entegre ince film bant geçiren filtrelerimiz, kablosuz sistem mühendislerine, özellikle yeni nesil kablosuz elektronik cihazların temel aldığı daha küçük ve daha büyük boyutlu PCB'ler için tasarlanmış bir ultra minyatür 0805 yonga büyüklüğünde en yüksek performans ve kaliteyi sağlıyor" diyor AVX'teki başlıca teknik pazarlama mühendisi olan Larry Eisenberger. "İlk sürümler iyi karşılandı ve 1-5GHz aralığını kapsamak için bu yüksek performanslı filtreler yelpazesini genişletmeyi planlıyor." 
 
Yeni ultra minyatür BP0805 Serisi ITF bant geçiren filtreler, beş frekans bandında kullanılmak üzere tasarlanmış beş frekans değerinde mevcuttur: 1,220-1,420MHz için 1,308 MHz; 1,447-1,467 MHz için 1,457 MHz; 1.785-1,805 MHz için 1.795 MHz; 1,960-2,360MHz için 2,160MHz ve 4120-4520MHz için 4,320MHz. Bunlar, tekrar akma, dalga, buhar fazı ve manuel lehimleme teknolojilerine uygun nikel/kurşunsuz lehim kaplamalı (Sn100) sonlandırmalara sahiptir, RoHS uyumludur ve elektrik parametreleri ve görsel ve mekanik özellikler açısından %100 test edilmiştir. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim