Mikroskopi Tabanlı Görüntüleme Sistemleri

  Sor / bana ulaş

Prizma Renkli Kamera Teknolojisi

Test & Ölçüm

Mikroskopi Tabanlı Görüntüleme Sistemleri
Mikroskopi Tabanlı Görüntüleme Sistemleri

JAI, mikroskopi tabanlı görüntüleme sistemlerinin üreticilerine ve kullanıcılarına gelişmiş renk görüntüleme yetenekleri sağlayan bir dizi yeni kamera modeli ve yazılım entegrasyonunu duyurdu. Duyuru, JAI’nin Apex Serisi yüksek performanslı 3-CMOS prizma renkli kameralarında altı yeni modelin yanı sıra, en popüler mikroskobik yazılım çözümlerinden ikisiyle tam entegrasyon - Media Cybernetics’ten Image-Pro® ve µManager açık kaynaklı yazılım paketi içeriyor.

Yeni JAI kamera modellerinden üçü AP-3200T-USB, 3.2 megapiksel, 38.3 fps 3-CMOS prizma renkli kameranın varyasyonlarıdır. Diğer üç model, daha düşük çözünürlükte daha yüksek kare hızları sunan 1,6 megapiksel 3 CMOS kamera olan AP-1600T-USB'deki varyasyonlardır. Tüm modellerde, bant genişliği ve kolay tak-çalıştır uyumluluğu kombinasyonu mikroskobik sistemler için yaygın olarak kullanılan bir seçenek haline gelen USB3 Vision arayüzlerine sahiptir.

Yeni kamera varyasyonları hem standart JAI yeşil muhafazaları hem de hastaneler için tasarlanan sistemler için özel beyaz muhafazaları veya beyaz muhafazaların sıklıkla tercih edildiği klinik / laboratuvar ortamlarını içerir.

Daha da önemlisi, yeni varyantlar standart IR kesme filtreleri olmayan bazı modeller içerir. Sistem üreticileri bu modelleri, belirli boyaları veya lekeleri vurgulamak veya kan veya kan damarlarını çevreleyen dokulardan ayırt etmek için geliştirilmiş kırmızı hassasiyetin gerekli olduğu yaşam bilimleri uygulamalarını desteklemek için kullanabilirler. Bu modeller aynı zamanda hem görünür hem de NIR analizlerinin aynı anda yapıldığı bazı gıda ve endüstriyel uygulamalar için kullanışlıdır. Bu yetenekler, Apex Serisi kameralarda standart bir özellik olarak bulunan yerleşik bir renk geliştirme işlevi ile daha da desteklenir.

Yeni modellerin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Rockville, JAI ve Media Cybernetics, MD, Apex Serisi kameraların popüler Image-Pro görüntü analiz yazılımı platformuyla bütünleştiğini açıkladı. Image-Pro, kullanıcıların ve sistem tasarımcılarının mikroskopi tabanlı görüntüleri daha kolay yakalamasını, işlemesini, ölçmesini, analiz etmesini ve paylaşmasını sağlayan, dünyadaki en yaygın kullanılan mikroskop yazılım paketlerinden biridir. Özel sürücüler, Apex Serisi kameraların görüntüleri sorunsuz bir şekilde Image-Pro yazılımına aktarmasına izin verirken, bazı kamera işlevlerinin Image-Pro ortamından kontrol edilmesini sağlar.

Açık kaynaklı, ticari olmayan bir yazılım çözümü tercih edenler için, Apex Serisi kameralar, aslen California, San Francisco Üniversitesi'ndeki Vale Lab tarafından oluşturulan ve şu anda geliştirilmekte ve bakımı yapılmakta olan µManager (Micro-Manager) yazılımı ile de bütünleştirilmiştir. Open Imaging, Inc. Yine, JAI kameraların µManager yazılımıyla tam olarak etkileşime girmesini sağlamak için cihaz adaptörleri geliştirilmiştir.

Yeni 3-CMOS renkli kamera modellerinin ve desteklenen yazılım paketlerinin birleşimi, mikroskop tabanlı sistemlerin tasarımcıları ve kullanıcıları için bir dizi yeni imkan sunuyor.
Standart C montajlı lens bağlantıları ile, Apex Serisi kameralar çoğu dijital mikroskop markasına kolayca uyarlanabilir. 3-CMOS prizma teknolojisi, hafif renk farklılıklarının kritik olduğu aydınlık alan veya renk floresan uygulamaları için standart Bayer renkli kameralardan çok daha fazla renk farklılığı sağlar. Ayrıca, önceki 3 sensör prizma kameralarına göre daha yüksek kare hızlarıyla AP-3200T-USB (38.3 fps) ve AP-1600T-USB (79 fps), canlı hücre görüntüleme, zaman atlamalı mikroskopi için gereken ilave performansı sağlar genişletilmiş alan derinliği veya gerçek zamanlı hızların veya daha yükseklerin gerekli olduğu diğer renkli mikroskopi uygulamaları.

JAI 3-CMOS prizma tabanlı teknolojinin renk doğruluğunun ve mekansal hassasiyetinin geleneksel Bayer renkli kameralara göre avantajlar sağlayabileceği ek uygulamalar arasında kusurları sınıflandırmak için renk kullanan gofret incelemesi ve metal kontrol sistemleri; gıda, kompozitler, kozmetikler ve diğer birçok malzeme dahil malzeme bilimi; ve parçacık analizi, püskürtme / nokta analizi veya elyafların veya diğer küçük detayların muayenesini yapan imalat sistemleri.

 
 

Tarihinde yayınlanan Ocak 23, 2019 - (211 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
JAI A/S
Valby Torvegade 17, 1st floor
2500 Valby - Denmark
+45-4457-8888
+45-4491-3252
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Fluke MP Linescanner Serisi Temassız Sıcaklık Görüntüleme ve Analiz
Fluke ii910 Hassas Akustik & Fluke ii900 Endüstriyel Akustik Görüntüleme Cihazı
Fluke T6-1000 PRO Elektriksel Test Cihazı
Hızmar Marka Sıvı Seviye Sensörleri
Fluke 320 Serisi True-RMS Pens Ampermetreler
NSK durum izleme uzmanı bir firmayı bünyesine kattı
Empa Elektronik, IoT & Sensor Week Canlı Webinar Serisi Başlıyor!
BX23 Ex2/22 Exproof Tartım Terminali
Fluke Ti401 PRO Termal Kamera
Fluke 87V/E2 Endüstri Elektrikçisi Combo Kit
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Optris Olağanüstü Pirometreler
Everything FPGA.
TUNA Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları (Checkweigher)
SMC Sıcaklık Kontrol Ekipmanları
Fluke, profesyonel kamera çözünürlüğü standardını YENİDEN tanımlıyor
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Uydudan Senkronizasyonlu Merkezi Saat Sistemi
Krohne ile her zaman iyi bir çözüm vardır
JUMO; Prosesin Yeni Uzmanları
Endress+Hauser - Güvenilir tercihiniz
Testo, Fırın Sıcaklık Ölçüm Cihazı
Analizör
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
Hızmar Marka Sıvı Seviye Sensörleri
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Draeger; Gaz algılama çözümü sadece alev ve gaz detektörü değildir
ELİMKO; Otomatik Kontrolde Güvenilir İsim
Güvenilir Akış Ölçümü; Su ve Atıksu Uygulamaları İçin Yeni Elektromanyetik Akış Ölçer
Esit ECI Tartı Kontrol İndikatörü
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Tork Valve &Automation; Akışkan Kontrol Altında